usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
ısı transferi 1 - final - 2016-2017 güz (eyüp akaryıldız)
ISI TRANSFERİ 1 - EYÜP AKARYILDIZ

1) Klasik bir ısı değiştiricisi sorusuydu. Borulardan geçen akışkan ısı alıyor giriş ve çıkış sıcaklıklarını debisini vermiş. Isıtıcı akışkanın giriş sıcaklığı ve debisini vermiş. As (Surface Area) yı bulmanızı istiyor.

2) İçinden buhar geçen boru demeti üzerine (7x10) luk, çapraz hava akışı ve 15m/s hızla. Boru yüzey sıcaklığı ve çap-uzunluk verilmiş. Havanın giriş sıcaklığı verilmiş. Formülden havanın çıkış sıcaklığını bulmanız isteniyor.

3) Silindirik alüminyum çubuk su içine atılıyor. Yüzey sıcaklığını ve su sıcaklığını vermiş, h verilmiş, uzunluk çap verilmiş. 8 dakika sonra çubuk üzerinde uçlardan 5cm içerdeki boru kısmının merkez sıcaklığını bulmanızı istiyor. Bu soruya yarım yamalak bişeyler karaladım fakat sürem yetişmedi.

gönderen: forzamakine - 05/08/2017 - 17:23

 Ders Notu Hakkında Yapılan Yorumlar:

HİÇ YORUM YOK, İLK YORUMU SEN YAP!

Yorum Ekle
 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.