usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
akışkanlar mekaniği 1 final soruları 2009 - sabiha yıldız
soru1: u borusu solda ve sağda farklı sıvılar var. ikisinin de w hızı ile döndürülmesi sonucunda yükselme miktarları 15 cm oluyor. iki sıvı u boprusunun orta kısmında birbirine temas ediyor.soldan 8 cm sağdan 20 cm olacak şekilde bir noktada temas halindeler. sağdaki sıvı su ise soldaki sıvının yoğunluğu nedir?
soru2: bir tane dirsek var. bu dirseğin ağırlığı verilmiş içerisindeki sıvının hacmi verilmiş. kesit alanları var. senden dirseğe etkiyen toplam düşey kuvveti istiyordu.
soru3: bir silindirik kap içerisinde su bulunuyor.kap altından boru çıkıyor ve boruda pompa var. borunun çıkış bölümünde de lüle var. sana hacimsel debiyi vermiş yükseklikleri ve pompaya verilmesi gereken gücü vermiş.sistemde pompa varken ve yokken ki sıvı serbest yüzeyi yüksekliğini istiyordu soruda(h denmişti soruda).aynı zamanda da pompa yokkenki hacimdel debiyi bulmamız gerekiyordu.
soru4: faturalı bir silindirik boru vardı.yarıçaplar verilmişti ve bu boru içerisinde herhangi iki noktadan u borusu kolları aşağıya iniyordu.yataydaki toplam F kuvveti verilmişti. u borusundaki h yüksekliğini istiyordu.
bu kadar hatrlayabildim ve tasvir edebildim...

gönderen: lizabel - 26/07/2009 - 13:07

 Ders Notu Hakkında Yapılan Yorumlar:

HİÇ YORUM YOK, İLK YORUMU SEN YAP!

Yorum Ekle
 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.