usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
nedir bu rezillik
Linkedin(iş aleminin facebook´u)´e şöyle bir göz atayım dedim; bağlantılarımdan olan, bizim okuldan mezun, üst dönemlerden bir arkadaşımız bir gönderi beğenmiş. Bu da benim anasayfama düşmüş.

Gönderi tam şöyle;


"Değerli Bağlantılarım,

YTÜ Makine Mühendisliği lisans, İTÜ Makine Dinamiği, Titreşim ve Akustik yüksek lisans programı mezunuyum. Yüksek lisans mezuniyetimin ve Ford-Otosan´la olan Tübitak Ardeb projesinin tamamlanmasının ardından aktif iş arayışım başlamıştır.

Yapısal analiz, titreşim ve akustik analizleri, ürün geliştirme konuları kariyer planımda öncelikli tercihlerimdir.

Konu hakkında destek ve ilgileriniz için teşekkür ederim."Bunu okudum. Sonra girdim, profilini görüntüledim. Ya yazıklar olsun dedim ya yazıklar olsun. Adamın yüzünden, gözünden güvenilecek bir tip olduğu belli zaten, öte yandan en güzelinden eğitimini tamamlamış. Yani çoğunuz -kusura bakmayın ama- Yıldız makineyi kazandıktan sonra dana gibi yatıyorsunuz, bu güzel abimiz çalışmış ve belli bir not ortalamasıyla mezun olmuş, yüksek bir ALES puanını birleştirmiş ve İTÜ´de yüksek lisansa de girmiş. Onu da tamamlamış, yapısal analiz filan da öğrenmiş bak. Öte yandan yüksek lisans aşamasında İngilizce makale filan karıştırmıştır ve tezli bir yüksek lisans bitirdiği için muhtemelen tez yazım aşamasında birçok makale okuduğundan İngilizce´si de iyidir. Hayır daha ne yapacaktı bu çocuk???

Allah´ınızın aşkına bu adam zaman ayırıp bu yazıyı yazıyorsa yazıklar olsun. Ben kendim utandım yaa. Yerin dibine batsın sizin şirketleriniz. Bu adam daha ne yapacaktı(!). Daha ağzıyla kuş mu tutacaktı ne yapacaktı???

O zaman OKUMAYALIM! Hayır ben de böyle olacaksam söyleyin bileyim. Ona göre yolumu çizeyim. Verilen emeğe, harcanan zamana yazık. Olay eninde sonunda buna dönüyorsa, baştan söyleyin de okumayalım o zaman. Tabii ki de her yüksek lisans yapan şuraya buraya girecek diye bir şey yok ama arkadaşlar adama girdim baktım. Gözünden belli bu çocuğun ne olduğu. Anlatmaya gerek yok. Sektör bu kadar kısır mı? E öte yandan TAI çatır çatır adam alıyor, Özden Hoca birçok kişiyi Arçelik´e yolluyor. Öbür taraftan da bu adam oturup bunu yazmaya zaman bile harcıyorsa...
gönderen: Vito Corleone - 15/07/2018 - 19:26
 Konu Hakkında Yapılan Yorumlar:
yorum yapan(tarih) yorum
forexample
(15/07/2018 - 20:53)
böyle olacaksın
mühendis1453
(15/07/2018 - 21:12)
[İş arayan arkadaşı kısmen tanıyorum]Ford Otossan da YL tez yapacaksın firmaya katkın olacak ama Ford Otosan seni almayacak ?? 1. soru işareti ,TAI adam alıyor ama önüne geleni almıyor,bir takım işler dönüyor bence ,ben üzüldüm açıkçası iş arayan arkadaşı da kısmen tanırım,Yıldız da ne insanları harcadılar bu bir şey değil,hocaların tanımadığı Yıldızda YL kabul edilmeyen (adam ort 3,40 alınmadı) ne parlak arkadaşlarım varrr
Vito Corleone
(15/07/2018 - 23:35)

Valla kardeşim son cümlene (çünkü son cümlene somut kanıt olabilecek bir örnekle şahsen karşılaşmadığımdan) bir şey diyemeyeceğim ama diğer dediklerin için gayet haklısın. Hep mi böyle bilmiyorum. Çok acı bir durum aga. Yani ben böyle bir durumla karşılaşmak istemem açıkçası.

Ben İKcı olsam neye başvursa çağırır en azından konuşurum bu arkadaşla. Hani bilmiyorum sen az da olsa tanıyormuşsun o yüzden daha iyi bilirsin ama ben dışarıdan baktım gayet de beğendim. Yani çok bir dengesiz tavrı olmadığı sürece böyle bir insanın mülakatta elenmesi veya iş başvurularından bir karşılık bulamaması gibi -ne olmuşsa artık- sonuçlardan sonra Linkedin´e girip de böyle bir yazı yazması beni hem çok üzdü hem de korkuttu

Vito Corleone
(15/07/2018 - 23:45)

Bak bir de şöyle ince bir şey var; adam yazıya yani seslenişe başlarken "Değerli Bağlantılarım," demiş. Çok önemli. Yani mektup veya yazılarda seslenişe başlarken her kelimenin özel isim olmasa bile büyük harflerle başlaması gerektiğini biliyor(ki bunu "Bağlantılarım" derken "b" harfini büyük yazmasından anlıyoruz). Sonrasında virgülünü de koyuyor.

Yani şunu yazmak isteyen normal bir Yıldız makineci büyük ihtimalle %80 "Değerli bağlantılarım" yazardı veya en fazla sonuna virgül koyardı. Ama adam "b"yi de büyük yazmış. Yani bu adamın boş bir adam olmadığı yazısından belli. Şimdi buna mı takıldın diyeceksiniz ama bunlar önemli şeyler arkadaşlar.

hqn1
(16/07/2018 - 20:47)
Aynı ilanı ben de gördüm ve şaşırdım.
Vito Corleone
(17/07/2018 - 06:45)

Ben çok üzüldüm valla. Yani mantıklı bir açıklaması var mı bilmiyorum ama sonuç olarak hem üzüldüm biraz da sinirlendim. Yazıktır. Allah hepimizin yardımcısı olsun

Yorum Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.