usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
üçüncü binyıl catıa kursu
Arkadaşlar merhaba,
Belki okuldaki afişlerde görmüşsünüzdür üçüncü binyıl eğer 10 kişilik grup oluşturabilirsek ücrette %50 indirim yapıyor. Yani kişi başı 900₺´ye geliyor. Şu an 5 kişi olduk. Eğer ben de CATIA eğitimi almak istiyorum diyorsanız bana mesajla bildirin. Eğitim toplam 60 saat, günde 3 haftada 6 saat. Sorularınız olursa sorabilirsiniz.
Teşekkürler.


gönderen: Django - 07/03/2018 - 21:51
 Konu Hakkında Yapılan Yorumlar:
yorum yapan(tarih) yorum
bakaramakara
(08/03/2018 - 15:18)
catia eğitimi 1,8oo TL mi ciddi misin sen gerçek mi bu bilgi
Django
(08/03/2018 - 15:56)
Gerçek. Bizzat gidip sordum.
texas18
(08/03/2018 - 17:35)
Youtube dan ogrenebilirsin. 900 tl cok.
Django
(08/03/2018 - 18:02)
Haklısınız ancak youtubedaki videolar genellikle bir parçanın çizimi üzerine veya tutorial tarzında fakat nitelikli değil. Yani 20 dakikalık bir videodan fayda sağlayan 2 dakikalık kısım. Bu da ciddi zaman ve istek kaybına yol açıyor. Ben bu yüzden kursa gitmeyi planlıyorum.
iturkmen131
(08/03/2018 - 19:33)
+1

KBLYMN
(09/03/2018 - 15:04)
1800tl zaten astronomik bi rakam ki 900 tl indirimli hali bile ucuz degil yani sacma bence
Django
(09/03/2018 - 15:39)
@KBLYMN Görüşünüze saygı duyuyorum. Ama yukarıda belirttiğim gibi faydalı bilgiye ulaşmak çok zor. Bölüm dersleri de (sadece dersi geçmek için çalışılmıyorsa) ciddi vakit alıyor. Elimde de birikmiş bir miktar param var ve en iyi yatırımın bu olduğu kanaatindeyim.
KBLYMN
(09/03/2018 - 21:17)
@Django ben bu fiyatlari baz alarak soyledim. tabiki bilgiye yatirim herzaman iyi yatirimdir
texas18
(09/03/2018 - 22:23)
Catia egitimi bazi kuluplerde ucretsiz veriliyor. Kulube giderek ogrenebilirsin. Grabcad sitesinden de cok sayida cizim bulup inceleyebilirsin.
murat_ustuntas
(09/03/2018 - 22:41)
Arkadaşlar Merhaba

Tartışma bence gayet güzel gidiyor. İzninizle Üçüncü Binyıl ın Catia Hocası olarak, sektörde aklınıza gelebilecek mikro yada makro şirketlerin tamamına catia eğitimi vermiş biri olarak, eğitmen olduğum için her yıl üçüncü binyıl a giren 1000+ kişi ile muhattap olduğumdan ve proje yaptığımdan sektörü en iyi bilen kişilerden biri olarak yada sizden biraz daha tecrübeli bir abiniz olarak birşeyler yazmak istedim.


Öncelikle kursa gelip gelmemeniz sizin kararınız. Sonuçta bütçe ve zaman meselesi. Yani bu yazının sonunuda kurs alın’a bağlamayacağımı peşinen bildirmek isterim.


Hiç dikkat ettinizmi kariyer.net de çok güzel bir iş ilanı var diyelim. Başvuru sayıları görünüyor ve bakıyorsunuzki 3.000 kişi başvurmuş ve hala ilan açık. Sizce sebebi nedir? Yada başka bir örnek, 2 yıl önce TEI bizi aradı. 20 tane mühendis alınacak catia eğitimi alan arkadaşların iletişim bilgilerini paylaşırmısınız dedi. Koskoca TEI, Üçüncü Binyıl’a mı kaldı.? Yada 2 ay önce Kale Kalıp bizi aradı. Yine eleman istiyor. Bizemi kaldı sizce bu firmalar. Daha birsürü var bu şekilde örnekler. Burada bakın Üçüncü Binyıl’ı arıyorlar da demiyeceğim kesinlikle. Marka reklamı yapmak gibi bir gayem de yok. Sizce nedir mevzu? Neden bu adamlar eleman bulamıyor?


Sebebi şu. Ülkede Kalifiye eleman yok çünkü. Kendini geliştirmeye çalışan. Bunun derdine düşmüş adam çok azda o yüzden. Zaten çok az olan bu kişiler çok güzel şirketlerde çalışıyor zaten. Durum bu olunca eleman transfer ajanlığı yapan şirketler türedi. Garip değil mi. Çok üst düzey insanları ikna edip, futbolcu gibi transfer yapmaya çalışıyorlar. Çünkü çok alternatif yok. Olsa bu şirketler ayakta duramaz. Bence çok acı bir durum.


Mesela arkadaş diyorki youtube dan öğrenebilirsin. Saygı duyuyorum. Ben 13 yılda binlerce kişiye eğitim verdim. Bu kadar tecrübeme istinaden şunu söylemek istiyorum. Öğrenirsin yada öğrenemezsin değil. Şimdi sizin gibi arkadaşların bir konuyu öğrendim, bitti deme şansı yok. Çünkü mühendisliğe yada piyasaya daha adım atmadınız. Dolayısıyla öğrendim diyemezsiniz. Yani bilemezsiniz öğrenip öğrenmediğinizi. Sınav a girip geçer not alınca öğrendik oluyor değil mi. Yada şöyle anlatayım. Ben üniversite 4. Sınıfta bir proje ödevi yaptım. Çok özendim. Bayıldım bittim. Dedim kesin 100 alırım. O kadar emek vermiştim. Hoca 50-60 gibi bir not verince ashabım bozuldu. Neyse geldi geçti. Yıllar sonra bilgisayarımda o projeyi tekrar gördüm tesadüfen dataların arasında. Sonra dedimki çok bile vermiş hoca. Yani kendinize göre öğrendim demeyin. Ford daki bir mühendis desin size bu adam biliyor diye. Kendi kendinize söylemeyin. Youtube da ne olup bittiğini bilmiyorum açıkçası ihtiyacımız olmadığından. Yıllar önce bir video izlemiştim. Keşke imkanım olsa o videoyu kaldırabilsem. Çünkü yanlış öğretiyor. Hiç öğretmese daha iyi. Yanlışı düzeltmek daha zor. Ama mantığım şunu söyler catia yada Siemens nx gibi yada ansys gibi değerli konularda güvenilir videolar olduğunu düşünmüyorum. Çünkü çok iyi bilen adam bilgisini satar. Bedavaya koymaz. Yada işi başından aşkındır uğraşmaz o işlerle. videosu olanında yapacak işi olmadığından yada birde bizim ülkede 3 komut bilen hoca zannediyor kendini, bu tür kişilerin bence videoları vardır. O yüzden izleyecekseniz bile kim bu adam önce onu araştırın. Dediğim gibi zaten bir şey bilinmediği için sizin kıyaslama yapmanız çok zor. Ben bir kitap alacağım zaman yazarına bakarım. Sizde videoyu çekene bakın. Cv sinde kendine hayrı olmamış insanlardan, size hayır gelmesini beklemeyin. Aksine zararı gelir.


Arkadaşlar, demek istediğim şu. Kendinizi geliştirmek zorundasınız. Bu catia ansys değil sadece. Bunları bilmeniz zorunlu. Youtube dan mı. Üçüncü Binyıl’danmı. Yada başka şekildemi siz karar verin ona. Ama öğrenin. Bunları kullanmadan mühendislik yok. Artık bilenlerde artmaya başladı. Demekki çok iyi bilmek lazım artık ki diğerlerinin önüne geçin. İngilizce yi de çok iyi bilmelisiniz. Mukavemet i de. Makine elemanlarını da. Sosyal iletişimi de. Bu ülkeye kalifiye işinde iyi olan insanlar lazım. İnsanlar eleman bulamıyor. Çok şahit oluyorum buna. Ülkede işsizlik diye bir sorun kesinlikle yok. Kalifiye eleman sorunu var. Duyuyorum asgari ücret teklif ediliyor. Bunun sebebi o teklif eden firma değil. Bunun sebebi o asgari ücret teklif edilen kişi. O yüzden kesinlikle suçu kendimizde arayalım. Benim objektif olarak gördüğüm bu. Bir patron kendine katkı yapan birine asgari ücret vermez. Ne kadar çok kazandırırsa doğru orantılı artar maaş meselesi. O yüzden kendinizi geliştirebilecek ne varsa yapın.


Kurs ücreti meseleside şu. Bu ücretin azlığına çokluğuna siz kendiniz karar verin. Ben sadece şunu söyleyeyim. Ben Üçüncü Binyıl’ın insanlar için bulunmaz bir nimet olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar ücret karşılığı olsa da. Şuna dayanarak söylüyorum. Bizden eğitim alıp, çok güzel yerlere gelmiş (sadece bizim sayemizde değil tabiki), ve iyiki bu kursu almışız diyen yüzlerce örneğe dayanarak söyledim.


Bir arkadaşımız da kuluplerde öğreniyor demiş. bizi arıyorlar bazen kuluplerden, 1 haftalık 2 haftalık felan eğitim verin diyorlar. biz hiçbirini kabul etmedik. çünkü 1-2 haftada öğrenilmez dedik hep. külüpler faaliyet göstermek için yapıyorlar bunu. keşke uzun süreli olsada öğrensinler. hatta bu yazılımların tamamı çok çok önemli bana kalsa kaliteli birkaç hoca alıp, direk üniversite de ders olmalı uzun süreli.


Kurs ile yada başka şekilde. Sadece catia değil. Her konuda KENDİNİZİ GELİŞTİRMENİN DERDİNE DÜŞÜN. Çünkü en önemli sermaye insan sermayesidir.


Aşağıdaki catia içeriğimize göz atın. faydalı olacaktır.

http://www.ucuncubinyil.com/egitim/catia-kursu/


Saygılarımla

Murat Üstüntaş

meraklıminik
(10/03/2018 - 11:05)
Arkadaşlar merhaba, ben de üçüncü binyılda kurs almış biri olarak fikir beyan etme gereği duydum.
Öncelikle fiyat konusu her ne kadar hepimiz öğrenci olsak da kişiden kişiye azlığı çokluğu değişir ve kişi onu en güzel kendi tartar.
Dediğiniz gibi internette bazı dokümanlar var tabi (içeriklerinin yeterliliğini bir kenara bırakıp değerlendirirsem ) ama açıkçası benim okuldaki 4. yılım ve hiç girip bir programı bütünüyle internetten öğrenemedim . Bu her ne kadar kişinin kendisiyle ilgili olsa dahi ben bu konuda tek olduğumu düşünmüyorum.
Benim asil söylemek istediğim bu programların ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz .Eğer bir kursa gitmeye karar verdiyseniz Üçüncübinyılı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz . Hem bilgi aktarımı hem de hizmet konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Catia benim aldığım kurslardan biriydi ve eğitim içeriği olarak gayet memnunum. Örnek vermem gerekirse bir uçağın kurs sonunda yüzey modelini tamamen çiziyorsunuz. Uçak motorunu komple montaj ve animasyonunu yapabiliyorsunuz. Tavsiye ederim
bakaramakara
(10/03/2018 - 22:49)
Son 5 yılda üçüncübinyıl´dan Catia kursu alan arkadaşların ne kadar ücret ödediklerini burda paylaşmalarını istiyorum. Almış oldukları yıl ve ödedikleri miktarı. Yıllara göre kurs ücretinin artış miktarında nasıl bir eğilim var bi görelim. Ticari hilelere başvuruluyor mu merak ediyorum acıkcası. Eğer aldatmaca yapılan reklamları ve kampanyaları varsa zaten takdir sizindir.
Django
(11/03/2018 - 00:30)
@bakaramakara şu bağlantıda http://www.a305teyim.com/soru/13415-ucuncu-binyil-fiyatlar.html 2009 senesine ait ücretler var.
ofmakine
(11/03/2018 - 23:02)
Burası şirket adamlarıyla dolmuş. Mackolik forumu gibi
Django
(12/03/2018 - 13:49)

v.hürkuş
(13/03/2018 - 10:48)
Eğitim videolarını bulabiliyorsanız onları satın alın. Anlamadığınız, unuttuğunuz yerleri istediğiniz zaman izleme şansınız olur.


AUTOCAD
SOLİDWORKS
TECLA STRUCTURE
REVİT ( MEP )
ANSYS
Bunları öğrenmeden mezun olmayın:) 4 senede hepsini öğrenebilirsiniz.

Ama endüstriyel uygulamalar yani iş hayatı youtube çizimlerine benzemez. İş hayatında daha profosyonel çalışırsınız.

En azından mezun olana kadar programların mantığını, nasıl çalıştığını , komutlarını güzelce öğrenin. İş hayatında sıkıntı çekmezseniz.

Bol bol uygulama yapın. Geliştirmeniz için tek yol bu.

Hadi Kolay gelsin.


mta
(13/03/2018 - 21:54)
Özelden telefon numaranı atabilir misin ? Wp den görüşelim katılma ihtimalim var eğer günleri ayarlayabilirsem.
akif furkan
(14/03/2018 - 17:30)
eskiden daha ucuz değil miydi? birden çok gözüktüde
kskn
(16/03/2018 - 12:57)
Arkadaşlar kurslar güzeldir, videoeğitimler güzeldir (ki bence videoeğitim geriye dönük bakabilmek için çok daha iyi ) lakin ne kadar uğraşsanızda iş hayatına geçmeden tam anlamıyla oturmuyor.4 yıl solidworks ,autcad ,catia,simens nx ,ansys ile ara ara uğraştım oturdum öğrendim .Fakat işe başladığımda gördüm ki asıl öğrenme şuan başlıyor.Elbette hiç bilmeyen birine göre 3 5 kat hızlı öğrendim ama videolardaki gibi pek olmuyor.Size tavsiyem videoeğitim alarak ilerlemeniz daha iyi.
Ben universitenin 2.sınıfında ÜÇÜNCÜBİNYIL dan ansys solidworks kursları aldım.Solidworksu kursa gelmeden önce 1 sene boyunca evde kendim videolar üzerinden çalışmıştım.Ansys ile ise 2 ay falan ilgilenmiştim.Kursa gittiğimde gördümki solidworks eğitimini boşuna almışım çünkü anlatılanların tamamını zaten biliyormuşum hatta anlatılmayan birçok şeyi de öğrenmişim.Ansys ise hakkını yemeyelim yararlı olmuştu.
Sonuç olarak size önerim Solidworks için sanalöğretim denen bir site var solidoworks 2015 anlatıyor.110 tl lik 3 bölümden oluşuyor.İlk paket temel,saç,yüzey,profilleri içeriyor.Daha sonraki paketler montaj animasyon ve ileri seviye herşeyi içeriyor 330 tlye aklınıza gelmiyecek şeyleri öğreneceksiniz.üniversitenin 1.yılında 4 silindi motordan araba aksına yakıt pompasına kadar herşeyi çizip montajını animasyonunu analizini (Tabiki bunun için mühendislik bilgisi de gerekli) bi nebze olsun yapabiliyordum.Bu 330 tl içinde akış analizi çok çok az var ki analiz kısmını zaten ansys de öğrenseniz çok daha iyi.
Sitede autocad 2018 eğitim setide bulunmakta hemde çok aşırı ayrıntılı anlatanda iyi anlatıyor.(Bence gereksiz autocadde 3 boyut falan anlatılmış çok az firma 3 boyut kullanır autocadde)
Catia sı biraz eski versiyon ama ben ordan öğrendim daha sonra kendim üzerine katarak ilerledim.
Simens NX içinde haluk tatarın videolarını sitesinden öneririm lakin biraz pahalı.Komple NX10 SETİ 790 tl civarı ama bölüm bölüm alınıyor. NX9 almayın Haluk Tatar anlatmıyor hepsini.(Bu arada NX12 programı çıktı video 2 senelik yani).Bu arada sitede yüzde 50 indirimler oluyor senede 3 4 kere.15 gün önce tüm set 395 tl idi.
Fakat unutmayın kesinlikle tam anlamıyla öğrenmek için iş hayatına atılıp gerçek hayatta bu programları uygulamalı olarak kullanmalısınız.(Koca yazıyı telefondan otobüste yazdım imla ve yazım hataları için kusura bakmayın )

Yorum Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.