usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
ısı transferi - final - 2010-2011 güz (eyüp akaryıldız)
eyüp hoca ısı tranferi pztsi günkü grup:

1) Düz duvar ısı transferi yalıtımlı ve yalıtımsız halleri karşılaştırınız tarzında bir soru. birim kalori ücretini vermiş ne kadar tasarruf yapılır die soruyo kolay bi soru.

2) Birinci sorunun benzeri yalıtım yapınca &80 ısı kazancı oluyosa yalıtımın kalınlığını bulunuz. Soruda küresel falan diyo ama düz duvar hesabı yapılacak derste çözdüğü bi denizaltı sorusu vardı ordaki gibi. bu da zor değil.

3) Eşanjör sorusu malum. Yalnız bu sefer hızı vermemişti tersten gidiliodu sanırım. Kd iç i vermiş ordan alfa iç i buluodun Nuss-->Pr-->Re buluodun galiba ben öle yaptım. Re bulunca hızı buluodun. Boru adedi ve boru uzunluğu isteniyor soruda.

Herkese kolay gelsin..

gönderen: juan - 01/08/2017 - 20:28

 Ders Notu Hakkında Yapılan Yorumlar:

HİÇ YORUM YOK, İLK YORUMU SEN YAP!

Yorum Ekle
 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.