usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
nasıl giderim ne yaparım
Merhaba arkadaşlar,

Hexagon Studio´da öğleden sonra bir mülakatım var. Allah´tan öğleden sonra. Yav kardeşim düşünüyorum düşünüyorum yani daha uzak bir yere fabrika kurulur muydu diye bakıyorum, hakkaten bulamıyorum yav. Hani denir ya -kusura bakmazsanız- ebesinin nikahı, gerçekten öyle. Tamam şehrin içine de kurun demiyorum ama bu nedir yav, çok aradılar mı acaba bu yeri. İnternetten araştırdım baya, önce 500T´ye biniyorum, sonra iniyorum 133Ş´ye biniyorum (133 Ş ne ya, öyle bir otobüs old. da ilk defa duyuyorum). Kalkış saatlerine de bakıyorum hani çok geçen bir otobüs mü filan diye ama içinden çıkılacak gibi değil. Nasıl gideyim ne yapayım bir tavsiyesi olan var mı? Ya da orada staj yapmış bir tanıdığı filan olan...


gönderen: Vito Corleone - 30/09/2018 - 08:37
 Konu Hakkında Yapılan Yorumlar:
yorum yapan(tarih) yorum
Magina
(30/09/2018 - 11:14)
TOSB bölgesini diyorsan kolay o bölgede staj yaptım. Kadıköy-Tavşantepe metrosuna binip pendik durağında inip gebze çıkışında çıkacaksın. Oradan Gebze-Harem minibüsüne binip Çayırova mcdonalds durağında ineceğini söyleyeceksin ( çok bilinen bir durak zaten ). Mcdonalds´ın hemen yanında taksi durağı var oradan bir taksiye binip ( 20tl-25tl yakar ) TOSB a varacaksın. Kadıköyden metroya binsen bir buçuk saate maksimum varırsın.
Magina
(30/09/2018 - 11:16)
Sakın otobüse bulaşma özellikle 500t sonrası otobüsler 10dk lık mesafe için 50 60 durak gezdiriyor seni. Bir de taksiler çakaldır oralarda gece tarifesi falan açmasınlar dikkat et.
Vito Corleone
(30/09/2018 - 11:48)

Aynen kardeşim ya. İnan bak 10 dakkalık mesafe haritadan baktım ama otobüs aynı yerde sürekli dönüp dönüp duruyor. Çok saol bilgi için bu yol süper oldu valla. Ama ben taksiye binmeye gıcık olurum, bu devirde tamam her yere metro-metrobüs-tramvay gitmese bile otobüs de mi kalmadı deyip parayla özel araba tutup bir yere gitmek bana çok ters yaa. O yüzden taksilik bölümü traşlayabilirsek mükemmel olur.

(Bir keresinde sırf taksiye binmemek için gece sabahlamıştım. Arkadaşlarım taksiye binmemem için direttiğimi görünce param yok sanmıştı ve onlar ödeyeceklerini söylediler. Param da vardı ama olay para değil, ben gerçekten taksiye binemiyorum. Taksicilerden de GENELDE hiç hoşlanmam mesela. Daha ehliyetimi aldıktan sonraki ilk trafiğe çıkışımda bir taksici sağa çekmeden yolun ortasında yolcu aldı diye aşağı inip "Lan taksici, sürsene olum arabanı" diye bağırmışlığım vardır. Minibüs ve taksiye binemiyorum ve özellikçe minibüsçülerden hiç hoşlanmıyorum. Bana en kötü otobüs olcak yoksa gidemiyorum :) )

Magina
(30/09/2018 - 12:03)
Otobüse bulaşma derim. 500t sıkıntı yaratmasa da kocaeli otobüsleri leş. Hem çok seyrek ( saatte bir falan ) hem de belli bir saatleri yok. Mesela 2de geçmesini beklersin otobüsün ama 2.30da gelebilir ve kısacık mesafe için gezdirmediği durak kalmıyor. Ben bir kere kullandım otobüsü bin pişman oldum. Defalarca ilk mesajımda söylediğim yöntemle gittim geldim TOSB a çok rahat hiç sıkıntı yaşamıyorsun. Sadece mcdonalds ın yanındaki taksi durağı biraz çakal. Takım elbiseyle falan gidersen sana gece tarifesi açmaya çalışır dikkat et 25 maksimum 30dan fazla vermemeye çalış.
Vito Corleone
(30/09/2018 - 14:15)

Tabi takım elbiseyle gidicem. Ben mülakatlara hep takım elbiseyle giderim. Hatta ütülü gömlek vardı dolapta, çıkarttım bir daha ütüledim. Manşetler jilet gibi oldu. Ayakkabılarımı da boyayıp cilaladım. Sonra sakal traşı oldum, ense tüylerimi aldım. Yüzüme gözüme de yağlı arko klasik yeşil kremden sürdüm. Taksici şöyle bir subay görsün :)

Vito Corleone
(30/09/2018 - 14:15)

Çok saolasın arkadaşım tekrardan teşekkür ederim
siyah_beyaz
(30/09/2018 - 15:34)
Adamın dibisi kardeşim mülakatı başarıyla geçeceğinden eminim:)
Vito Corleone
(01/10/2018 - 11:48)

Saolasın siyah_beyaz. Valla iyi geçti, bir cevaplar vermişim ki görme :) Ama şimdi taşınmam da gerekecek, Anadolu yakasında nereden ev bulurum ne yaparım hiç bilmiyorum. Allah yardımcımız olsun valla yaa işe girmek, evi işe göre ayarlamak, metrolara ve iş servisine yakın bir güzergah oluşturmak hakkaten zor işler
Magina
(01/10/2018 - 12:14)
Anadolu yakasını az çok bilirim ev ile ilgili sorun olursa yazabilirsin. Otobüsle mi gittin.
siyah_beyaz
(01/10/2018 - 13:57)
Hayirli olsun Vito yeni işin.İÇok sevindim.Allah utandırmasın.Iş olmuş ya boşver gerisini..
Jazztopher
(01/10/2018 - 14:32)
toplu taşımaya nereden baktın bilmiyorum ama google mapste tren sembolüne basıp sonra varmak istedigin saati bile seçerek toplu taşımayla en ideal yolu (ayrıca en kısa, en az aktarma gibi seçenekler de var) bulabiliyorsun. tek tek araç saatlerine kendin bakıyorsan böylesi daha ideal.
Vito Corleone
(02/10/2018 - 05:57)

@Magina anlattığın yolla gittim, çok zorlanmadım hatta tahmin ettiğimden daha hızlı gittiğim için yarım saat erken yaptık mülakatı. Mülakat bence çok iyi geçti, İK´nın yerinde olsam tarafsız bir şekilde kendimi değerlendirsem kesin beni alırdım. Kısım müdürüyle de iyi anlaştık. Eee ben sevilmeyecek adam mıyım :D Hayırlısı olsun bakalım. Olur da Anadolu yakasına taşınırsam zaten buraya da yazacağım ama şuanlık konuşmak için çok erken 1 ay düşünüp diğer adaylarla da mülakat yapacaklar. Her şey için çok saol. Taşınma konusu olursa bunun için ayrı bir başlık açacağım.,

@siyah_beyaz çok saol dostum

@Jazzkopter toplu taşımaya 3 ayrı siteden baktım hepsi de aynı yolu gösteriyordu. Bunu dediğin iyi oldu, bundan sonra ordan da bakarım. Çok saolasın

ilyas
(05/10/2018 - 09:33)
Ben genelde böyle bir yere gideceksem sabah saatinde görüşme ayarlıyorum. Adamlara da "sabah personel servisinizi kullanabilir miyim?" diyorum. Kimse "hayır" demedi. İşe de almadılar. (:

Yorum Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.