usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
bitirme tezi-şirket ile
Merhaba arkadaşlar,
Bazı şirketler uzun dönem staj boyunca bitirme tezini onlarla yapmamızı istiyor.Bunu nasıl oluyor acaba daha önce yapan ya da bilen varsa yazabilir mi?


gönderen: uygn17 - 24/08/2020 - 20:39
 Soru Hakkında Yazılan Cevaplar:
yorum yapan(tarih) yorum
harunerdil
(25/08/2020 - 18:15)
Ben bir şirketin Ar-Ge departmanında stajımı gerçekleştirdikten sonra uzun dönem bitirme tezi stajyeri olarak devam ettim. Okuldaki hocalar ile şirketler zaten genelde iletişim halinde olduklarından böyle bir teklifle hocaya gittiğinizde reddedeceğini düşünmüyorum. Şirketle ve hocayla ortak olarak belirlediğimiz projeyi gerçekleştirdik diyebilirim. Ayrıca bu süreçte sigortanızı da okul ödüyor(bitirme tezi stajı olarak araştırabilirsiniz) böylelikle şirkete de yük olmuyorsunuz. Peki avantajı nedir diye sorarsanız, özellikle Ar-Ge deyseniz iş hayatında neler yapacağınıza işlerin nasıl yürüdüğüne dair önemli tecrübeler edinirsiniz. Ayrıca okulun imkanlarıyla veya kendi imkanlarınızla gerçekleştiremeyeceğiniz projeleri gerçekleştirme fırsatı yakalarsınız. Örneğin, CFD ile ilgili bir proje için workstationlarda çalışma imkanı elde edebilirsiniz veya size prototipleme,data, kaliteli deneysel ortam imkanları sunabilirler.
uygn17
(26/08/2020 - 09:35)
Çok teşekkür ederim.

Cevap Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.