usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
dinamik - final - 2014-2015 güz
Dinamik

1. Soru bağıl hareketti. 3 boyuttaydı. Diskin bir ucu çubukla bi yüzüğe bağlı yüzüğün hızı hızı verilmiş diskin w si ve bağlantı noktasındaki hızı isteniyor

2. p piminin ivmesini soruyor acor+asür+abağ ile yapılıyor.
p pimi bi çember şeklinde oyulmuş levhanın içinde dönüyor. Levha da bir w ve alfa ile dönüyordu. p piminin sabitbağ hızını vermiş.

3. soru iki çubuk biri dik biri onun ucundan bağlı diğer ucu yere değiyor ikisinin de ağırlığı verilmiş dik olan çubuk yere düştüğü anda bağlantı noktalarındaki hızını soruyor.

4. Soru çeyrek çember verilmiş uçları makaralı mesnetle levhanın üzerinde sadece x doğrultusunda hareket ediyor ağırlığı verilmiş. Kütle merkezinin yeri verilmiş. yukarıdaki makaradan F=8 N ile çekiliyor. Makaralardaki tepkiler ver cismin ivmesi soruluyor.


gönderen: forzamakine - 05/08/2017 - 07:19

 Ders Notu Hakkında Yapılan Yorumlar:

HİÇ YORUM YOK, İLK YORUMU SEN YAP!

Yorum Ekle
 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.