usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
taşıtlarda tahrik dinamiği ve güç aktarma sistemleri - bütünleme - 2014-2015 güz (muammer özkan)
Taşıtlarda Tahrik Dinamiği ve Güç Akt. Sist.(İÖ) Muammer Hoca

1.Tüm özellikleri verilen taşıt ve bu taşıta bağlı römork var(Çeki etkisi) taşıtı %5 lik bir iniş eğimine bıraktığımızda ulaşacağı max hızı soruyordu. Ne*verim=toplamW*Vmaxı kulalanarak çözüyorduk.(30 puan)

2.taşıt ve bu taşıta bağlı römork var.Taşıtın max ivmelenme miktarını dVT/dt i soruyordu.taşıt arkadan çekişli.Sonucu analitik denklem şeklinde bulmamız isteniyordu.(40 puan)

3.Mekanik sirtünmeli kavramanın içten yanmalı motor ile çalışmasında süre ile ilişkisisni grafik olarak çizip anlatmamızı istiyordu.yumuşak çekiş sert çekiş olayını grafik üstünde motor momenti ile birlikte çizyorduk çözümde ve açıklama yapıyorduk.(30 puan)gönderen: forzamakine - 05/08/2017 - 07:57

 Ders Notu Hakkında Yapılan Yorumlar:

HİÇ YORUM YOK, İLK YORUMU SEN YAP!

Yorum Ekle
 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.