usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
reklam
Sevgili Arkadaşlar,

Bir durum var beni çok rahatsız ediyor. Youtube´ta ne video açarsam açayım hep karşıma videoların başında reklam çıkıyor hep de aynı kanalın reklamı. Kanalın adı "Büyük Türkiye". Yahu bunaldım artık vallahi kusucam yav, bu nedir yav. Yani tamam yandaş diye genelde daha çok gösterilip burnumuza kakmalarına alışkınım ama bu hakikaten bunalttı. "Bizim reklamları daha çok gösterin" diye fazladan para mı vermişler ne yapmışlar bilmiyorum ama her reklam Ekrem İmamoğlu gibi -seversiniz sevmezsiniz ama- şeker mi şeker bir adamı sürekli kötüleyip; kendi adayını anlatmak yerine, sürekli böyle iğrenç leş bir algı operasyonuyla rakibini kötüleyerek mesaj filan vermeye çalışıyor. Hakikaten görmek istemiyorum.

Bak ben açık açık söyleyeyim, Ekrem İmamoğlu´na vereceğim. Kazanmasını da dilerim. Ama Binali Beye de başarılar dilerim. İsteyen tabii ki de Binali Yıldırım´a da verebilir. Onu sevmiştir, aklına yatmıştır verir. Hiç sorun değil. Ama bunu böyle savaş alanı gibi leş kargalarıyla ortalığı velveleye vermeye çalışmak hakkaten çok rahatsız edici. Buna bir çözüm ya da şikayet edebileceğimiz bir yer filan yok mu bana bir tarif edin şuraya buraya tıkla filan diye bir yardımcı olun yav. Valla her vieo her video bunaldım artık. Bir de video oynatılırken aralarda da 2-3 kere giriyor filan dedim artık yeter.

Bana bir tarif ediverin gari ne yapabilirim. Herkese iyi pazarlar, güzel bir hafta sonu diliyorum.


gönderen: Vito Corleone - 24/03/2019 - 00:13
 Konu Hakkında Yapılan Yorumlar:
yorum yapan(tarih) yorum
Vito Corleone
(24/03/2019 - 00:16)
Not: CHP´li de değilim.

Vito Corleone
(24/03/2019 - 00:20)
Not (2) : Başka yerlere çekmeyiniz. Benim tek derdim 10 dakikalık bir ders videosu izlerken 6 kere adı geçen kanalın reklamlarına maruz kalmak. Her 1 buçuk dakikada bir reklam, üstelik bu kanalın reklamı. Ben bundan rahatsızım, durum bu.

arfavc1
(24/03/2019 - 02:07)
Adblock eklentisi işini görür diye tahmin ediyorum. Özellikle YouTube için biçilmiş kaftan :)
Vito Corleone
(24/03/2019 - 02:36)

Onu bilgisayara mı telefona mı kuracağız? İkisi için de geçerli mi yoksa? Bir de -bilgisayarına hiç oyun bile yüklenmemiş biriyim kardeşim cehaletime ver ama- indirebileceğim virüssüz güvenilir bir yer var mı? Gerekirse parası neyse vereyim ama virüs murus girmesin.

Vito Corleone
(24/03/2019 - 02:37)

Bir de benim gmail bağlı YouTube a. Ordan reklamları kapatabiliyormuşuz ama ben beceremedim. Öyle bir şey varsa program yüklemeden de halletmiş oluruz. Varsa öyle bir şey bana bir tarif edin de yapayım

arfavc1
(24/03/2019 - 03:00)
Virüs gibi konularda bir bilgim yok ve yanlış yönlendirmek de istemem. Gmail reklam engelleme konusunu da tam bilmiyorum ama Adblock Google eklentisi bilgisayarda tam iş görüyor YouTube tarzı sitelerde. Uygulama indirmeli değil yani yazdığında çıkacaktır ve sağ üstte de etkinleştirip kapatma simgesi çıkar kullanımı çok kolay ama yine bir okuyup öyle ekle istersen bilgisayar konusunda hassas davranıyorsan :)
myman
(24/03/2019 - 03:48)
şaka bi yana, imamoğlu iyidir
uiejöv
(24/03/2019 - 04:44)
Sabret vito 1 hafta kaldı :) bu arada gmail ile reklam durdurabilme gibi birşey olacağını hiç sanmıyorum ama öyle birşey varsa yazarsın buraya
pcgamer
(24/03/2019 - 06:01)
Yine Youtube reklamları adı altında siyaset yapmışsın vito.
Adblock indir reklam görmezsin. Senin niyetin başka.
Herkese bol şans.
Vito Corleone
(24/03/2019 - 09:55)

Çok teşekkür ederim @arfavc1 kardeşim çok sağolasın.
@pcgamer evet siyaset yaptım ohh rahatladın mı

Vito Corleone
(24/03/2019 - 09:58)

Peki bu adblock TELEFONDA da oluyor mu?

Bu arada Gmail´de oturum açıp reklam ayarlarından kapatma filan var diye biri demişti ama ben kurcalasam da bulamadım. Ama belki benim beceriksizliğimdendir zira dediğim gibi diyen oldu

arfavc1
(24/03/2019 - 12:04)
Mutlaka vardır mobil uyumlu ama bir bilgim yok Play Store’a Adblock tarzı şeyler yazarsan çıkacaktır karşına. Yorumlara puanlara göre bir şey bulabilirsin belki.
kskn
(24/03/2019 - 22:56)
vito bilgisayarda adblock ublock kullanabilirsin (Operada özellikle)firefoxta da var diye biliyorum .Chrome da var mı bilmiyorum. Operada eklentilere girerek rahat bir şekilde kurarsın.

Telefonda youtube uygulamasından girersen engelleyemiyorsun. Gmailden reklam engelleme yok.Çünkü youtube googlenin ve adam neden böyle bir özellik koysun.Parayı nerden kazanacak. Youtube Red(Youtube premium) var Türkiye´ye daha gelmedi.Belli bir ücretle herşeyi reklamsız izleyebileceğin premium özellikleri içeren sistem.45 tl den fazla olması bekleniyor.

Telefonda yapacağın şey opera tarayıcısını indirip ayarlardan reklam engellemeyi aktif ediceksin. Daha sonra tarayıcıdan youtubeye giriceksin bu kadar. Ekstra bir uygulama kurmana gerek yok operadan başka.

Googleplay de var bir kaç adblock uygulaması. Onları kurunca youtube uygulamasından girsen bile engelliyor sanırım ama bu seferde adblockun kendi reklamlarıyla kanser yaşıyorsun.Ayrıca videoları ileri geri sararken kafa yaşama oluyor bazen takılıyor donuyor.Bazen kalite ayarlayamıyorsun videonun. O yüzden en iyisi opera indir telefona reklam engelleyiciyi aktif et başlangıc sayfanı youtube yap direk ordan gir kafan rahatlasın.

Ayrıca o reklamdan akpli olsun chp li mhpli olsun ne olursa olsun insan olan her varlık rahatsız olmalı. Böyle salaklık görmedim.


Vito Corleone
(24/03/2019 - 23:09)

Çok teşekkürler arkadaşlar çok sağolun

Salenko
(26/03/2019 - 09:06)
adblocku bu yaşta bilmemiş olman yada googleda reklam engelleme diye aratamıyor olman imkansız olacağı için kendince saf ayağına gelip burda siyaset yapmışsın. alakasız başlıklarda bile lafı döndürüp dolaştırıp siyasete getiriyorsun kimsenin de umrunda değil burası ekşisözlük vs değil. admin olsam çoğu başlığını silerdim.
kskn
(26/03/2019 - 22:19)
Salenko Vito nun amacını bilmem kendisini de savunacak değilim herkes kendini savunabilir . Lakin bu kadar ön yargılı düşünce bana ağır geldi. Çünkü en basit bir şey de olsa insan tanıdıklarına sorup bir güvence almak istiyor gibi. Çünkü bana kalsa bu sitede her sene açılan yüzlerce başlık gereksiz. Belki 100 lerce mesaj gördüm program yükleyemeyen, program linki isteyen, çok basit google araştırması ile bulabilinicek şeyleri isteyen sürüyle başlık.Ama bunlarda art niyet olduğunu düşünmüyorum açıkcası. Herkesin ilgi alanı farklı ve bazı konularda araştırma yapmak yerine zaman kaybetmeden sonuca ulaşmak istemesi normal.

En basitinden bugüne kadar 100 den fazla insana format attım. Bana kalsa bir mühendis dünyanın en basit işi olan bilgisayar formatlamayı bilmeli. Bilmese de googleye windows 10 format yazıp 5 dakika da çözebilmeli. Ama olmayınca olmuyor :)

Vito Corleone
(27/03/2019 - 00:15)

Beni tanısan bu yaşta daha neler bilmediğimi bilirdin. Bazen laf arasında geçince "... ne" diye sorduğumda "Yuh artık" diye cevaplar bile alıyorum. O yüzden hiç dert etme ben cahil bir insanım.

Ayrıca siyaset yaptın diyorsun ya, ohh yaptım anasını satayım var mı bir itirazın. Çok rahatsız olduysan "şikayet et" düğmesine tıklarsın, admin de bakar, gerekli görürse verir bir ceza. Ama siz bana ne ceza verirseniz verin bana vız gelir tırıs gider.

Vito Corleone
(27/03/2019 - 00:19)

Hatta bak "Bana ne ceza verirseniz verin" deyince aklıma geldi. Yine siyaset yapıyorum ve şu videoyu buraya bırakıyorum. Oh ne güzel siyaset yaptım;

https://www.youtube.com/watch?v=m0aQjfdlLxw


Yorum Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.