usis - mkm
ucuncubinyil.com
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
hayatın tatsız, tuzsuz, yavan hissiyatı
paragöz, aç gözlü filan değilim ama her geçen gün bir adım daha atıp çalıştığım firmaya bir nebze daha faydalı olabiliyorken, alım güçsüzlüğümün her geçen gün biraz daha kötüye gitmesi. burada bir haksızlık var.

on the other hand yalnızlık, yoksunluk, mutsuzluk ki bilakis mutluluk verecek veya yüzde bir gülümsemeye sebep olabilecek en ufak bir şey olmamasının yanında bir de para mevzusunda gol yemek çok canımı sıkıyor. o kadar yapısal analiz takılıyorum ama -vallahi de billahi de tillahi de- İSKİ genel müdürlüğünün kapısında bekleyen güvenlikçiden az kazanıyorum. taksici bile benden çok kazanıyor lan (küçümsemedim, hemen çullanma üstüme, o kadar okumuşluk var emek var diye dedim)

all in all, asıl sorun sıfıra sıfır olmak... yani takım tutarız, yurt içinde kendini kandırmaktan öteye gitmez, avrupada 5-6 yer. bir kızı güzel bulup yanına gider konuşuruz, bir havalanır bize bakmaz sümüklü, nedir yani iki insanın tanışıp görüşmesinden daha doğal ne olabilir be kadın! also iş yerinde illa ki gıcık biri kesin vardır. yüksek lisans filan yapıyorsan tez bilmecesi bir sıkıntı zaten. para mevzuları zaten nanay as well. sevgi desen yok, aşk desen yok, para desen yok, huzur desen yok. ne diye yaşıyoruz abi. ne için yaşıyoruz, neyi bekliyoruz? bir şeyde de kazanalım artık ya, bir konuda da elimize bişi geçsin ama yok, yok. yaş 27 eşittir sıfır.gönderen: Vito Corleone - 25/10/2021 - 20:47
 Konu Hakkında Yapılan Yorumlar:
yorum yapan(tarih) yorum
kskn
(25/10/2021 - 23:35)
Ah Vito Ah. Mutluluk dediğin garip bir şey. Nasıl geldiği çok önemli. Bir aşkla bir sevgi ile bir insanla gelir bazen mutluluk ama hiç beklemediğin bir anda hızlıca gider senden toparlanamazsın. Bazen para ile gelir mutluluk ama sağlık gider yine toparlanamazsın. Ama başarı ile gelen mutluluk farklıdır. Başarı önce hiç bir şey getirmez gibi olur sonra yavaş yavaş para getirir sonra mutluluk getirir ya da belki tersi. Ama getirdiği her şey kalıcıdır hiç gitmez. ( Etrafına doluşan çakallar hariç). Başarılıysan hayat bir nebze çekilir belki. Ama başarmak diğer ülkelerde 1x kadar kolayken bizim ülkede 10x kadar zordur. Bu nedenle hepimiz başarabilecekken çoğumuzun yolun ortasında nefesi tükenir ya düzene boyun eğeriz ve sisteme karışırız ya da tamamen sistemden siliniriz.

Yaşayacak bir dubleks evim var (baba saolsun), sevgilim var (Her şey gelip geçer sevgiye insan kanmamak lazım) , başarı desen belki tartışılır ama bir nebze olsun var (tek gerçek mutlu edecek şey), aracım var (kredi silsilesinde boğulmalı), işim var (Sıradan 07:30-17:30 iş). Yanlış anlama ne şikayet ediyorum ne hava atıyorum. Ama ben dahil umudum sıfırken bu hayatı nasıl tamamlayacağız onu düşünüyorum. Sabah 5:30 da başlıyor koşuşturmaca gece 12 ye kadar hiç soluksuz devam ediyor. Ne sevdiğimizi görüyoruz ne de sosyal hayatımızı yaşıyoruz. Sonucunda kazanacağımız ise yine Avrupa´da sıradan bir işçinin günde 8 saat çalışarak haftasonu yatarak elde edeceği şeyler. Pes mi etmeliyiz devam mı etmeliyiz karar vermek çok zor. Şahsi olarak ben yazılım olsun kendi firmamın peşinde koşmam olsun (Sermayesi 5000 TL ) mücadele ediyorum. Başarır mıyım bilemem ama 1 gün daha yaşamam için sebep verecek tek şey bu. Ne sevgi ne aşk ne insan ne para ne aile .

Bu dünya harikası ülke YAŞAMAK için maalesef çok ama çok zor.
lord baelish
(26/10/2021 - 10:55)
Vito psikolojimizi bozma zaten yeteri kadar bozuldu.
Vito Corleone
(27/10/2021 - 02:09)

@kskn sen baya baya iyisin abi, hayattan daha ne isticen... bence sadece beklentini düşür. bende bu saydıklarının hiçbiri yok. başarı konusunda ben de öyle düşünüyordum ama bence o da tırt. önceden güzel başarılar yakaladım ama bir işe yaramadığını anladım. bilmiyorum, alesten 90 almak bana çok müthiş şeyler kazandırmadı ama 6 defa oturup çalışıp girdim o sınava. büyük emek, büyük azim. peki sonuç? bir sonuç yok, olay bu

talisca
(29/10/2021 - 06:20)
cikar telefonunu goster swh*
Physical Graffiti
(29/10/2021 - 06:48)
hiçbir şeyimiz yoksa çok şükür aklımız ve eğitimimiz, sağlığımız var. bir şeylerin farkında olabilecek düzeydeyiz. Para gelir gider ama eğitim gençlik bittikten sonra gelemez. Bizler çok şanslıyız eğitilebildik. Sağlıktan bahsetmiyorum bile, sağlık hepsinden önemli zaten.

Aslında kasmaya gerek yok bundan 100 yıl sonra tüm dünya nüfusu değişecek herkes ve her şey unutulmuş olacak.
matkap737
(25/11/2021 - 07:36)
lan vito sen hala buralarda mısın ben 3 senenin ardında bi girip bakayım dedim seni gördüm yine naptın genel müdür olamadın mı hala

Yorum Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.