usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
büyük usta yine çekmiş
Bize de izlemek düşer. En azından tam 11.49 (11´inci dakika 49´uncu saniye)´ye bir bakabilir misiniz? Sıtarbaks´ı boşverin en güzel sütlü kahveyi ben yaparım, bu konuda iddialıyım, ben zaten mühendis değil yurt dışına gidip bir firmada çaycı-kahveci filan olmak isterdim. Eskiden bir dizi vardı Avrupa Yakası diye, ordaki şesut gibi bir şey olurdum heralde :D Ya da yok ben taksici olurdum galiba. Evet evet, gelir sıkıntısı yaşamasam taksici olurdum. Kravatlı takım elbiseli bir taksici olurdum. Şehit-gazi yakınları, subay-astsubay ücretsiz (er,erbaşlar hariç).

Her neyse, nasılsınız arkadaşlar? Nasıl gidiyor dersler, ne var ne yok? 1. Vizeler yaklaştı mı yoksa? Herkese başarılar dilerim, Allah zihin açıklığı versin. Bende bir değişiklik yok, saraylarda yaşayanlara (ekonomist bozuntusu damat dahil) içten içe her gün bir isyanla hayatıma devam ediyorum.

Videonun kanalı da güzel bu arada. "Video eğitim", hocayı zaten bilirsiniz ki Haluk Tatar; Yıldız Makine Müh. ve İTÜ Konstrüksiyon (yüksek lisans) mezunu. Bilmeyen varsa şiddetle tavsiye edeceğim bir kanal olup evde bir de "TED en çok izlenenler" ile harmanlama yaparsanız konferans ya da bilmem ne kariyer günlerine gitmenize gerek kalmayacaktır. En azından "Makine Mühendisliğine Giriş" dersinden daha faydalı olacağını düşünüyorum. Üstelik bir de hızını kendinize göre ayarlarsanız zamandan da tasarruf.

Herkese sevgiler, saygılar. Sınavlarda başarılar.

Hadi görüşürük


gönderen: Vito Corleone - 19/03/2019 - 07:38
 Konu Hakkında Yapılan Yorumlar:
yorum yapan(tarih) yorum
Vito Corleone
(19/03/2019 - 07:38)
Videonun linkini paylaşmayı unuttum ula :)

https://www.youtube.com/watch?v=lRB0IXcwg9c

Hadi eyv

muratid
(19/03/2019 - 14:03)
ben şahsen tavsiye etmiyorum bu tür konuşmaları her ne kadar beğensem de. insanın en büyük zaferi kendisini keşfetmesidir ve bu kitap okuyarak farklı kültürler edinerek olur. çok kitap okumalısın vito hem de çok. felsefeye giriş kitaplarını öneririm.
Vito Corleone
(20/03/2019 - 01:37)

Sen de haklısın güzel insan
Selamlar

The Godfather
(20/03/2019 - 04:40)
Haluk tatarı öğrenci kitleleri önemli şeyler anlatıyor sanıyor. Ben hiç bir şekilde örnek alınacak biri olduğunu düşünmüyorum. Videolarında karşı fikri argümanlarla eleştireceğine çaktırmadan aşağılayıp laf sokup, kendi fikrinin doğruluğunu ispatlamaya çalışıyor. Tamamen popülist yayınlar yapıyor, eğitimlerin içeriği de çok yüzeysel, popülist. Populer olması da bu yüzden.


Youtuber Barış özcan izleyip kültürlenen, ufku açılan (!) kitle, gidiyor youtuber haluk´dan da video izliyor oradan da mesleki ufkunu genişletiyor.


Benim burayı okuyan arkadaşlarıma tavsiyem, youtubedan sürekli olarak böyle şeyler izliyorsanız, kendinize yaşam koçu gibi tavsiye alıyorsanız. kendinize yazık edersiniz.


rafine edebiyat- rafine tarih- rafine bilim kitapları okuyun rafine şeyler izleyin.

Haluk tatar izleyerek kafasının içi dümdüz ütülenmiş bir insan olursunuz.

Bilim-mühendislik meraklıları için Rafine bir kanal;

Kurzgesagt;

https://www.youtube.com/channel/UCsXVk37bltHxD1rDPwtNM8Q
kskn
(20/03/2019 - 04:44)
@The Godfather Youtuber Barış özcan izleyip kültürlenen, ufku açılan (!) kitle su cümleden neyi kastettin merak ettim. Sana göre Barış Özcan da mı gereksiz anlamadım.
The Godfather
(20/03/2019 - 04:44)
vito lafım sana değil, kendince paylaşım yapmışsın, iyi bir şey bu.
The Godfather
(20/03/2019 - 04:46)
@kskn gereksiz değil. orada dediğim de = barış özcan izleyip kültürü artan, ufku açılan, insan topluluğu, güruh, kitle.Yorum Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.