usis - mkm
ucuncubinyil.com
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
bolumun başarı siralamasinin her yil azalmasi
Arkadaşlar fark ettiniz mi bilmiyorum ama her geçen sene bir onceki yila gore okula daha kalitesiz öğrenciler yerlesiyor. Bu sene 40kya girenler bu bolumu kazanabiliyor. Şöyle yazanlar olur şimdi mesleğin değeri azaldı. O zaman İTÜ´nun başarı siralamasi neden bu kadar azalmiyor? Bundan 5-6 yil önce 28kya girenler birinci öğretimde kazanamiyordu burayı. Birde İTÜ ile aramızda Türk-alman ve hacettepe uni var. Bu konu ile ilgili okulun bir çalışması var mı merak ediyorum acikcasi.


gönderen: Alone_Wolf_Pack - 02/09/2021 - 08:48
 Konu Hakkında Yapılan Yorumlar:
yorum yapan(tarih) yorum
SivaslıMakineci
(02/09/2021 - 18:54)
Eskiyle kıyas yapıldığı zaman arada fark olması normal çünkü bir süredir MF4 ve MF3 puanı birleşmiş fakat bu fark kabul edilebilir bir seviye değil. Diğer bir sorun ise bölüm kontenjanının çok fazla olması 1. giren kişi ile 210 .giren kişi arasında çok fark olabiliyor. Bu kontenjanların biraz azaltılması lazım.
yigo1337
(02/09/2021 - 21:27)
hacettepe ve türk alman 60-70 kişi alıyor, yıldız 210 kişi alıyor. bizde de 60 da dolsaydı ve %100 ing olsaydı 20k dan kapardı. bunlar öyle çok önemli şeyler değil.
Physical Graffiti
(03/09/2021 - 03:48)
okul öğrencisine değer vermiyor, okul zamanları bunu çok hissetmiştim. Bu okul bu tavırlarıyla çürümeye mahkum diye düşünüyordum hep.
Alone_Wolf_Pack
(07/09/2021 - 08:11)
@yigo1337 Yok hocam artık yeni nesil uyanık biraz, bu ulkede üniversitenin sembolik olduğunu biliyor. Bu yüzden yurt dışı şansı için tercih yapıyorlar. Türk-Alman bu açıdan daha avantajlı. Hacettepenin mantığını anlayamadim. Onuda muhtemelen Ankarada yasayanlar tercih ediyorlar. Mağlum ülkemizde kiralar katlana katlana arttığı için. Çok büyük kriz gelebilir ilerleyen zamanlarda. Sonumuz hayırlı olur umarım.
orhunkprn
(19/09/2021 - 05:15)
Bence buna neden olan bir çok olay var. Öğrenciye hiçbir şekilde değer verilmiyor. Buraya sonradan gelen hocalar da sistemin farkına varıp ona göre davranıyor. Sadece çok küçük bir örnek vereceğim. Hocaların büyük bir çoğunluğu öğrenci tarafından gelen maillere cevap verme tenezzülünde bile bulunmuyor. Bir başka üniversitede çalışan tanıdığım bu konuya çok şaşırdı mesela. Nasıl cevap vermiyorlar dedi konuyla alakasız bir şey mi diye sordu yok dedim. Konuyla ilgili ama cevap yok. Bu sadece ufak bir örnek. İrili ufaklı yüzlercesi vardır eminim. Aslında hocalarımız itü akademik kadrosundan bile kaliteli bence makine için konuşuyorum. Çoğu özel sektörde ismi olan, bir ağırlığı olan hocalar fakat bir kesim var ki öğrenciyi hiç yerine koyan işte onlar insanı okuldan soğutuyor.
tugi1010
(26/09/2021 - 15:56)
dgs den çok fazla ögrenci alınıyor onların seviyesine inmek için kaliteden ödün veriliyor ayrıca 210 kişi nedir her sene ya nedir Allah aşkıne ben odtü-makinadan gelmiş biri olarak ytü dedigimde odtüdekiler ´´orası nere yhaa´´ diyorlardı o derece vahim bir durumda ytü

Yorum Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.