usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
haftasonu boşluğu
Merhaba Sevgili Dostlar,

Umarım hepiniz iyisinizdir, sağlığınız sıhhatiniz yerindedir inşallah. Allah hepimize sağlık, sıhhat, huzur ve mutluluk versin.

Canım çok sıkıldı. Biraz radyo dinledim, sonra gazeteci Cüneyt Özdemir´in youtubeda izlemediğim videosu kalmış mı diye bakındım(gerçi o da bu aralar şeyma subaşı denen adli vakayla boşa zaman öldürüyor). Diğer kanallarda yeni bir şey var mı diye bakındım ama yok. Sonracıma biraz uyudum ama 10-15 dakika sonra direkt uyandım. Çalışmaya bir şeyler de yok. Aslında her zaman çalışmaya, okumaya bir şeyler var, sonsuz bir kuyunun içindeyiz ama pek içimden gelmedi açıkçası. Yiyecek bir şeyler mi hazırlasam dedim ama hiç aç değilim. Hoş sabah kahvaltısından sonra bir şey de yemedim ama kime neye hazırlayacaksın; hem birilerine değil de kendime sofra hazırlamaktan hem de birilerinin bana sofra hazırlamamasından o kadar sıkıldım ki... Keşke evli olsam da eve alışveriş yapsam. "Akşama gelirken yoğurtla ekmek al" diye mesaj gelse mesela. Ne güzel lan. Ya da hanım yemek hazırlarken ben de salata malata yapıp mutfakta bir şeyler konuşsak. Zaman ne çabuk geçerdi.

Öyle işte canım sıkıldı ben de öylesine bir yazayım dedim. Aslında genel olarak o kadar çok sıkılıyorum ki... Siz ne güzel yaşıyorsunuz, çok imreniyorum size(bazılarınıza tabi, yoksa benim gibi sıkılanlar da vardır muhakkak). Valla çok güzel yerlere gidiyorsunuz, çok güzel fotoğraflar paylaşıyorsunuz, çok güzel yaşıyor, keyif alıyorsunuz. Ne güzel, gerçekten imreniyorum. Benim instagramım ya da sosyal medyam filan yok ama whatsapp durumuna koyuyorsunuz ordan görüyorum, mutlu da oluyorum aslında. Ne güzel birileri bir şeylerden zevk alabiliyor diyorum. Mesela ben bir yere gitmek istesem, birisi var kafamın içinde, bana şöyle diyor aynen: "Aman şimdi kim gitcek, hem gidip napcam allasen, sıkılır insan oralarda, otur evinde beyaa" ya da "Çok bir yere gitmek istiyorsan kütüphaneye git eşşolueşşek" veya "Ders çalış ders" gibi şeyler söylüyor. Birkaç kere selfi yaptım -benim whatsappta Atatürk fotoğrafı var profil resmi olarak, hani dedim kendi resmimi koyayım- çekindim işte bir tane, sonra o içimdeki ses "Ne gada da çirkinsin yaa, burnun patlıcan, dana gibi de kilo almışsın" dedi kendim kendime. Sonra en sevdiğim şarkıyı dinledim: Muazzez Ersoy´dan Boş Çerçeve. Dur size de atayım dinlersiniz( https://www.youtube.com/watch?v=HGxPeco9DL8 ). Eee sizler n´apıyorsunuz? Ne var ne yok? Havalar da çok sıcak, tatile filan giden var mı ya da genelde memlekette misiniz? Nasılsınız yav bir hal hatır soralım :)


gönderen: Vito Corleone - 04/07/2019 - 21:20
 Konu Hakkında Yapılan Yorumlar:
yorum yapan(tarih) yorum
Vito Corleone
(04/07/2019 - 21:45)

Mesela denize giden var mı? Nasıl, ısınmış mı deniz, yoksa çok mu soğuk?
müslüm
(05/07/2019 - 03:59)
Çok da soğuk değil. Girilebiliyor bro.
Biraz kendine zaman ayırıp hayattan zevk almaya bak yahu. Bir kere bu dünyaya geliyorsun. Mutlu olmaya bak. Onlarsız diğer yaptığın ve yapacağın şeylerin de pek bir önemi olmaz bence.

Vito Corleone
(05/07/2019 - 10:05)

Nerde gittin? İstanbul´da öyle denize girilmeye bir yer de yok galiba(içimdeki ses şu anda bile "gerçi girilmeye yer olsa ne olacak, kim gidicek şimdi, gidip ne yapacaksın" dedi)

Diğer dediklerinde de çok haklısın sevgili Müslüm. Ama benim asıl canımı sıkan şey okunacak, öğrenilecek daha o kadar çok şey var ki hangi birine yetişeyim düşüncesi. Başarılı insanlara böyle doçentlere ya da öğretim görevlilerine filan çok imreniyorum, yani nasıl yetiştirebildiniz bu kadar şey okuyup öğrenmeyi diyesi geliyor insanın. Daha Statik-Mukavemet tekrar edip, Dinamik´i sıfırdan almam lazım. Öbür yandan Diferansiyel Denklemler çalışmaya başladım ama bitiremedim. Bunlar bitince MATLAB da kurcalamam lazım. Tabi her şeyden önce bir dil bir insan, daha İngilizce var. Sonra malzeme dersi ve imal üsüllerini şöyle hızlıca bir tekrar edeyim diyorum. Sonra çeliğin yorulması var ısıl işlemleri var. Var da var...

Ulan hangi birine yetişeyim deyip komple moralim çöküyor, bu sefer de hiçbirini yapamıyorum. Hangi birini çalışacağız valla şaşırdım.

Allah bilinç, irfan versin ne diyim

uiejöv
(05/07/2019 - 13:10)
şu ingilizce beni de çok sıkıyor ya. insanın sevmediği birşeyi yapması gerçekten zor. fizik, dinamik gibi konulara eskiden beri ilgim vardı. anlamasam bile saatlerce üzerinde kafa patlatır, sonunda gelen başağrısından da zevk alabilirim :) ama şu ing. hem gerekli hem de aşırı sıkıcı geliyor. sonu görünmeyen bir çukur gibi :) bu arada vito sen bu serbest kürsüde uzun uzun bunları yazıyosun öyle kaybolup gidiyor. bence vaktinde oluyorsa bunları buraya yazmadan bi günlüğe yaz sonra istersen buraya da yazarsın. ileride okuyup gülersin veya hatıralar gözünde canlanır. güzel olur. ben ilkokulda yazdığım günlüklerden bir tanesini bulabildim. o zamanki ergenliğinde verdiği asilikle yazdıklarımı okuyunca iyi gülmüştüm :) neyse sadece bir tavsiyeydi öyle. bu arada benim de hiçbirşey yapasım yok ama birileri zorlayınca arada bir halısaha piknik filan takılıyoruz. ağustos ta belki ege nin sakin bir yerine gidip bir hafta yüzerim, balık filan tutarım. çanakkale de güzel koylar var pek insanın olmadığı. bir gezebilirsiniz oraları. ben yüzmeyi sevdiğim için böyle bir tatil beni rahatlatıyor ama bazı arkadaşlarım çadırını alıp kırsal alanda kamp yapıyorlar. sende zevkine uygun birşeyler düşün git bi kafa dinle reis iyi gelir. cidden seni anlıorum benim de evden çıkasım gelmiyor sinir stresden ama @müslüm babanın da dediği gibi biraz zevk almaya bakmak lazım :)
Magina
(05/07/2019 - 17:12)
Yemişim ingilizceyi de dersleri de. Tatilin tadını çıkarın. Yarın kanser olmayacağımızın garantisi yok :)
uiejöv
(05/07/2019 - 18:13)
Reis okul bitince öyle olmuyor bea :) işsizlik insanı çok yoruyor gerçekten. öğrenciliğim boyunca pekte hafif sayılamayacak işlerde çalışarak harçlığını çıkarmış biri olarak söylüyorum bunu :)
Vito Corleone
(06/07/2019 - 00:36)

@uiejov ne güzel bak arada halısaha ya da piknik gibi şeyler yapıyorsun. Ben yalnızlıktan çok bıktım. Hatta o kadar ki; bazen yalnızlıktan geberip gidicem gibime geliyor. İnsanın kimsesinin olmaması, birileri olunca da ondan sıkılması kendi içinde loop döngüsü gibi sonu olmayan bir paradoks. Çanakkale güzel memleket, yapabiliyorsun patlat bir tatil. Deniz, kum, balık şahane şeyler. Keşke benim de olsa deyip yumurcak gibi sizi uzaktan izliyorum resmen

müslüm
(06/07/2019 - 12:59)
Kınalı adaya gidiyorum ki şimdi de vapurda yazıyorum.
İyi tatiller.
Vito Corleone
(06/07/2019 - 21:59)

WhatsApp tan gördüm Müslümcüğüm. Hatta deniz o kadar güzel ki dibi gözüküyor. Çok da şaşırdım bu devirde böyle deniz mi kaldı diye. Tatilin keyfini çıkarıyorsun kardeşim helal.

Physical Graffiti
(07/07/2019 - 10:51)
Hayat çok boş biz ve tüm sevdiklerimiz öleceğiz bir gün. Bu stres yaptığımız her kişi, kurum, olay bir gün tarih olacak, harabe olacak.

Böyle düşününce üzülmeye değmez geliyor her şey, yukardaki korkunç gerçek dışında.
hsnfrt
(07/07/2019 - 20:43)
@physicalgraffiti kardeşim öyle güzel dedin ki harbiden tamamen aynı fikirdeyim .hiçbişey sonsuz değil her iyinin de kötü şeyin de sonu var şu uğraştığımız işler çokboş gibi geliyo o yüzden yaşamanın keyfine bakmak lazım eniyisi gezip tozmak yemek içmek
Vito Corleone
(09/07/2019 - 21:41)

Napsam zikire mi başlasam (dalga geçmiyorum, 70 miydi 100 muydu tam hatırlayamıyorum ama Subhanallahi ve Bihamdihi çeken insanın deniz köpükleri kadar günahı affoluyordu galiba ki bu uydurma değil, hadisle sabit).

İnsanlardan çok sıkılıyorum ama yalnızlıktan daha çok sıkılıyorum, daha çok ders çalışmak ve kitap okumak istiyorum ama gün 24 saat yetmiyor, bir de üstüne daha öğrenmem gereken çok şey var deyip sıkılıyorum, bir yere oturuyorum sıkılıyorum, yemek yemeye lokantaya gidiyorum ama yemek biter bitmez hızlıca yiyip sıkılıyorum kalkıyorum, staj yapıyorum staj yerinde sıkılıyorum, -afedersiniz ama- tuvalette bile sıkılıyorum, trafikte otobüste metroda tramvayda sıkılıyorum, okula gidiyorum kampüste sıkılıp hemen kütüphaneye gidiyorum ama hangi birine yetişeyim deyip sanki üstümde kaldıramayacağım kadar öğrenmem gereken şey varmış gibime gelip sıkılıyorum...

Yaşamak çok zormuş gibime geliyor ama öbür dünyada yanmak var ora daha da zor geliyor. Yoksa yaşamak pek istemiyorum açıkçası. Yani her şey neden bu kadar zor anlayamıyorum. Neden böyle oluyor bilmiyorum. Öte yandan 6 yıl oldu sürekli birini özlüyorum ama biliyorum ki dağ dağa kavuşsa biz kavuşmayız, bundan da sıkılıyorum. Yani Allah a ne kadar şükretsek az ama o kadar çok sıkılıyorum ki bazen sağanak yağmur gibi ağlayasım geliyor.

SivaslıMakineci
(09/07/2019 - 23:22)
Vito, benim şahsi görüşüm manevi eksikliklerden kaynaklanan bir mutsuzluğun var yada gerçek bir dostun eksikliğini yaşıyorsun.Bir de bu iş konusu ve sahip olman gereken bilgiler senin kafanı gerçekten çok yoruyor.Surekli kendine bir şeyler katmaya çalışıyorsun bu aslında güzel bir şey fakat ama kendini çok yormamani tavsiye ederim.
Physical Graffiti
(10/07/2019 - 13:44)
Dostum senin sorununu tam çözemedim. Net bi şey değil gibi, genel sıkılma gibi sanki. Kendini sevmiyor musun, niye yalnızken sıkılıyorsun?
Vito Corleone
(12/07/2019 - 00:04)

Neyse artık boşverin beni de siz nasılsınız, nasıl gidiyor tatil, neler neler yapıyorsunuz. Şöyle biraz anlatın yav :)

pack
(12/07/2019 - 01:44)
Vito cok kasiyorsun, kasma bıraz rahat bırak kendini. Bu yüzden sıkıntı, stres, psikolojik baskı yapıyorsun kendıne sonra mutlu olamıyorsun. Her şey olacagina varir, bunu dusun yeter. Bir gun kadıkoy yapalım senle ya. Ne dersin?
Vito Corleone
(14/07/2019 - 12:39)

Valla ne iyi olur yaa. Ama tarihi yer değirmencisi diye bir mahalle varmış Kadıköy´de oraya gidelim :)

pack
(14/07/2019 - 21:06)
Ne zaman müsaitsin kank?:) whatsapptan yazisalim :D
Vito Corleone
(15/07/2019 - 01:25)

Valla 3 ağustosa kadar Edirne´de stajdayım. Sonra açıköğretim bütünleme sınavları var. Sonra memlekete fındık toplamaya gideceğim. Ağustosun sonunda da askere gidiyorum. İnan yüksek lisans ders seçmeye vaktim yok araştırma görevlisi alacak benim dersleri.

Durum aynen bu şekilde. Bak daha çalışmam gereken dersleri konuları listelemedim bile. Şimdi benim başıma ağrılar girmesin de kimin girsin. Neyse bir TRT Müzik açayım da keyfim yerine gelsin. Esra İçöz diye bir sanatçı var, bazen o çıkıyor çok hoşuma gidiyor


Yorum Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.