usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
enerji santralleri - final - 2011-2012 bahar (burhanettin çetin)
enerji santralleri
burhanettin çetin


1)derste çözdüğü örneklere çok benzeri hatta neredeyse aynısı olan bir problem sordu... a) rejeneratörlü ve rejeneratörsüz gerçek brayton çevrimine göre net işleri ve termik verimleri istedi b)özgül yakıt, saatlik yakıt ve yıllık yakıt sarfiyatlarını istedi c)rejeneratör kullanıldığı durumda elde edilen yakıt tasarrufunu ve parasal tasarrufu istedi d) işletme ömrünü faiz oranını vermiş yatırım ve işletme maliyet gibi birşey sordu e) burada da elde edilen maliyetler ile kaç tane okul yaptırılabileceğini sordu (60 puan)

(d ve e şıkkı şaka değildir bunları sordu valla zaten süre yetmedi ben hiç teklemeden yapmama rağmen sınavda d ve e şıklarına başlayamadım bile ama a,b ve c şıkları defterdekilerin neredeyse aynısıydı basitti)

2) hidroelektrik santrali çiz ve çalışma prensibini kısaca anlat, avantajlarını ve dezavantajlarını yaz, son ürünün kullanıldığı yerleri yaz... (40 puan)

gönderen: rfk - 02/08/2017 - 10:09

 Ders Notu Hakkında Yapılan Yorumlar:

HİÇ YORUM YOK, İLK YORUMU SEN YAP!

Yorum Ekle
 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.