usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
ytü´de öğrencilerin kolay harcanmasının sebebi
Doğru zamanda mı açıyorum konuyu bilmiyorum ama yazmak istedim. Amacım yönetimi aklamaya çalışmak değildir. Ytü´de yönetimin çok yanlışları vardı ve anladığım kadarıyla bu devam ediyor. Keşke bu yanlışlar yapılmasa ama bu kadar kolay saçma kararlar alınmasında okuldaki öğrencilerin duyarsızlığından da etkisi çok fazla.Şu okulda öğrencinin öğrenciye yaptığı zulmü kimse kimseye yapmıyor. Herkes bireysel takılıyor. Kimse birbirinin arkasını kollamıyor. Önceden böyle değildi.

Şu sitenin hali bunun önemli göstergesi. Önceden insanlar burada atıyorum imal ödevinin teknik resmini nasıl çizerim diye sorardı. Baktılar yapamıyorsun mesaj gelirdi anında. Al kardeşim ben yaptım bunu kullanırsın diye. Şimdi para vermeden selam vermeyecekler veya bilse bile bana ne diyenler çoğunlukta. Not desen önceden notunu tutan anında paylaşırdı en son gördüğümde öğrenciden canını iste notunu isteme durumu vardı. Sizin tuttuğunuz notları arkadaşlarınızı satarak fotokopiciler köşeyi dönüyorlar ama bu sizin umurunuzda değil. Ders notu bölümünde akıllı telefonların bu kadar yaygın olmadığı dönemde taratılmış bir sürü not var. Şimdi herkesin elinde tarayıcıların işini çok kolay yapacak son model telefonlar var ama asla paylaşmıyorlar. Hep almak istiyorlar.

Yeniler hatırlamaz ama bu okulda önceden de öğrencilerin hakları gasp edilmeye çalışıldı. Mesela farklı öğrenimden ders seçme hakkı kaldırılacaktı. Günlerce A Blok´un önünde imzalar toplandı itirazlar edildi. Dekan öğrencilerle konuştu. http://www.a305teyim.com/serbest.php?id=4805

Sonra yönetim geri adım atmak zorunda kaldı. Şimdi ise geçtim tepki göstermeyi çoğu aman başıma bir şey gelmesin diye susuyor gördüğüm kadarıyla. Ytü´deki birlik ruhu maalesef son 4-5 senede paramparça oldu.

Hocaların çoğunun öğrenciye saygısı yok. Geçtim meslektaş olarak görmeyi insan yerine koymayanlar var. Mesela Bir öğretmen öğrenciyi küçümsemeye çalışıyor tüm sınıf hocanın yanında oluyor arkadaşının aşağılamasına birlikte gülüyor. Yarın sizin de hakkınız yenir kimse sizin yanınızda olmaz.Yönetimi eleştirmeyin demiyorum asla. Dediğim değişim istiyorsanız başkasının yapmasını beklemek yerine kendi yapabileceğiz şeyler var. Ve emin olun siz birlik olursanız sizi böyle kolay harcayamazlar.


gönderen: heisenberg - 30/11/2018 - 12:59
 Konu Hakkında Yapılan Yorumlar:
yorum yapan(tarih) yorum
The Godfather
(30/11/2018 - 13:28)
Eline sağlık, ben bunu birazda yıldan yıla toplumun değişen yapısına benzetiyorum, toplum değiştikçe yozlaştıkça bunların etkisini akademide de görüyoruz.

50 mat sorusundan 10 soru yapıp öyp ile ortalama ile şunla bunla akademisyen olan onbinler (10.000) var ülkede. Genelde zaten iyi hocalarımızdan ziyade bu tiplerle problem yaşanıyor.

Lübnanda, bahreynde yemende, hatta batışeriada bile bir sürü üniversite var, okulu buralardaki üniversitelerden çok da farklı bir konuma koymamak gerekiyor. Biz bunlarla aynı coğrafyadayız, dolayısı ile bizim zihin yapımızda çok da farklı değil. Bu coğrafyada ve okulda bu yüzden insan yerine konma olayını çok abartma derim, yanlış bir beklenti olur.
startechnic
(02/12/2018 - 23:21)
3 seneden fazla oldu mezun olalı. Biz hep derdik A305 olamsa arkadaşlarımızın yardımı olmasa zor mezun olurduk. Tanımadıklarımızdan notlar bilgiler yardımlar gelirdi. Demek ki artık A305 sayesinde mezun oldum arkadaşlarım olmasa mezun oldum diyecek insan sayısı kalmayacak.
transformesustası
(08/12/2018 - 08:25)
Şu başlık bile ilgi görmemişse bırakın ezsinler hocalar bu koyunları. Bizim bi kaç dersimiz kalmış ona rağmen mücadele ediyoruz ama herifler hocaların emir eriymiş gibi davranıyorlar.

Yorum Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.