usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
son sınıf depresyonu
Benim gibi başına gelmiş, gelen var mı?

Uzun dönem staj da bitti, kredilerin zaten %85ini vermişim. Makine mühendisliği nedir vs. artık her şey tamam gibi, stajdan edinilmiş tecrübede var vs.

Artık çalışmak istyorum ama gel gör ki saçma sapan yok La place dönüşümü( otomatik kontrol) anlamsız geliyor. Geçrek hayatta la place dönüşümü göremedim ben, en azından stajda.

Şimdi yine öfkeli gençler saldırmasın bana. Sadece duygularımı belirttim, sakin olun. Otomatik kontrol dersi de önemlidir ama biraz sözel olsa da işimize yarasa. Sayısal tek başına anlamsız kalıyor. Yine laf söyleyecek çıkarsa da seviyeli yazarsa sevinirim. Sakin olun.


gönderen: Physical Graffiti - 12/10/2019 - 22:18
 Konu Hakkında Yapılan Yorumlar:
yorum yapan(tarih) yorum
SivaslıMakineci
(13/10/2019 - 00:52)
Neden bilmiyorum ama işe başladıktan sonra hayatım mahvolacak gibi bir his var içimde. Sabah 8 Akşam 5 düşündüğümüzde (ki bu en iyi ihtimal) hayatım kısıtlanacak. 8 deki iş için 6 da uyansak,5 te çıktığımız işten de 6.30 gibi eve dönsek,biz ne zaman eğleneceğiz ,dinleneceğiz.Çalışmak bana göre değil abi ya...
Magina
(13/10/2019 - 09:31)
Otomatik kontrolün uygulamalarını stajlarında görmemiş olman onu gereksiz kılmıyor. Özellikle savunma sanayiinde bir çok yerde kullanılıyor.
Magina
(13/10/2019 - 09:32)
Bende de mezun olduktan sonrası korkusu başladı. İş bulma süreci vs. 4 5 ay işsiz kalsam evde kafayı yerim herhalde. Allah yardımcımız olsun.
myman
(13/10/2019 - 19:08)
arkadaşlar türkiyede makine mühendisliğine yaklaşım; bunlar zeki çocuklar standart bir adamın yaptığı işi daha kaliteli ve hızlı yapar mantığı. ötesi yok maalesef. stres de çabası.
KBLYMN
(13/10/2019 - 21:41)
kafayı yemedik şükür 👍🏻😌
kskn
(15/10/2019 - 04:33)
alana göre değişir tabi laplace dönüşümünün gereksini mi Ki yine alana göre aldığın derslerin en az %30 unu kullanmayacaksın. Ben %50 sini kullanmıyorum. Sabah 7 30- 5 30 çalışıyorum. 5 30 da kalkıyorum ( kahvaltısız ve duşsuz kesinlik cıkmadıgım icin yoksa 6 15 de olur ) 7 de evdeyim akşam. Çünkü iş yerim 40km uzaklıkta. Ama Gebze´de olduğu için oraya taşınmak istemiyorum. Lakin firmamı da çok seviyorum bakalım ne kadar dayanacağız. Uyku ile aram olmadığı için hafta içi 4.5-5 saat uyuyorum. O yüzden iş sonrası uzun saatler kalıyor. Ama uyumayı sevip 10 11 de yatacaksanız iş yerinin dibine taşınmakta fayda var. İş yerinin dibinde oturan arkadaşım 2- 2.5 saat tasarruf ediyor bana göre. Bir de bir iş yerinde en önemli olay CUMARTESİ PAZARIN tatil olması. AR-GE merkezlerinin yüzde 99 unda durum böyle. Seri imalata girerseniz sıkıntı olabilir. Ben 1 senedir yüksek lisans yapıyorum ve haftada 4 gün çalışıyorum. Adamlar haftasonu gelmemi istemiyorlar bile yüksek lisans yapmama rağmen. AR-GE merkezi kıyağı gibi bir şey. Tabi AR-GE nin de zorluğu evde 7 24 çalışma gerektiriyor.

Ayrıca çalışmak çok kolay. Çünkü işe başlayınca anlayacaksınız insanların çoğu sıfır. Sıfır olmayanlarında kişiliği bozuk. Az biraz standart insan olup, işine kıymet veren, okuyan öğrenen seven ve umursayan biri olursanız çalışmak çok kolay. Zor olan ise o işi bulmakta ve bulduktan sonra en az 1 sene sabretmekte. Sonra yüzde 5 eforla insanların arasından sıyrılıp çok farklı konuma geliyorsunuz. Hadi iyi geceler

Yorum Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.