usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
yüksek lisans hakkında
merhabalar. ben 2. sınıf öğrencisiyim, sizce ytü´de yüksek lisans yapmak ve istanbul´da sürünmek mantıklı mı? yoksa hacettepe odtü gibi okullarda (tabii ki de odtü´ye girebilirsem) yüksek lisans yapıp da memlekette olmak mı daha mantıklı? yurt dışını ise ayrı bi şekilde değerlendireceğim. peki ya sizce ytü yüksek lisansı iyi midir yoksa boşuna burda uğraşmaya değmez mi?
gönderen: yigo1337 - 30/01/2020 - 20:40
 Konu Hakkında Yapılan Yorumlar:
yorum yapan(tarih) yorum
roosevelt
(09/02/2020 - 19:32)
Yüksek lisansta yazacağın tez önemlidir. Okuldan ziyade çalışmak istediğin konu ve bu konuda uzman beraber çalışacağın öğretim görevlisini iyi belirlemelisin. Örnek olarak nanoteknoloji alanında çalışmak istiyorsan başvurduğun programda bu alan üzerine uzmanlaşmış hocalar olmalı. Yurt dışına başvuracaksan gideceğin ülkenin dilini az çok bildiğini kanıtlaman (kurs vb.) kabul almanı kolaylaştırır diye düşünüyorum.
mah0ne
(15/02/2020 - 19:42)
4 sene boyunca burada alacağın derslerde hocaları ve bakış açılarını iyi kötü tanımış olacaksın hocam. yüksek lisans ve doktora için de hep tavsiye edilen şey lisanstan farklı bir yerde yapmaktır. hatta Amerika´da bazı büyük üniversiteler kendi lisans mezunlarını, yüksek lisans ya da doktora programlarına kabul etmiyor sırf başka yerlere gidip farklı bakış açıları kazansınlar diye. Ben de bu düşünceye katılıyorum. İlk tavsiyem imkanın varsa kesinlikle yurt dışında kalbur üstü bir okulda yüksek lisans yapman. Olmazsa YTÜ dışında başka yerleri tercih et derim. Biraz da çalışacağın yere bağlı sonuçta. İstanbul´da iş bulursan YTÜ yerine İTÜ hatta GTÜ bile daha doğru bir seçim olur. Bu dediklerimden YTÜ´nün kötü olduğu anlamı çıkmasın. Vurgulamak istediğim ana fikir farklı yerlerde farklı kişilerle farklı bakış açıları kazanmak.

Yorum Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.