usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
2019 yaz dönemi erasmus yapan arkadaşlar
Merhabalar arkadaşlar,

Şuanda Almanya´da düsseldorf´ta Erasmus yapıyorum, diğer ülkelerde veya Almanyada erasmus yapan arkadaşlar özel´den iletişime geçebilirse sevinirim. Avrupa´da biraz gezmeyi planlıyorum, örneğin İspanya veya diğer avrupa ülkelerinde erasmus yapan arkadaşlarla görüşebiliriz. Siz de Almanya´ya gelmek isterseniz görüşebiliriz. Ayrıca Erasmus´a gidecek olan arkadaşlara da tecrübelerimizi aktaraçağımız bir wattsap topluluğu oluşturabiliriz böylece bizden sonra gidecek arkadaşlara bizim tecrübelerimizle daha kolay ve güzel bir Erasmus süreci geçirmelerine yardımcı olmak güzel olabilir. ( Böyle bir eksikliğin var olduğunu hissettim )

İyi çalışmalar ve tatiller


gönderen: alylmzdsk - 25/06/2019 - 15:29
 Konu Hakkında Yapılan Yorumlar:
yorum yapan(tarih) yorum
njke
(26/06/2019 - 12:13)
güzel bir düşünce olmuş, son zamanlarda site çok durgun umarım bu yapılanmaya erasmus öğrencileri dahil olur
uiejöv
(26/06/2019 - 12:26)
Yurtdışına yüksek için başvurup kabul alan arkadaşlar okuldan ve süreçten(başvuru-geri dönüş-eğitim süreci vs.) aynı zamanda yüksek yaparken elde ettiği ve paylaşmak istediği tecrübelerden bu başlık altında bahsetse güzel olur. ayrıca güzel bir konu olmuş. @njke nin dediği gibi site bir süredir durgun.
alylmzdsk
(26/06/2019 - 17:54)
Burada mentor sistemi var, giden öğrenciler bir sonraki öğrencilere mentorluk yapıyorlar bunu okula döndüğümde sunacağım. Ayrıca site yöneticisinden bu konuyu sabitlemesini rica ediyorum. Bu tabanı oluşturmamız iyi olur.

İsim soyisim hangi ülke şehir okul iletişim bilgileri gibi bilgileri dasik.aliyilmaz@gmail.com mail atarsanız 3-4 ay içinde bu tabanı oluşturalım. Ayrıca konu ile ilgili öneri ve desteğinizi rica ediyorum.

Birbirimizi desteklediğimiz sürece iyi şeyler olacaktır.


ShukuMatraK
(27/06/2019 - 00:06)
Upp
Hurkus
(27/06/2019 - 03:17)
Cok iyi dusunmussun. @uiejöv´un dedigi gibi bir sey olursa cok guzel olur. Yurtdisi tecrubeleri ile alakali bir seyler olabilir.
Misoy
(03/07/2019 - 10:24)
Farklı teknikleri (mentörlük gibi) okulumuza getirip uygulama fikri çok güzel zira bunu birçok şeyi okulda uygulamaya çalışmış biri olarak söylüyorum. Özellikle bu alandaki bir şeyi IAESTE, Erasmus Kulübü gibi yurtdışına staja/öğrenime gönderen kulupler aracılığıyla (onların iznini alarak ve etkilerini kullanarak) yürütürsen çok daha fazla başarı elde edebilirsin ve daha sistematik olabilir. Üstelik bunu kulüp adı altında yapıp kulübe üye olan olmayan herkese de yapabilirsin. Sadece pek çok prosedürde işin rahatlar ve etki alanın genişler. Ayrıca bölümümüzde kurulup şuanda iletişim koordinatörlüğüyle de birleşen ve çok daha fazla büyümeyi hedefleyen bir "Mentörlük Projesi" var okulda. Kendileriyle de iletişime geçip yine bu saydığım grupları ortak baz alan bir şey de yapabilirsin.

Hepsiyle iletişimim var ve içlerindeyim, bunlar ya da daha fazlasında yardım almak için özelden yazabilirsin. Hatta bunlardan birinin internet sitesini yapıyorum ve tam olarak söylediğine benzer bir sistemi oradan kurmayı hedefliyordum. Ayrıca ben de staja gideceğim o yüzden grup kurulursa lütfen özelden yine yazın, girmek isterim.

Yorum Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.