usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
ısı transferi 1. vize (sabiha)
I.Vize
1.duvar sorusu geldi.Duvar içi tugla alçı ve izolasyondan oluşuyor.Soru kolay ama bir ince ayrıntı veriyor.Isı akışına dik yüzeyler izotermal diyor.
2.Metal çubuk q üretiyor etrafı izolasyon malzemeyle çevrili ve çubuğa radyal doğrultuda rüzgar etki ediyor.Bu çubuktaki izolasyonun dış kısmı ile iç kısmındaki sınırlarda T yi istiyor.
3.Fırının içerisinde bir takoz ve takoza bir pervane yardımıyla kademe kademe sıcaklı gönderiliyo(benim anladığım böle bişeydi)Burada işte takoz sıcaklığını soruyor.
4.Bu soru bir türlü aklıma gelmedi.
Arkadaşlar sınav çok basit olmakla beraber sabiha hoca uzak bi ayrıntı ile doğru cevaplanabilecek sorular soruyor.Bu ayrıntıda kıyıda köşede kalmış şeyler değil.Derste anlatılan ve ders notlarında geçen noktalar
Birde tavsiyem sabiha hoca sınav haftasına yakın fotoya not bırakır.Onlara çalışın çok faydalı olacaktır.
İyi çalışmalar


gönderen: eleman - 20/12/2009 - 12:28

 Ders Notu Hakkında Yapılan Yorumlar:
onur3427
(06/01/2010 - 19:54)
son soru kanat sorusuydu, sonsuz kanat için bazı formüller var, onları uygulayan sorunsuzca yapabilirdi. sınavın, bilen için en kek, bilmeyen için kalem oynatamayacağı bir sorusuydu

Yorum Ekle
 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.