usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
dymola nedir
Herkese merhaba arkadaşlar,

Nasılsınız, çoktandır sitede yoktum, sınavlar bitti mi? İnşallah hepinizin iyi geçmiştir.

Yine bomba gibi bir konuyla karşınızdayım. Dymola nedir? Nerelerde kullanılır? Dassault´a ait bu tool hakkında bilgisi olan var mı? Ecnebi memleketlerde bunun üzerine acaip şeyler dönüyor. Konuyla ilgili bilgisi olan varsa konuşabiliriz. İnternette türkçe kaynak yok maalesef.


gönderen: Vito Corleone - 11/01/2019 - 05:29
 Konu Hakkında Yapılan Yorumlar:
yorum yapan(tarih) yorum
v.hürkuş
(11/01/2019 - 18:33)
+1
omeralp
(14/01/2019 - 06:38)
Merhaba, ben de yıllar sonra yazıyorum hem de eski bir dostun sorusunu yanıtlıyorum.
Dymola modelica dili tabanlı nesneye dayalı (object oriented) modelleme programıdır. Açıklayıcı olmadı elbette :)
Modelica tabanlı bir çok modelleme programı piyasada bulunuyor ve kullanım sayıları hızla artmakta.
Matlab gibi modelleme programlarına göre nesneye dayalı olduğundan arayüzü çok daha kolay olup, alternatif modelleme çözümleri hızla yapılabilmektedir.
Bütün sorularınızın yanıtlarını OPENMODELİCA programını kullanarak ve kendi internet sitesindeki tutoriallardan başlayarak giderebilirsiniz. Ayrıca bu sitede bazı ısı transferi, akışkanlar gibi kitaplardaki soruların openmodelica ile çözümleri bile var.
Kesinlikle üzerine çalışılması gerektiğini düşünüyorum. Daha spesifik sorularınız olursa buradan devam edebiliriz.
Selamlar :)
Vito Corleone
(15/01/2019 - 03:28)


Ömerim has gardaşım kusura bakma çoktandır arayamıyorum çünkü artık akıllı telefon kullanmıyorum, o yüzden birçok numara yok bende, öbür akıllı telefonda kaldı. 6-7 aydır böyle tuşlu, kamerası bile olmayan bir telefon kullanıyorm. Whatsapp´tan sürekli mesaj gelen gruplar yok, zırt pırt rahatsız eden yok, facebook´u kapattım dıt dıt dıt diye sürekli bildirim yok ooohh mis gibi, kafam rahat aga. Tavsiye ederim ha çok iyi oluyor

Bu siteden sormuştum, küçük sim kartını nasıl eski büyük kartlılara koyacağız diye çok dalga geçen olmuştu. Burdan kendilerini kınıyorum.

Vito Corleone
(15/01/2019 - 03:38)

O yüzden bana bir adını soyadını yazıp normal sms at da kaydedeyim. Asıl konumuza dönersek şimdi ben ne yapam, bir link patlat buraya da ona tıklayıp okuyayım he gülüm. Siteyi buldum ama gayet karışık, o yüzden tutorial da olsa bir bakim sen bana adrese teslim bir orta aç da belki gol atarız

omeralp
(15/01/2019 - 09:13)
Selam Samet, bu linkten https://spoken-tutorial.org/tutorial-search/?search_foss=OpenModelica&search_language=English başlangıç yapabilirsin.

Kendi Sitesi biraz karışık ama ana sayfada https://www.openmodelica.org introduction kısmını biraz okursan seni yönlendiriyor. Ben de hakim değilim ama kurcalamak çok güzel farklı bir dünya.

Kolay gelsin :)
Vito Corleone
(15/01/2019 - 10:40)

Çok sağol ömerim. Bakacağım. Çok teşekkürler. Sana da başarılar dilerim.


Yorum Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.