usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
staj formundaki türkçe hatası rezaleti
asırlık üniversite ama malesef bi işin düştüğünde yardıma MALUM yere gittiğinde çalışanlar kaba. "abicim", "oğlum" şeklinde hitap kullanıyorlar yetmezmiş gibi TÜRKÇE bilmiyor kim hazırladıysa şu staj formunu.

ZORUNLU STAJ FORMUNDA "ONAYLIYANIN İSMİ" DİYE BÜYÜK HAFRLERLE YAZMIŞ BİDE. İNSAN BİR BAKAR İNTERNETTEN DOĞRUSU NEDİR NASIL YAZILIR DİYE YA ELİNİZİN ALTINDAKİ İNTERNETİNİZİ SADECE FACEBOOK-MAIL KULLANMAYA DEĞİL ÖĞRENCİYE HİZMET ETMEYE HARCAYIN.

sene başında bide hocalar aracılığıyla bizi uyarırlar daha kibar olun falan diye :D yazık


gönderen: bouchalakis - 18/10/2018 - 14:51
 Konu Hakkında Yapılan Yorumlar:
yorum yapan(tarih) yorum
hqn1
(18/10/2018 - 17:20)
Offff çok sert...
Görünmezadam
(19/10/2018 - 02:06)
Sakın hocalardan,memurlardan çekinmeyin. Kimse kimseyi keyfine göre bırakamaz. Zamanında asistanlarla tartışmalarım oldu. Ama gün geldi tezimde aynı asistanla çalışmak nasip oldu. Tartıştığımız günleri(1. sınıfta) diğer çalıştığımız asistana gülerek anlatırdı. Saygısızlık yapmadıktan sonra hakkınızı sonuna kadar savunun. Heleki koltukta oturunca kendini kral sananlara karşı...Slayttan okuyarak ders anlattığını sanan kendini hoca sananlara da karşı çıkın. Sonuç değişmezsede içinizi dökmek iyi gelir. Zamanında dekana( gemi inş) tek tek hocalar hakkında varsa şikayetlerimi söyledim. Kendisi bilgi almak istedi bende içimi dökmüştüm, rahatlamıştım:)
oziman1925
(19/10/2018 - 02:24)
Hahahaha sabah sabah keyiflendim cok haklisin kardesim koltuga oturan kendini kral saniyor. Tabi onlar da hakli yillardir kaldiran olmamis.
thingsweneverdid
(19/10/2018 - 02:49)
Sadece memurlar değil, staj dönemleri denk gelirseniz defterleri kontrol eden araştırma görevlilerin kapısında, panolarda ve hatta staj uygulama esasları gibi belgelerde dahi basit ve ortak hatalar görebilirsiniz. Bölümün staj uygulama esaslarında bile stajların reddi için ´´red edilen´´ ifadesi kullanılıyor. Stajlar bizim bölümde ret edilmiyor veya reddedilmiyor, red ediliyor. Kırmızı yapıyorlar herhalde, anlam vermek güç.

Staj defterlerinin hala elle yazıldığı yerde bunlar normal.
Physical Graffiti
(19/10/2018 - 09:52)
Kütüphanede de "de"nin ayrı yazımıyla ilgili yanlışlar var. Aynen şöyle yazıyor; "kütüphane de yemek yemek yasaktır"
dfm
(21/10/2018 - 15:04)
yani kpss şart hatta daha da seviyesi yükseltilmeli adadad

Yorum Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.