usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
ıskav burs başvuruları başladı!
İklimlendirme Sektörü Yıldızlarını Arıyor!

Isıtma Soğutma Klima Araştırma ve Eğitim Vakfı (ISKAV) tarafından YTÜ Makine Mühendisliği bölümünde okuyan öğrencilerden 3.sınıfta İklimlendirme dalını tercih eden ve burs koşullarını sağlayan 25 öğrenciye burs verilecektir.

Burs Başvuru Koşulları
a. YTÜ Makina Fakültesi İklimlendirme Dalı öğrencisi olmak ve devam ettirmek
b. Başvuru sırasında toplam not ortalamasının en az 2.50 olması.
c. Bursun devamını isteyen öğrenciler için İklimlendirme Dalına ait derslerinin not ortalamasının en az 2.50 olması.
d. Disiplin cezası almamış olmak

Son Başvuru Tarihi 15 Ekim 2018 Pazartesi Günüdür!


***Burs Başvuru Linki***

https://goo.gl/forms/rcATqa9OUdUsW3N13


gönderen: sercanA - 02/10/2018 - 10:04
 Konu Hakkında Yapılan Yorumlar:
yorum yapan(tarih) yorum
Vito Corleone
(03/10/2018 - 07:41)

Üstüne para veriyorlar bu dalı seçsinler diye...

Bir de slogan belli "İklimlendirme Sektörü Yıldızlarını Arıyor!". Küçümsemiyorum kardeşim ama o işi gitsin Kırşehir Ünv. makine ya da Gümüşhane Üniv. makine okuyan adam yapsın. Madem "Yıldızlar" diye kendimize gaz veriyoruz ama hedefini yüksek tutmayı bilmiyoruz. Öte yandan sadece hedef koymak da değil amacı uğruna çalışıp, didinmezsek bizden bir halt olmaz, kendimizi zorlamıyoruz.

Ben 3 sene önce inşaat müh.´leri sadece saha işi, elektrik müh.´leri sadece elektrik tesisatı, makine möhendisitleri de sadece ısıtma-havalandırma tesisatı yapmaya devam ederse döviz 7´yi bulur dediğimde bu platformda 20-30 tane iklimlendirmeci üstüme yürüdü, demediğini bırakmadı.

Sene 2018, üretim, tasarım, imalat, "kendi malımızı üretip ithalat yapmamız lazım" gibi laflar duymaya başladım. İyi, güzel; demek doğru yolu bulmaya başladık. Peki "Bu uğurda ben ne yapıyorum?" diye soruyor muyuz? Özden Hoca Makine Müh. Giriş dersinde bir slaytta birim ağırlık başına fiyat listesi yayımlıyor. O liste çelikten başlıyor, beyaz eşya, Samsung cep telefonu, F16 uçağı gibi 10-15 tane ürünün kg başına fiyatları yazıyor ve hocamız saolsun lafta eksik kalmadan işte bunları üretmemiz lazım diyor. E sonra da iskav bursu, iklimlendirme, kaskad sistem kurulumu diyor. Pardon da, bu ne perhiz lahana turşusu? Bizim tesisat-sistem kurulum mühendisliği yapmak yerine o kazanın kombinin veya tesisat elemanının her neyse, TASARIM ve İMALATında çalışmamız daha doğru değil mi? Marka yaratmak daha doğru değil mi?

Valla ben hiçbir zaman pes etmedim şuanda 7 ay oldu mezun olalı, 7 aydır işsizim ama herhangi bir işte sadece 3-5 kuruş para kazanmak çalışmak yerine; bu ülkeye birim ağırlık başına fiyatı yüksek ürünler üretmek, teknoloji üretmek temel ideolojimdir. Bunun için de kendini geliştirmeye devam ediyorum. Size de tavsiyemdir. Bu ülkeye niş iş üretmek lazımdır diye düşünüyorum.

Saygılarımla...

makinaci651
(03/10/2018 - 10:21)
fikirlerin çok güzel ama bu sektöre gönlünü vermiş emekçi mühendis kardeşlerimize saygısızlık olmuyor mu bu yazdıkların?(İklimlendirmeci değilim) Herkesin çalışmak istediği alan gönlünde yatan aslan ayrı. son olarak inşallah allah gönlüne göre verir seninde
Vito Corleone
(03/10/2018 - 13:10)

Yanlış anlaşılmasın; bu alana gönül vermiş, yıllarını zevkle bu alanda çalışarak hayatını idame ettirmiş insanlara gerçekten bir lafım yok, hatta kimsenin de bir lafı olamaz tabii ki de. Benim lafım milletin zorla aklını çelip, öğrencilerin bilip bilmeden, öğrencilere üstüne para vererek milleti bu alana çekmeye çalışanlara. Şunu kabul edelim ki YÖK, Milli Eğitim, TSK Güçl. Vakfı gibi birkaç kurum hariç kimse kimseye hayrına burs vermiyor Türkiye´de sonuçta.

siyah_beyaz
(04/10/2018 - 06:21)
Vito degerli yorumlarin icin cok tesekkur ediyorum.

Yorum Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.