usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
konstrüksiyon tekniği 1 - final - 2016-2017 güz (muharrem boğoçlu)
Kons Tek 1 Boğoçlu

1. Bisiklet tahrik tekerleginin fonk yapisini olusturunuz. Insan gucu ile tahrik durumunda guc iletim sistemi icin 3 adet varyant yaziniz.

2. Sekil verilmis. Yatak govdesi dokumle imal edilecek. Govdeyi dokume uygun sekilde tasarlayarak min et kalinligini hesaplayiniz. Onden gorunusunu boyuna kesit olarak ciziniz.

3. Yatak tezhaga baglanarak iki tarafinda civata boslugu acilacak. Sayisal degerler verilmis. Parcalar uzerinde boyut ve geometrik toleranslari belirtiniz.
4. Sekil verilmis. Kirisin ucundaki farkli kuvvetleri olcmek amaciyla kullanilabilecek bir olcu cihazini fiziksel iliskilerin sistematik incelenmesi yontemini kullanarak gelistiriniz. Olcme noktasini gosteriniz.

Her soru 40 puan, uc soru seciyoruz

gönderen: forzamakine - 05/08/2017 - 17:08

 Ders Notu Hakkında Yapılan Yorumlar:

HİÇ YORUM YOK, İLK YORUMU SEN YAP!

Yorum Ekle
 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.