usis - mkm
ucuncubinyil.com
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
stajlar hakkında
Bölümün ,fakültenin veya rektörlüğün stajlar hakkında bir çalışması var mıdır bilen var mi ?
Corona sebebiyle varolan stajları yananlar ve stajını yazın yapacak arkadaşlar büyük bir bilinmezlik içinde. Yaz için staj başvurusu kabul eden hiçbir firma (normalde mayısın ilk haftaları haber verirlerdi) sonuçları açıklamadı ve corona belirsizliğinden ötürü de ileri bir tarihte açıklayacaklarını söylüyorlar. Firmalar bu yaz için stajyer alımı yapmıyoruz derlerse o zaman ne olacak ? 20 gün masa başında boş boş oturmadıgımız mezuniyeti 6-7 ay uzatmak reva mı yani ?

Sağlık endişelerinden dolayı bitirme tezleri ve labaratuvarlar dahil online sisteme geçilmişken 20 günlük çok da elzem olmayan bu iş için yazın (olur da firmalar kabul ederse) şehir değiştirip binlerce insanın çaliştigi fabrikalara mi gidelim ? Bir çözümü olmalı.Yarın ya da haftaya okulu arayarak bunları soracağım. Peki sizler ne düşünüyorsunuz ?


gönderen: maqnet0 - 21/05/2020 - 19:00
 Konu Hakkında Yapılan Yorumlar:
yorum yapan(tarih) yorum
defansagel
(21/05/2020 - 19:59)
stajların durdurulmasına yönelik karar direkt yök´ten çıktığı için okul yönetiminin yök´ten bilgi gelmeden insiyatif alacağını düşünmüyorum

15 haziran´da üniversitelerin normal akademik takvimlerine döneceği açıklanmıştı. 15 hazirandan itibaren stajların serbest bırakılacağını düşünüyorum, en azından öyle olması gerekli

cimer´ e üzerinden bu yönde talep oluşturulabilir bence
defansagel
(21/05/2020 - 20:01)
staj konusu birçok kişinin mağdur olmasına sebep oluyor maalesef
birçok şirket uzaktan çalışmaya başlamıştı, en azından öğrencilerin de uzaktan staj süreci de işlemiş olsaydı keşke
lst1029
(21/05/2020 - 21:06)
Ayın 15 ine kadar bir karara bağlanacağını düşünüyorlarmış inşallah. Önümüzdeki günlerde bu durum ile ilgili görüşmeler olacakmış.

Yorum Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.