usis - mkm
ucuncubinyil.com
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
varınızı yoğunuzu..
Varınızı yoğunuzu ingilizceye yatırın okul bitmeden,boşuna 4 ortalama yapmayın


gönderen: redlips - 30/09/2021 - 22:05
 Konu Hakkında Yapılan Yorumlar:
yorum yapan(tarih) yorum
penguen
(30/09/2021 - 22:34)
Merhaba saygılar,

İngilizcem ana dilim gibi, son YDS´den 98,75 aldım. Tam tersini düşünüyorum.

Yıl 2021, tek tıkla, istediğiniz zaman dünyanın her yerinden insanlarla konuşur, dil öğrenirsiniz. Kaldı ki biz edebiyatçı değiliz, şiir yazmayacağız. Terminolojik kelimeleri ve terimleri bilin yeter.

Fakat güzel not ortalaması için tek bir şansınız var.

"Not ortalamasının bir önemi yok ya" diyen adam, ya kendini ya da başkasını avutmaya çalışır.
Physical Graffiti
(01/10/2021 - 00:25)
Ortalama da çok çok hatta aşırı aşırı aşırı önemli. İkisi de beraber yapılabilir. İngilizce kaynaklardan makine derslerine çalışırsın mesela. Ayrıca neden böyle yazdınız biraz detay verin merak ettim.

@penguen benim de çok iyi ancak konuşamıyorum. Konuşmayı nasıl hallettiniz siz? Kendi kendime bile konuşamıyorum tıkanıyorum kelimeler gelmiyor aklıma. Okuma yazma bayağı iyi seviyede, dinlemem idare eder.
emka
(01/10/2021 - 09:12)
Yolun başında olan varsa makine okumasın uğraştığınıza değmiyor şu anki piyasada. İlerde düzelir diye ümit ediyorum sadece.
yigo1337
(01/10/2021 - 10:50)
penguen babaya katılıyorum. ort dediğin okul bittikten sonra elinde olan az göstergeden biri. lisansüstüne başvuracaksan ortalamadan başka önemi olan bişey yok. çoğu şirket de direk ortalamana bakacak.
SivaslıMakineci
(01/10/2021 - 11:14)
Şair burada şunu anlatıyor. Bir şirketteki ilk değerlendirme aşamanız İngilizce olacaktır. Dil kriterini sağlayamadıktan sonra 4 değil 5 ortalaman olsa da sana selam bile vermiyor o global firmalar. Ortalamanın da önemi şöyle ,güzel bir GANO sana stajın kapılarını aralıyor. Güzel stajlarda iyi iş fırsatlarının kapısını aralıyor. Savunma sanayisinde özellikle ortalamaya tapıyorlar ama global firmalarda ortalama biraz daha geri planda kalabiliyor.

Özetlemek gerekirse
2.5 ortalama + 8.0 IELTS >3.5-4.0 ortalama

ka-fa 1500
(01/10/2021 - 12:06)
@sivaslımakineci ilk değerlendirme kıstasları İngilizce olabilir ama ortalaması düşük olan arkadaşları değerlendirmiyorlar bile.
Vito Corleone
(01/10/2021 - 19:03)

Mezuniyetten sonra İngilterede yüksek lisans kazanmış -AKP yüzünden Pound´un fırlamasıyla gidememiş- biri olarak söylüyorum;

Dünyada da trde de kimsenin sizi görmeden ve ilk telefndaki sesinizi dahi duymadan bakacağı ilk kriter haklı olarak ortalamadır. Manyak gibi 3,5 üstü yapmanın anlamı yok ama yine de en az 2,8 olsun. Ha çok çok da müthiş önemli değildir ama en az 2,8 (hatta 3) olsun. Özellikle yurt dışı için en az 3 önemli. İng için biraz konuşabilip YDS´den de 80 -ki kolay değil- aldın mıydı iyidir, yeterlidir, gayet de makul. Ama IELTS, TOEFL ın varsa kralsın be baba

YANİ DENGE ŞART

Vito Corleone
(01/10/2021 - 19:09)

hatta ben kabul aldığımda IELTS im yoktu. Hala daha yok

Alone_Wolf_Pack
(01/10/2021 - 23:42)
Konuyla alakasız ama bence varinizi yoğunuzu kriptoya yatırın gelecegin parası, hem dolardan hem btcden kazanirsiniz(ytd)😀

Şaka bir yana İngilizce dünya dilidir. Tartismasiz herkesin bilmesi gerekir. Hele ki ülke olarak her konuda disa bagimliysaniz.

İkinci olarak bu ulkede 24 yillik omrumde gordugum basarinin değil dayinin daha onemli oldugudur.
redlips
(08/10/2021 - 23:22)
Sayın arkadaşlar meslektaşlar
4 ortalama yapmayın demek 2.00 ortalama ile mezun olun demek değil,tüm vaktinizi ve üretkenliğinizi bu alanda öldürmeyin demek.Bunu anladığınızı düşünüyorum.
Bu yazıyı yazıp giderken bu kadar yorum geleceğini tahmin etmemiştim. Mezun olduğum dönemden bir arkadaşım görüp yorumların geldiğini bildirdi.
Evet Sivaslı makineci ve Vito(her zaman buralardasın ) denge şart. Sizler de iyi biliyorsunuz kimler nerelere hangi yetkinlikleri ile gitti,kimlerin yıldızı bir anda söndü...
Her şeyi unuturum belki ama sınavdan önce lavaboda karşılaşıp soru sorduğum bir arkadaşın, "hocam sınavdan önce soru kabul etmiyorum kafam karışıyor yaa" dediği günü asla unutmayacağım.
sylarfb
(09/10/2021 - 16:37)
Hayvani bir ortalama sahibi olarak

İyi bir ingilizce bilgisi 10 ortalama gücündedir :D

arkadaşlar ortalama yapamıyorsanız ki savunma sanayi harici bir halta yaramaz. Bunun yerine aktif projelerde yer alın. Yani mülakata gittiğinizde okulda ne yaptım sorusuna ortalama yaptım yerine şu şu proeleri yaptım sonrasında yayınlandı buda yayınım diyebilmek. Bu yayın işi öğrenci iken zor olabilir onu da 4. sınıfta akedemik yayın yapan hocalarla iletişimi iyi tutup onların projelerinde yer edinerek sağlayabilirsiniz.

ortalama da yüksek lisans için gerekli min şartı sağlayacak kadar olsun tabi 2.01 ile mezun da olmanız iş veren gözünde hoş olmaz orasıda ayrı :)

Ha 2.01 ile mezun olup yazılımcı olursanız o zaman ortalamada bir işe yaramaz. Sektöre göre değişiyor herşey.
makinaci651
(12/10/2021 - 00:10)
Öğrencilik hayatımda 2 tane akademik yayınım var. Akademik bildiri. İş başvurularında bir işe yaradımı koca bir HAYIR!!!
hqn1
(24/10/2021 - 04:34)
Ne yapın edin ortalamanızı yüksek tutun.Yanına İngilzice de bitmişse tmmdır.Ama ortalama cok onemlı.Onemlı değil diyenlere sakın kulak asmayın.
atknekz
(15/11/2021 - 22:41)
@sylarfb ye katılıyorum. Ortalama 3.2 civarında olması gayet her yer için yeterlidir. Her türlü savunma sanayi şirketi dahil olmak üzere AMA bunun yanında okulda hocalarla birlikte ya da kulüplerde güzel projelerde yer almış olmak, alanına uygun programları tanımış ve kullanmış olmanız çok önemli. Özgeçmişinizde ortalamayı ekarte edebilecek bir şey varsa o da yer aldığınız yaptığınız projelerin listesidir.
Ama kesinlikle 2.8´den daha az bir ortalama ile mezun da olmayın arkadaşlar.
İngilizce´den bahsetmiyorum bile, imkanınız varsa mezun olmadan ikinci bir dile başlayın hatta.

Yorum Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.