usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
yıldız teknik´in artık tadı kaçtı..
burası artık kaliteli bir üniversite falan değil arkdaslar üzelerek söylüyorum sen yaparsın koçum sen halledersin aslanım şeklinde ilerliyor tüm işler.
Ders geçme şansın %60 hocaya bağlı yan gruba ılımlı bir hoca gelirken sana gelen hoca yüzünden dersi ya zar zor veriyorsun ya da veremiyorsun.Ya da tam dersi okul başlıyor ilk 2 ay hiç bir şey yok sonrası kerbela.
gel gelelim intibak saçmalıgı mı dersin soruları belli olan saçma sapan iş saglıgı olan dersini verenler ilginç bir algoritmayla muaf sayılırken.deneysel yöntemler alanlar yine ilginç bir algoritmayla termo 2 imal 2 muko 2 gibi dersleri almak zorunda kalıyorlar.Aynı şekilde her dönem basında olan usis ders seçimleri dersten kalan sayısı belli ama 20 kişilik kontenjan açıp sonradan bir anda kafalarına göre arttırıp yapmaları bir günde 4 5 sınava girme durumları yok o yok bu hasılı kelam bir yıldızlı teknikli olarak şu zamanda ve ileride kimseye tavsiyede bulunmayacagım bu saçma sapan okulu.
umarım kampüsü de mazın bir yere taşırsnız ve insanlar artık burayı tercih etmez...


gönderen: matkap737 - 29/11/2018 - 11:30
 Konu Hakkında Yapılan Yorumlar:
yorum yapan(tarih) yorum
prostudent
(29/11/2018 - 12:20)
Giriş cümlesi hariç tamamına katıldığım entry.Burası uzun zamandır kaliteli bir ünüversite değil ne yazık ki.
texas18
(29/11/2018 - 12:23)

pcgamer
(29/11/2018 - 13:46)
Evet YTÜ kaliteli bi üniversitedir. Ancak son bu olaylar öğrencilerin tepkisini baya bi çekti ben de dahil olmak üzere.
Baya bir saçmalık dolu makina fakültesi cidden.
Ancak şunu da bilmemiz gerekir ki arkadaşlar
herkesi mutlu etmek isteyen, yönetici değil dondurmacı olmalıdır.
hsnfrt
(29/11/2018 - 14:30)
yeni mi anladınız kalitesiz bi okul olduğunu.puanlar da gittikçe düşüyor zaten.bizde okula şey dğiliz de mecbur işte geldik bi kere. hedefi bura olup gelenleri de pek anlamam.mmg de şişirirler okul böyle okul şöyle alakası yok.leş bi yer burası.sistem berbat burda.hocaların çoğu artist malesef bişey sormaya korkuyoruz.tek iyi yanı konumu beşiktaşta olması iyi bişey onun dışından herşey berbat.staj bürosundan bölüm odasına kütüphanesine herşey.
chkdska
(29/11/2018 - 15:27)
Öğrenci, ödevle öğrenir.Fakat bu sorumluluğa,bu zahmete girişecek kaç tane hoca var bizim okulumuzda? McGraw Hill,Pearson,John&Wiley baskılı ders kitaplarının birebir anlatılması hocalık değildir.Öğrenci bunu tek başına da yapabilir ki olması gereken budur.Hoca, öğrencinin yorum/muhakeme kabiliyetini geliştiren kişidir,öyle olması gerekir.Öğreten aktivite ise ödevdir,ödev ise nitelikli,öğrenciden mühendislik bakış açısının sunulmasının istenmesidir.Bunun kontrolü ise,işi başından aşkın hocalarındır.Fakat akademi hali işte, makale yazmaya mecburlar diyerek durumu sindirmek istemiyorum.Bu okul sıradanlaşmamalı.Evet etiket önemli ,fakat etiketin değerli olması gerek.Halihazırdaki hocalar da aynı çarktan geliyor,yani kağıt üzerinde uzmanlaşarak geliyorlar.Kusura bakmasınlar.
caydanadam
(30/11/2018 - 07:04)

TheMakinİST
(30/11/2018 - 07:56)
Arkadaşlar 6 yıl okudum okulu uzatarak. Okulu uzatmam tamamen kendi isteğimden oldu. Bu okulu gerçek bir öğrenci olsaydım 3 3.5 yılda bile bitirebilirdim. Şu A305 e yazılan hiçbir problemi ne hikmetse ben yaşamadım

Şuan gayet iyi bir yerde çalışıyorum ve farkınızı diğer insanlarla kıyasladığınız da bile anlıyorsunuz bu yüzden okulu kötülemeden önce çuvaldızı kendinize batırın. Herşeyden şikayet eden bir topluluk oluşmuş bu A305´te.

Siz savunmazsanız okulu birlik olmazsanız yavaş yavaş piyasadaki geniş kitlemizde azalma yaşarız .

Yapmayın etmeyin.
fsociety
(30/11/2018 - 08:44)
Okuldan mezun olmuş kişiler şuanda hali hazırda okuyan öğrencilerin yaşadığı sorunlar hakkında nasıl bu kadar emin konuşabiliyor.

Normalde 2018 girişli kişilerden başlaması gereken intibak programı bütün herkesi etkiledi, son senesine gelmiş insanların saçma sapan derslerini muaf kılıp zor sayılabilecek dersleri zorunlu tuttular, okuku 1 hafta kısaltıp sonra dersleri yetiştiremeyince sınav haftasında ders yapma kararı aldılar, yine intibak yüzünden haksız yere bir sürü öğrencinin ortalaması düşürülerek mağdur edildi ama evet bı sorunlar için çuvaldızı kendime batırıp hatayı kendimde aramalıyım.lol

Yıldız makinede okuyan insanların kullandığı bir sitede okul hakkındaki sorunlardan bahsedip bu sorunlara çözüm arayamıyacaksa bu site neden var o zaman. Öğrencilerin hiçbir fikrini ve düşüncesini almayan bu kararlara karşı hiç şikayet etmeden bize ne denirse o yapılarak mı başarılı olunucak. Burada karşılaştığı soruna haksızlığa ses çıkarmayan yarın emeği çalındığında da senini çıkarmadan oturur.
müslüm
(30/11/2018 - 09:32)
Okula kalitesiz demek bence çoğu hocamıza ayıp ediyoruz. Bu son olaylarda idarenin böyle birşey yapması haksızlıkları doğurdu lakin bunlara bakarak okul battı, bir işe yaramaz, defolup gitsek gibi olumsuz kelimeler söyleyene yakışmaz. Elimizden geldiği kadar öğrenciliğin hakkını verip ve yardımlaşmayı da hayatımıza katarak devam edersek bence tüm yıldızlıların yararına olacaktır.
nomad14
(01/12/2018 - 14:49)
Hocaların çoğunda sıkıntı yok açıkçası, bir iki tanesi hariç hiç bir şekilde şikayet edemem, öğrencilerle de gayet iyi anlaşıyorlar. Ama yönetim gerçekten kalitesiz bu da okul kalitesine gayet de yansıyor, o kadar ki kalitesiz okul diyebilirim direk. Başka bölümleri bilmiyorum ama öğrenci işlerinden usis denen saçmalığa 10 kişi açılan derslerden yönetime öğrencinin bu kadar umursanmadığı veya dinlenmediği bir okul duyduğumu hatırlamıyorum, başka okuldan arkadaşlarımla konuşunca benzer şeyleri çok daha az duyuyorum. Şu intibak ve son sınav fiyaskosuna bak. Vizelerden önce tatil yapmaları gerekirken üstüne vize haftasına ders koyuyorlar.
Nomac
(03/12/2018 - 03:00)
arkadaşlar okulda ne oldu yahu,

2004 girişliyim ben, piyasada her zaman ytü´lü olmanın kaymağını yedim.

intibak mintibak nedir olay? neler döndü özellikle makina fakültesinde?

ytü for dummies yazabilir mi biri biz mezunlar için cidden merak ediyorum.

çünkü vize haftası falan duyunca çok şaşırdım bizde vize haftası falan yoktu her hoca sınav tarihini kendi ilan ederdi, hatta hocalarla pazarlık ederdik o hafta 4 sınav var şuraya koyalım falan diye. zaten 2vize 1final okul açıldıktan 1,5 ay sonra sınavlar bir başlardı dönem sonuna kadar sınavsız hafta olmazdı.

ka-fa 1500
(07/12/2018 - 22:30)
Okul serin ya cok takmayın kafanıza. Olur arada böyle şeyler.

Yorum Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.