usis - mkm
ucuncubinyil.com
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
ingilizce öğrenmek için öneriler
Arkadaşlar merhaba.Buradan bir sürü konu ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuyoruz.İngilizce öğrenebilme,geliştirme adına da bu konuyu açmak istedim.

Aramızda bu konuyla ilgili kendince önerileri olan,internetten ya da başka bir kaynaktan tavsiyeleri olan,adım adım ne yapılabilir,en başından nasıl başlanılabilir gibi yönlendirmeleri olan paylaşırsa herkes/her seviye için önemli bir yardımda bulunmuş olur diye düşünüyorum.

Kendi adıma konuşacak olursam;birkaç arkadaşımdan duolingo,memrise sitelerine günlük birkaç saat ayırarak iyi bir yol katedeceğim önerisini aldım.

Çeşitli periyotlarla bu ilerlemeleri,kaynakları buradan güncelleyeceğim.

Sizin de önerilerinizi,tavsiyelerinizi paylaşmanız son derece faydalı olacaktır.

Herkese iyi çalışmalar,sağlıklı günlergönderen: dojeve - 26/02/2021 - 08:47
 Konu Hakkında Yapılan Yorumlar:
yorum yapan(tarih) yorum
njke
(26/02/2021 - 09:02)
faydalı bir başlık olmuş, kendi geliştirme yöntemim bolca sitcom ve anime (ingilizce altyazılı) izleyerek oldu. Bir de online çok oyun oynuyordum özellikle konuşmam gereken oyunlar pratikte çok katkı sağladı (wow, guildwars2). Şu an ingilizce seviyem C1
dojeve
(26/02/2021 - 09:15)
bahsettiğin yöntemlerin eğlenerek öğrenmek açısından da önemli bir yeri olduğunu düşünüyorum.çok teşekkürler tavsiyelerin için
longterm
(26/02/2021 - 10:27)
Ben de storytel´de paul noble diye bir adamı tavsiye etmek isterim. Belki biraz konu dısı ama İngilizceyi hallettikten sonra İspanyolca almanca Fransızca gibi dillerde kendi yöntemiyle başarılı bir şekilde ilerletiyor. Ben almanca ve ispanyolca üzerine çalıştım. Gerçekten önemli yol katediyorsun. Üstelik adam sadece dinle, not alma diyor. Üzerinden aylar geçmesine rağmen gerçekten hatırlıyorum. Uygulama evet ücretli ama aylık 30₺falan.
dojeve
(26/02/2021 - 10:43)
çok teşekkürler @longterm.Hiç de konu dışı değil,ben eklemeyi unutmuşum.Bu önerileri tüm yabancı diller için yapabiliriz.

Yorum Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.