usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
ders seçimlerinin tekrarlanması
Soru-cevapta var ancak tam halini de koymakta fayda var, maillere düşen ve Yıldız seviyesini gösteren bir garip duyurunun tam metni aşağıda.

Sevgili öğrencilerimiz,

Bu eğitim-öğretim yılında ilk defa yürürlüğe giren "Ders Kayıt ve Seçim Esaslarının"

<Öğrenciler, öncelikle bulundukları sınıfın alt sınıflarındaki alıp başarısız oldukları ve daha önce hiç almadıkları dersleri almak zorundadır.>

maddesinin uygulanmasında yazılımsal bir aksaklık yaşanmıştır. Bu nedenle USIS otomasyon sistemi 10-11 Eylül 2019 tarihlerinde öğrenci erişime kapatılacak ve şimdiye kadar alınan tüm dersler (4. sınıf ve 3. sınıf öğrencilerinin) iptal edilecektir. Tüm öğrenciler aşağıda verilen yeni randevu takvimine göre yeniden ders seçimi yapacaklardır. Bu ders seçiminde yukarıda madde <Öğrenciler, öncelikle bulundukları sınıfın alt sınıflarındaki alıp başarısız oldukları ve daha önce hiç almadıkları zorunlu dersleri almak zorundadır.> şeklinde uygulanacaktır.


12 Eylül 2019 : 4. sınıf öğrencileri

13 Eylül 2019 : 3. sınıf öğrencileri

14 Eylül 2019 : 2. sınıf öğrencileri

16 Eylül 2019 : Bağımsız Ders Kaydı (Bu tarihte tüm grup kriterleri kaldırılacak (I. Öğretim öğrencilerinin II. Öğretimden ders alması hariç) ve tüm öğrenciler ders seçimi yapabileceklerdir. Bu kayıt gününde 1. sınıf öğrencileri de müfredatlarında varsa seçimlik derslere kayıt olacaklardır.)


Kapanan Derslerin Tespiti ve İlan Edilmesi : 17 Eylül 2019 (Saat:12:00’a kadar)


Sadece Ders Ekleme : 17 Eylül 2019 (17 Eylül 2019 saat 14:00’dan itibaren 23:59´a kadar)


Not: Yine bu yıl ilk defa uygulanan 1. sınıf öğrencilerine otomatik olarak atanan zorunlu dersleri aynen kalacaktır.

Yaşanan aksaklık nedeniyle tüm öğrencilerimizden özür dileriz.


gönderen: thingsweneverdid - 10/09/2019 - 19:52
 Konu Hakkında Yapılan Yorumlar:
yorum yapan(tarih) yorum
erdemm28
(10/09/2019 - 19:55)
4. sınıfım ama bana böyle bir mail gelmedi. neye göre gidiyor bu mailler anlamıyorum. karar zaten saçmalık
ka-fa 1500
(10/09/2019 - 20:09)
Galiba rektörün yeğeni istediği dersi alamadı..
bahadir123
(10/09/2019 - 20:41)
Su durumun sacmaliktan baska bi aciklamasi yok. Bu sistem uygulanicaksa benim okul uzuyor ve cogu kisinin de boyle sikintilar yasayacagini dusunuyorum. Yarin arkadaslarla bolume gidip konusmayi dusunuyoruz gelmek isteyen olursa toplu gidip konusabiliriz. Hem daha etkili olur hem de hep beraber derdimizi anlatiriz.
thingsweneverdid
(11/09/2019 - 01:11)
Ben, benim gibi birçok insanın bu üniversitede okumaktan utanç duyduğunu düşünüyorum. Bugüne kadar her birimiz en basitinden en karmaşığına kadar bir sürü saçmalık gördük, yaşadık. Yeni eklenen maddenin doğru ve mantıklı olmadığının da bariz olduğunu, bu maddenin eğitim kalitesini arttırmayacağını, ders seçimlerinin tekrarlanmasının da eşine zor rastlanacak bir rezalet olduğunu düşünüyorum. Hatta bu karardan bağımsız olarak, okulda bulunduğum süre boyunca gördüğüm kadarıyla bölümün de berbat yönetildiğini düşünüyorum. Üniversitede, bölümde veya herhangi küçük birimde yapılan bir hatadan kimler sorumluysa onların yetersizliklerinin, beceriksizliklerinin en sert şekilde yüzlerine vurulması gerekiyor. En sevilen hocalara kadar, bir şekilde üniversiteye veya bölüme bir öğrenciden daha fazla etki edebilecek kişilerin elle tutulur hiçbir şey yapmaması, yapmaya dahi çalışmaması benim kanıma dokunuyor. Utanç duyuyorum sadece, hiçbir aidiyet duygum kalmıyor. Tüm sorumlular ve kendini sorumlu hissetmeyenler, zamanın benim gibi düşünenleri haklı çıkaracağını muhtemelen görecek, yine de utanç duymamaya devam edecekler bana kalırsa. Eğitim kalitesi de, sıralaması da düşecek, ki zaten şimdi de düşmeye devam ediyor. Bu saçma işleri yapanların yerine rastgele 3-5 öğrenci koyulsa, okulun bundan daha kötüye gideceğini veya daha da beceriksizce işler yapılacağını gerçekten kim iddia edebilir?
nomad14
(11/09/2019 - 18:29)
Ya şu okulun ders seçimi her sene her dönem stres zaten bir düzeltemediler. Sürekli ders seçebilecem mi okulum uzayacak mı kaygısı. Sandalye kapmaca oynuyoruz sanki koskoca insanlarız. Bir de tekrar şimdi. Açıkçası bana yaradı istediğim gibi seçememiştim ama tekrarlama olayı tam bir saçmalık, ytü makina için bile.

Yorum Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.