usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
yetkili hocalarımın dikkatine !!!
Burayı takip eden pek çok hocamız olduğundan yazdıklarımın bir karşılık bulması ümidiyle yazıyorum.

Bölümümüzde son günlerde duyduğumuz sınav haftası ders yapılacağı kararı beni ve diğer tüm öğrenci arkadaşlarımı hem şaşırttı hem de üzdü. Bu okulun öğrencileri olarak en çok bizi etkileyen kararların bizi hiç düşünmeden alınabiliyor olması bu okulda bize hiç ama hiç kıymet verilmediğini söz hakkımızın olmadığını dilek, talep ve şikayetlerimizin dikkate alınmadığını göstermekte ne yazık ki.
Zaten zor olan bölümümüz ve derslerimiz, bölümümüzün aldığı yeni kararlarla daha da zorlaşmakta ve biz öğrencileri gerçekten psikolojik olarak yıpratmakta ve çok yoğun strese sokmaktadır.
Bölümümüz zaten halihazırda pek çok öğrencinin rahatsızlık duyduğu 2 Vize + 1 Final sistemini ısrarla sürdürmekte olduğu gibi birinci vizeleri çok geç bir tarih olan 9. hafta başlatmakta bu da sınav takvimini sıkıştırmakta. Buna rağmen bölümümüz dönemi 14 haftaya indirdi ve bu sefer de dersler yetişmez endişesiyle şimdi de zaten çok yoğun ve stresli geçen sınav haftasında ders işleyecekmiş. Şimdi bu kararları veren yetkili hocalarımıza soruyorum bu kararları vermenizin altında yatan sebebi merak ediyoruz. Belki siz bizim için faydalı olacağı kanaatindesiniz ancak öğrenci kanadında hiç de öyle değil. Zaten zor olan derslerimizle beraber sistemi de gitgide zorlaştırarak mezun olmamızı zorlaştırıyor ve stresi artırıyorsunuz.

Hocalarım lütfen elinizi vicdanınıza koyun ve aldığınız kararlara biraz da öğrenci psikolojisi açısından yaklaşın. Lütfen işimizi zorlaştırmayın. Öğrencilerin sesine kulak verin emin olun okulda memnuniyet anketi yapsanız öğrencilerin çok büyük bir kısmının okulundan neredeyse nefret eder seviyeye geldiğini ve hiç memnun olmadığını dile getirecektir.gönderen: ksevim25 - 28/11/2018 - 08:58
 Konu Hakkında Yapılan Yorumlar:
yorum yapan(tarih) yorum
srhtakkaya
(28/11/2018 - 11:45)
Pek cok hocamizdan da duydugum kadariyla cogunlugu zaten 2. Vizenin mantiksiz oldugunu dusunuyor. Bu okulda ogrencinin sesi dikkate alinmiyor protesto yapip vizelere girmesek 0 verip gecilir muhtemelen kendimize yazik etmis oluruz dusuncesiyle kimse protestoya yanasmiyor bile. En azindan bizim sesimiz olarak bu mantiksizligi goren hocalarimizin fikirlerini sadece ogrencilere "2. vize bence de mantiksiz" demenin otesine gecmesi gerektigini dusunuyorum.
ka-fa 1500
(28/11/2018 - 22:34)
Birtakım kendini bilmez kimselere verilen yetkilerin sonucuna tepki veriyoruz galiba.
roosevelt
(28/11/2018 - 23:27)
2 vize bir final yapmanın hiçbir mantığı yoktur.2.vize kaldırılıp yerine proje çalışması getirilmelidir.Akışkanlar mekaniği,termodinamik,makine elemanları gibi derslerin proje yapılmadan geçilmesi öğrencilerin zararınadır.
glsdyn
(28/11/2018 - 23:41)
@roosevelt katılıyorum çok haklısın. Bunun örneğini makine tasarımı 1 de yaşadım enerji alanında 2 ders almama rağmen hiç birşey bilmezken Eyüp Akaryıldız hocamızın verdiği proje sayesinde ufkum açıldı Türkiye’de ve dünya da olanları anlamaya başladım ve çözüm aradım. Bunun aynısını şuan Hakan yazıcı yapıyor vereceği ödev çok daha gerçek senaryolar içeriyor. Hüseyin Erdem hocanın çok güzel düşünceleri var sınav ve birşeyleri öğretmek konusunda bu hocaya hiç danışılmıyor mu? Yada heryerde ezber sistemine karşı olduğunu öğrencinin birşeyler öğrenmesi gerektiğini savunan alp hoca duruma müdahale etmiyor mu şuan yapılan sadece bize değil ülke geleceğine de zarar verecektir

Yorum Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.