usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
istanbul´da gezmelik yer
Merhaba Arkadaşlar,

Vizeler bitmiş heralde, herkese geçmiş olsun. Şimdi stress olmadan rahat rahat çalışma zamanı. En azından benim için öyleydi ki; sınav haftası sıkıntıdan pek çalışamaz, sınavlardan önce ya da hemen sonra çalışmayı severdim. Yüksek lisansda bunu pek yapamıyorum, çünkü her hafta bir sınav ya da quiz oluyor.

Arkadaşlar sizden bir konuda fikir istiyorum. Bu hafta sonu ağabeyim İstanbul´a gelecek. Ağabeyim doktor ve çalıştığı üniversite hastanesinin kendi ana bilim dalındaki tek asistan doktoru (yani bu da o ana bilim dalındaki bütün hastalardan abimin sorumlu olup bütün angariya işlerinin abim tarafından yapıldığı anlamına geliyor). Haftada en az 3 ortalama 4 gün de nöbet tutuyor. Özellikle bu aralar acil servis nöbetleri de sıklaşmış. Öte yandan aynı ana bilim dalında da tek araştırma görevlisi olduğu için bir de hocalarının bütün akademik işleri olsun özel işleri olsun o koşturuyor. Bu yüzden baya bir sıkılmış ve bunalmış durumda. Benim yanıma 4 günlük gelecek, onu bir güzel gezdirmem lazım.

Daha ben doğru düzgün gezmeyen bir odun kafa olduğum için açıkçası ne yapacağım nereye götüreceğim hiç bilmiyorum. Bana şöyle mekanlar olsun ortamlar olsun şöyle güzel mekanlar ya da ne bileyim şuraya da gidin diyebileceğiniz yerler filan olursa çok iyi olur.

Not: Arabamız yok, her yere İstanbul kart ile gidilecek.
Not 2 : Abim alkol-sigara kullanmıyor. Hani -atıyorum- boğaz manzarasında "bilmem şu meyhane güzel" gibisinden bir yorum olursa, o yorum bizim için uygun olmayabilir.


gönderen: Vito Corleone - 15/04/2019 - 05:03
 Konu Hakkında Yapılan Yorumlar:
yorum yapan(tarih) yorum
SivaslıMakineci
(15/04/2019 - 05:43)
Üsküdar- Çınaraltı,Fetihpaşa Korusu,Kız Kulesi,Beylerbeyi sarayı polis evi

Galata Konak Kafe(Galata kulesinin yakınında çok güzel manzarası var)

Süleymaniye Cami Bahçesi ve civarındaki Ağa Kapısı Hüsnü Ala vs..

Pierre Loti Tepesi /EYÜP

Bonus: Karaköy Güllüoğlu veya Hafız Mustafa da tatlı yemek
Vito Corleone
(15/04/2019 - 08:35)
Kardeşim çok teşekkür ederim. Ama şöyle bir durum var ki;

Valla sen böyle söyleyince cafe filan, ben daha okurken sıkıldım. Kafede boş boş oturmaktan da oldum olası çok sıkılmışımdır. En azından şöyle "işte şurda şunu yeyin, burda bunu görün" gibisinden bir şeyler var mı elinde.

Of ben napcam bu abimle ya. Ben ev kuşu gibi bir insan olduğum için valla napcam hiç bilmiyorum. Bu adamı benim ne yapıp ne edip eğlendirmem lazım.

Sivas İtalyanı Jr.
(15/04/2019 - 09:46)
bildiğim başlıca klişeler şöyle;

*sultanahmet/ayasofya taraflarında gezdikten sonra eminönünde balık ekmek sonrasında karaköy güllüoğlunda baklava (acayip pis boğazımdır).

*ortaköyde kumpir & boğaz turu olabilir.

*adalarda bisiklet & dondurma

*kanlıcada yoğurt

beğendiğiniz bi oyun falan varsa tiyatro güzel bir seçenek olabilir, gündüz yorgunluğunun ardından. ilk aklıma gelenler bunlar oldu.
Physical Graffiti
(15/04/2019 - 11:32)
Asalak gibi kafede oturmayın, tek hücreliler gibi .

Çamlıca tepesi, ucuz kumpir ve pizza keyfi, metroyla ulaşım, yeşillik, ölümcül istanbul manzarası*****

Kadıköy, moda, fenerbahçe parkı, kalamış, bostancı sahili yürünebilir.

Taksim, istiklal, galata, karaköy, eminönü, sultanahmet, kapalı çarşı(yürümeyi seviyosanız)

Florya´da deniz ve ispark bisiklet keyfi.

Seç beğen

Bu arada ben kafeye adımımı atmadım istanbulda ama gitmediğim yer yok. Hep tek gezerim sen de gez oturma. Beraber gezelim xd. Tek gezmek gibisi yok, çık gez. Güvenli yerleri tabi, ormana tek gitme xd
Physical Graffiti
(15/04/2019 - 11:39)
Dünyanın en antisosyal, asosyal, insan düşmanı kişiliği olarak gezmediğim yer yok, dilersen daha yazabilirim hatta sen tarz söyle, her gezme tarzına uygun mekan öneriyim, rota söyleyeyim. Yukarıda çeşitli tarzlara uygun öneriler sundum.
müslüm
(15/04/2019 - 11:43)
Sen doğa adamısın:)
atatürk arboretuma görürebilirsin.
Erenköy sahili olabilir.
Çamlıca tepesine çıkabilirsiniz.
Beykoz tarafına gidebilirsiniz.
Ortağtepeye gidebilirsiniz.
Aslında önemli olan insanın nasıl bir yer aramak istediğidir :).
hsnfrt
(15/04/2019 - 15:02)
benim 120 maddelik bir listem vardı hala da genişliyor listem ama başlıca şeyleri arkadaşlar saymışlar bu başlıca gezilecek yerler dışındakiler daha spesifik şeyler o yüzden rotayı çiz bir de ulaşım haritasını eline al sonra da gez.cafe önermem illa gideceksen güzel manzaralı cafeler olur veya müzeler de olabilir biçok müze var akvaryum var yine sen bilirsin tabi abinin ne sevdiğini bilmiyoruz sen bir rota çizip gezdir :) iyi gezmeler

Vito Corleone
(16/04/2019 - 04:57)

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim çok sağolun. Aynen ben de cafelerde çok sıkılıyorum. Aslında tipik bir bağ bahçe orman deniz filan tarzı doğa insanıyımdır. Bana kalsa maçka parkında güzel bir piknik yapar, hamak da kurardık ama abim lüx lokantalar, pahalı yeme yerleri filan seviyor. Azcık kapitalisttir kendisi, cahil işte napıcan :)

Tekrardan sağolun. Aklınıza geldikçe yazıverin gari

Vito Corleone
(16/04/2019 - 05:05)

Yalnız bazı sorularım olacak izninizle;

1. Çamlıca Tepesi´ne metro gidiyor mu? Üsküdar´dan mı gidilir @PhsicalGrafitti

2. Kanlıca, Beykoz´un oralarda bir yer galiba oraya nasıl gideyim. Üsküdar´dan otobüse mi bineyim?

3. Tiyatro çok güzel olur çünkü kapitalist mapitalist ama tiyatro seviyor abim. Şöyle en asortik tiyatro nerden bulabilirim?

Not: Çok otobüs tarzı değil de böyle metro, tramvay veya metrobüs daha önceliğim. Bir de yürümekten ziyade bu ulaşım araçlarıyla gidebileceğimiz yerler filan olursa süper olur.

Not: Hiç misafirpergver değilim biliyorum ama abim çok bunalımda o yüzden kusuruma bakmayın :)

Physical Graffiti
(16/04/2019 - 06:14)
Üsküdar ümraniye metrosunun kısıklı durağında inilip 15 dakila yürünerek/tırmanıladak gidiliyor çamlıca tepesine.

Boğaz turu yapın eminönünden bi de


muhendisbey
(19/04/2019 - 22:21)
Belgrad ormanlari-arboretum, beykoz, silwye usludardam otobusler kalkiyor kamp icin guzel yer

Yorum Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.