usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
bir ytu rezaleti daha
Gün geçmiyor ki YTU´de işbilmezlik, boşvermişlik sonucu saçmalıklar yaşanmasın.Son Lüzumsuzluk da yüksek lisans konusunda oldu.Bir dalda yedek olan ben 1 kişilik yedek kontenjanı açılmasına ve üstümdeki yedek resmen asil kayıtlarda başka bölüme kayıt olmasına rağmen lisansüstüne giriş yapamadım.Fen Bilimleri Enstitüsü´nün çok değerli sekreteri ile yaptığım görüşme de sonuçsuz kaldı.
Saygıdeğer sekreterimiz "Nasıl yani kontenjanın boş kalmasını mı tercih ediyorsunuz?" soruma "Evet" yanıtı verecek kadar eğitim yanlısı bir insan.Yönetmeliklerin arkasına sığınarak aslında uğraşmaya niyetleri olmadıkları bir konuyu kapattılar.Hak kazandı diye açıklanan adam YTU´de başka bir bölüme kayıt yaptırdı bunu tespit etmek çok mu zor?Kaldı ki yazılı belge getireyim, aratayım kayıt yaptığını kanıtlayayım önerilerim de sonuçsuz kaldı zira ortada bir sorun görmüyor enstitü.Onlara göre normal olan bu hatta biraz zorlayınca o da 2 bölüme başvurmasaymışa bile geldi konu.


gönderen: tembelsirin - 04/07/2018 - 15:58
 Konu Hakkında Yapılan Yorumlar:
yorum yapan(tarih) yorum
myman
(04/07/2018 - 17:00)
hakikaten inanılmaz ya, bu direkt gelecekle oynama, elinde imkan varken yapmama
mühendis1453
(04/07/2018 - 17:18)
Dostum ben YTU den bıkmışım zaten,kesinlikle düzgün bir üniversite olduğuna ,hayata,mesleğe hazırladığına i-nan-mı-yo-rum,inanmıyorum,onun için İTÜ Yükseğe başvurdum,mülakatta itü hocası ´´Yıldızdaki hocalar iyi öğrencileri aldığımız için bize kızıyorlar ´´ dedi gülerek bana baktı,neden ? Çünkü yıldız inanılmaz saçma uygulama ve saçma insanlarla dolu ,heyyyy kardeşim TEKNİK ÜNİ. burası diye bağırmak geldi bazen,HAKLISIN ARKANDAYIM KATILIYORUM...
muhendisbey
(04/07/2018 - 17:48)
Çok haklısın okulun diğer bölümleri ile ilgili konuşmak haksızlık olur ancak makinanın idari kadrosunda kesinlikle bir sıkıntı var ya öğrencileri mağdur etmişler etmemişler umurlarında değil.
ozandos
(04/07/2018 - 19:14)
şaşıramadım, geçmiş olsun. bence son derece şanslısın yol yakınken olmamış. mezun durumundayım şuan kalan stajlarımı yapıyorum ve bitince de bir daha bu okulla ilişkimin olmamasını temenni etmekteyim.
Vito Corleone
(04/07/2018 - 21:08)

Ben olayı anlamadım ki.

Yani zaten asil listedekiler için bir tarihe kadar kayıt yapmaları beklenip daha sonrasında kayıt dolmazsa ek bir tarihte yedeklerden sırasıyla alım yapılmıyor mu?

(Ben mi olayı yanlış biliyorum ya da bunun dışında bir şey mi oldu? Tam ne oldu onu anlamadım.)


kskn
(04/07/2018 - 22:34)
tembelsirin aynısı bana da oldu kardeşim.1 Kişiyle giremedim yüksek lisansa ve üstümdeki başka bölümde asil olarak kayıt olmuştu bile.Lakın çözümü basit olan bu duruma bile çözüm aramayan okuldan ne beklenir. Marmada üniversitesindeki sisteme bir baksınlar da örnek alsınlar.Tamam orası da harika değil lakin orda şöle bir sistem var.Asil kayıtlar tamamlandıktan sonra diyorlarki 3 kişi boş kontenjan kaldı.Tüm yedek adaylara kayıt hakkı tanınıyor.Herkes kayıda geliyor (burası size sacma gelebilir ama en azından ytüdeki gibi bos kontenjan kalmıyor) .3kisilik bos kontenjana 10 yedek kayıt oldu diyelim.Puan sıralamasında en yüksek olan 3 kisi alınıyor.

Yani diyelimki ilk 2 yedek kayıt olmadı 3. 4. ve 5. arkadas girmiş oluyor.Ama ytü sisteminde şuan benim üstümdeki yedek kayıt olmasa bile ben kayıt olamıyorum.Kayıt olmayı geçtim adam asil kayıtta başka yere kayıt olmuşşasa da olamıyorum. Harika bir durum .Sinirle beraber yazdım arkadaşlar kör edici yazım hataları için kusura bakmayın.
defansagel
(04/07/2018 - 23:45)

Maxstorm
(05/07/2018 - 08:54)
Bir kaç mühendislik bölümünde yedek listesinden kim önce kayıt yaptırırsa onu alıyorlar. Bu bana saçma geldi lakin bunun beteri bizdeymiş

Yorum Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.