usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
mekanik titreşimler dersi hakkında.
Not= kişisel bir serzeniştir. Okumanız zaman kaybına neden olabilir.

İlk dersten beri devamsızlık yapmadan geldim, çok çabaladım, hiçbir şey öğrenemedim, hiçbir şey. Vize notları açıklanmış ve kaldığım kesinleşti, ikinci vize de yok, bu dersi öğrenmeye isteğim de yok.

Tüm eğitim hayatım boyunca gördüğüm en itici ders oldu. Hocamız ilk haftadan son haftaya kadar sadece ve sadece tablet pc´sinden notları tahtaya yansıtıp yazmamızı bekledi,tüm dersler böyle geçti. Yazdım, yazdım yazmasına ama hiçbir şey öğrenememişim.

Yazdık, diğer sayfa açıldı, onu da yazdık yazdık da yazdık. Sonuç= kaldım.


gönderen: Physical Graffiti - 27/04/2019 - 01:05
 Konu Hakkında Yapılan Yorumlar:
yorum yapan(tarih) yorum
muratid
(27/04/2019 - 01:17)
ben zamanında ilk vizeden 5 aldığım ve o zamana kadar hiç bir şey anlamadığım endüstriyel kontrol dersini geçmiştim. isteyince her şey olur. demekki tembelmişsin ki kalmışsın.
alylmzdsk
(27/04/2019 - 09:38)
Merhaba dostum, bazı dersleri genel kültür olarak kabul etmek gerekiyor. Makine mühendisliği geniş bir dal ve makine kontrol dersleri bir çok nedenle anlaşılması karmaşık olabiliyor. İyi haber, y üksek lisans veya iş hayatında uzmanlaşacağımız için bu problem ortadan kalkacaktır. Başarılar.
sylarfb
(27/04/2019 - 17:07)
Aslında kolay bir derstir. Mantığını anlaman gerek sonrası zaten problemi denkleme dökme işi. Ben 15 aldığım akışkanlar mekaniği dersinden A- ile geçmiştim. Hocanın anlatımından anlamadıysan farklı ders notları veya kitaplardan ders anlatımı ve en önemlisi soru çözmen gerek. Farklı sistemlerin nasıl çözüldüğünü görmen için önemli.

Yorum Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.