usis - mkm
ucuncubinyil.com
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
böyle sistem olmaz
Yükle sınav kağıdını, arkadaş grupları indirsin birlikte yapsın, bölüşsün, paylaşsın. Gelsin AA´lar. Kopya boğaza kadar. Zıkkım olsun o notlar.gönderen: penguen - 26/11/2020 - 15:10
 Konu Hakkında Yapılan Yorumlar:
yorum yapan(tarih) yorum
defansagel
(26/11/2020 - 15:21)
Geçmiş olsun :(

Sınav kağıdını nereye yükleyin dediki hoca, classroom´a filan mı. Bizim okulun sistemde yüklenen kağıdı başkası göremiyor bildiğim kadarıyla
sonkubar
(26/11/2020 - 15:49)
yükle derken soruları yükle demek istemiş sanırım penguen
Vecihi Hürkuş
(26/11/2020 - 16:08)
Tüm bunlar (tepki, kızgınlık, vs) üniversiteyi, mesleği nottan ibaret görmekten geçiyor. Ne onlar AA aldı diye iyi mühendis olur ne sen daha düşüğünü almakla kötü mühendis olursun. Artık bu not kaygılarından kurtulun. Herşey not demek değil. Hayat size öyle dertler öyle durumlar sunacak ki, öğrenciyken ne saçma şeyi dert ediyormuşum diyeceksiniz.
njke
(26/11/2020 - 16:59)
@vecihi hürkuş doğru söylüyorsun piyasa nottan bağımsız fakat bu not yani ortalama etkisi nerde karşımıza çıkıyor biliyor musun, yüksek lisans başvurularında, yurtdışı başvurularında, ortalamanın önem kazandığı her yerde. penguen in yakındığı insanlar kötü bi mühendis olsalar bile buralarda senin benim önüme geçiyorlar bu sayede. Buda haksızlık oluyor özellikle akademik olarak devam etmek istiyorsan
defansagel
(26/11/2020 - 17:34)
pardon olayı yeni anladım, uyarın için sağol @sonkubar
defansagel
(26/11/2020 - 17:53)
okulun ortalamanın gerçek hayata etkisi muhabbeti başka bir olay

Kopya çekilip neden birilerinin hakkı yensin ki. Kopya etik olmayan bir şey sonuçta.
Ben hocaların yerinde olsam 2,3 tane hakkaniyetli, güzel ödev verir, kopya mı değil programlar ile kontrol ederim. Yoksa hiçbir şekilde kopyanın önüne geçilemeyecek ve haksızlıklar meydana gelmeye devam edecek.
Physical Graffiti
(26/11/2020 - 21:09)
böyle bir şeyi önlemenin tek yolu ödev vermek veya notlar açık yapılan kişiler arası kopyaya müsait olmayan bir sistem geliştirilmeli. Mesela gerçek hayatta bir problemle karşılaşınca kaynaktan araştırıp yaparız, sınavlar da öyle olmalı. Ezberle, gir mantığı saçma. Sınav sistemi baştan aşağı saçma, millet korona derdinde sınav mı düşünecek. Geçirsinler herkesi uğraştırmasınlar bence.
Vecihi Hürkuş
(26/11/2020 - 22:37)
Online sınavda hak geçtiği kanısı tabi ki herkesde mevcut. Aynı duyarlılık keşke eğitim alanında her konuda olsaydı. Okul örgünken herşey daha mı adildi?

Ayrıca bu olaylar tamamen kişilikle ilgili, siz istediğiniz kadar kural kaide getirin olay yine kişinin kendinde bitiyor. Yasaklar, esas amacından sapıp kişileri kaçış yoluna, kolaycılığa itiyor.

@njke Haklısın. Zaten ortalamanın akademik hayat dışında başka bir noktada artısı yok. Ortalaması yükselsin diye okul uzatan, düşük harf notlu derslerini tekrar alan arkadaşlarım bile oldu. Her sene binlerce makine mühendisi mezun oluyor. İlanlarda ortalama arayanlara da -benim tavsiyem- o kadar masum gözle bakmayın. Ortalama bahane. Emin olun kurum sizi gerçekten almak isterse, birçok şeyi görmezden gelebiliyor.
zencipanda
(27/11/2020 - 17:56)
hocam hak davasındaysan gideceğin adresler belli.
makinemimakinamı
(28/11/2020 - 01:03)
genelde ortalamanın akademik hayat dışında etkisi olmadığından dem vuruluyor ama bu iş öyle bir sarmala dönüştü ki normalde dersi geçebilmek için örgünde de kopya çekmeyi göze alan öğrenciler tavana oynamaya başladı. durumu iyi olan öğrenciler ise geride kalmayıp ortalamasını düşürmemek için kopya çekmeye başladı. bu düzene dahil olmayıp kendi yağıyla kavrulanlar aynı harf notlarını alabilmek için en az iki üç kat daha fazla çalışıyor.

bugün avrupa´da lisansüstü öğrenim görmek için temizinden bi 3 üstü ortalama birçok kapının kapanmasına engel oluyor. e yurt dışına gidebilmenin en kolay yolu da yüksek lisans başvuruları olunca ortalama gayet değerli oluyor aslında. ortalama önemli değil diyerek birbirimizi kandırmayalım. önemli olmasaydı geçeyim yeter diyen adamlar zaten halihazırda kitap defter açık sınava girerken üstüne bir de organize kopyaya yeltenmezdi sanıyorum.

ekleme: bana göre çan kaldırılsın öğrenci öğrenciye kırdırılmasın. herkes kendi bildiği yoldan ilerlesin. birbirinin üzerine basmasın.
muratid
(28/11/2020 - 16:46)
işsizliğin çok olduğu ülkede öğrenci bırak kopya çekmeyi cellatlığı bile kabul eder hannah arrendt´in deyimiyle. bunu önleyemezsin mutlaka bir açık bulup yararlanmak isteyeceklerdir.

tabi firmalar da bilir bu tür durumları pandemi sonrası mezun olanları sınava tabi tutacaklardır
barbarbarbaros
(20/12/2020 - 13:05)
ahahahaha sanki örgün eğitimde millet kopya çekmiyormuş gibi bir de böyle sistem olmaz yazmışsın. örgün eğitim de arkadaşa imza attırabildiğin, kopya çekebildiğin bir ortam.

Yorum Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.