usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
vito adamdır
a305 e başkan seçilse oyumu vitoya veririm


gönderen: Kimi7 - 03/10/2017 - 18:27
 Konu Hakkında Yapılan Yorumlar:
yorum yapan(tarih) yorum
iturkmen131
(03/10/2017 - 18:48)
vitoya canımı veririm oyumu vermem :D
laylonstaj
(03/10/2017 - 19:01)
kardeşimiz klavye kahramanlarındandır. :)
talisca
(03/10/2017 - 20:51)
vito egoisttir .
RadarX
(04/10/2017 - 14:54)
Vito a305´in baş müdavimidir.
Vito Corleone
(04/10/2017 - 18:18)
Sayın başkan, sayın milletvekilleri

İsmim namına açılan konu başlığı altında konuşmamı gerçekleştirmek üzere söz almış bulunmaktayım, nitekim hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Değerli milletvekilleri, bana yaptığınız olumlu-olumsuz her türlü fikir beyanı içeren yorumlarınız için öncelikle teşekkür ederim.

Bugünkü a305teyim köşe yazımda size naçizane hikayemi bir anlatayım;

Egoist yani bencil olduğumu düşünmüyorum ama benci olduğum doğrudur. Ama klavye kahramanı yakıştırmasını kabul etmiyorum; nitekim beni iyi tanıyan arkadaşlara sormayı geçtim, A bloğun altındaki Cafe Manarello´da çalışan Onur Abi´ye, hatta orta bahçedeki cafede çalışan Hasan´a bir sorun bakalım "makine fakültesinde bir gomutan varmış kimdir bu" filan deyin de, bir anlatsın size ben klavye kahramanı mıymışım yoksa EFSANE GOMUTAN mıymışım.

Ben 2012´de Deniz Harp Okulu´nu pas geçip GATA için de puanı yetersiz kalınca Yıldız Makine´ye gelmek zorunda kaldım. Evet ilk tercihim GATA´ydı. O sene akıttığım göz yaşlarımı bir ben bilirim bir de Allah bilir. O klavye kahramanı yakıştırmasını yapan arkadaşa soruyorum şimdi:"Senin hiç ağlamaktan gözlerin kurudu da, gözünden artık yaş gelmediği oldu mu?"

Geçen sene bu hain darbe girişiminden sonra televizyonda Hava Harp Okulu, atılan öğrencilerin yerini doldurmak için sivil öğrencilerden yatay geçişle öğrenci alacağı haberini gördüğümde, kendi memleketim olan Ordu´da tatil yapıyordum. Babam hiçbir zaman asker olmamı hiç istemedi; annem ise Gazi Üniv.´nde okuduğu zamanlarda, Kara Harp Okulu öğrencilerini gördüğünde, -yeşil giyindikleri için- "lahanalar geliyor" diye alay eden, asker deyince "Aman çocuğum" deyip beni hep uzak tutan bir insandı. Zar zor ikna eder şekilde Hava Harp için antremanlara başlamak amacıyla tatilimi yarıda kesip İstanbul´a döndüm. 2 ay boyunca ya spor salonunda antrenman yapıyor ya evde uyuyor ya da -günde 1 kilo- et yiyordum. Çok hazırlanmıştım çok. Amele gibi spor yapmaktan avuçlarımın içi patlamış, kanamış, yer yer nasır tutmuştu. Siz A bloğun önünde çay-sigara yaparken, ben basketbol sahasının orda antremanlara devam ediyor, bulduğum her demirde barfiks çekmeye çalışıyordum.

BEN PEK AŞK MEŞKTEN ANLAMAM, ama hayatımda 1 kez SEVMİŞTİM. Bizim okulda ÇEVRE MÜH. okuyordu, beni seçmedi, çok iyi bir insan olduğumu ama benden hoşlanmadığını ve sadece arkadaşı olduğum için benimle takılıp zaman geçirdiğini söyledi ve gitti özel okulda baba parasıyla mimarlık okuyan şımarık bir çocuğu tercih etti. Çılgına dönmüştüm, emek vardı yürek vardı be... Bir kız için 6 ayımı(1. sınıf 2. dönemimi) mahvetmiştim.

Daha sonra da bir yerde uzun dönem stajyerlik yaptığımda sektörün ne kadar iğrenç, İstanbullu insanların ne kadar yalancı olduğunu gördüm.

Her şeye bir sünger çekip, okulu bırakıp, hayatımda yepyeni bir sayfa açmak için ve bunu, yapıma en uygun ve sevdiğim bir mesleği yapmak için Hava Harp Okulu´na gittim. Elemeleri bir bir aşmıştım, kondisyon testinde yerde sürünürken dizlerim parçalanmış kanamış, haberim yok. En çok korktuğum barfiksten bile tam puan almıştım. Koşuda da kendi mangamda (manga, 12 kişilik askeri birlik diyebiliriz) birinci olmuştum. Zıpkın bataryası gibiydim.

20 Ekim 2016 saat 07.00, sabah içtimada yerimi aldığımda son içtimam olduğundan haberim yoktu. Postallarımı akşamdan boyamıştım. Sivilken aldığım palaskamı, palaska takmak zorunluluktan çıktığı için, bir tek ben takıyordum. Milletin karı-kız peşinde koştuğu zamanlarda, kendimi bildim bileli ben hep harp okulları peşinde koşuyordum. Çünkü ben asıl mesleğime aşıktım. Bu sefer olacaktı, olmalıydı! Pilotluk filan hikayeydi; tekrar söylüyorum ben oraya normal bir subay olmaya değil, EFSANE GOMUTAN olmaya gittim. Asıl düşüncem Hava Piyade İndirme Komando olmaktı. Net rakam da vereceğim, o dağlardaki yaklaşık 15 bin tane leş serserileri, 2 sene içinde -hem de Kuzey Irak´a kaçmadan- yok edilecekti.

Gökte kartal gibiydim de kanadımdan vuruldum. Akşam saat 4´e doğru haberi aldım. Üsteğmen tebligatı uzattı:"Belindeki problem nedeniyle artık askeri öğrenci olamazsın!" dedi. Gözüme yaş boğuldu. Kulağım duymaz, gözüm görmez oldu. Boğazım düğüm düğüm oldu da, sesim çıkmaz oldu. Öyle ağladım ki; gözlerim kurudu da, gözümden artık yaş gelmez oldu. Ağlarken sümüğüm ağzımın içine içine doldu, yüzümü gözümü kamuflajıma sildim. Son hatırladığım şey Uçak Bakım Başçavuş Özgür Şahin bana şöyle dedi; "GATA´ya git de bir baksınlar bakalım durum ne gösterecek. Seni de alamayacaksak bu okulu kapatalım oğlum."

Ana nizamiyede GATA´ya sevk yazılmasını beklerken Hava Pilot Binbaşı Baha Pakkan´a şunları söyledim:"Komutanım, beni elemeyin, bu sakralizasyon(bendeki bulgunun adı) filan fasa fiso, ben zaten bunun üstünden psikolojik olarak geleceğimden eminim komutanım. Benim soyadım bile YÜCE. Beni alın doğuya sürün, sürgün edin beni komutanım. BENİ BİR HELİKOPTERDEN ATIN, BİR TANE DE HALAT ATIN; BEN ORTALIĞI TEMİZLER TOPARLAR, HALATA TIRMANIR, O HELİKOPTERE YİNE ÇIKARIM KOMUTANIM!"

Şimdilerde sporu bıraktım, derslerime çalışıyorum, genelde de kütüphanedeyim üst katta. Artık ağzımla kuş bile tutsam kurmay(general) olamayacağım. O yüzden savunma sanayii için ders çalışıyorum, daha da çok çalışacağım. Ortalamam 2.85´ti ve geçen dönem aslında mezun olabiliyordum. Sırf savunma sanayii en az 3 ortalama istediği için okulu isteyerek uzattım.

Bekliyorum, postallarımı boyadım ayakkabılığımdaki rafa tekrar kaldırdım, arada bir tozunu almak için fırçalarken gözyaşlarım cilalı derinin üstüne düşüyor. Üstüme siliyorum. Onları tekrar giyeceğim günü, uzun bağcıklarını bağlayacağım günü bekliyorum. Tek istediğim Öğrenci Alay Komutanlığı´mda 5 dakika daha fazla zaman geçirebilmekti. Benim evim yuvam kışla. Ben orada olmazsam, dışarı atılmış bir köpek yavrusu gibi köşelerde ağlaşıp dururum.

Size toplamda nasp edilemediğim askeri okulları sırasıyla aşağıda yazarak veda ediyorum. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Şu anda harp okulunda okuyan arkadaşlarıma da "Yıldızınız parlak, kılıcınız keskin olsun dinç teğmenler!" diyerek hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Kuleli Askeri Lisesi
Deniz Harp Okulu
Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA)
Hava Harp Okulu
maxwell
(04/10/2017 - 19:45)
hayatimda gordugum en kolpaci kisilik. askeriye falan komando falan :)))
atakan6195
(04/10/2017 - 20:43)
Şayet anlattıklarında samimi isen tebrik ettim seni devam et böyle.
Vito Corleone
(04/10/2017 - 20:48)
Bu anlattığımın neresinde tutarsızlık gördün de bu sonuca ulaştın maxwell? Ne biçim insanlarsınız ya her şeye bir çamur atarsınız. Belki sana asker olmak mantıksız gelebilir ama ben kendime böyle bir yol çizmiştim ve sonuna kadar da peşinden gittim. Herkes öğretim görevlisi, hakim, savcı, doktor olacak diye bir şey yok ki. Sen hayatında ne yaptın da neyin peşinde koştun, ne uğruna emek harcadın yaz bakalım da biz de okuyalım
Vito Corleone
(04/10/2017 - 20:49)
eyvallah atakan
RadarX
(04/10/2017 - 23:48)
Vito senin hikayeni ne zaman okusam aklıma ünlü Jeoloji Profesörü Celal Şengör geliyor o da subay olmayı çok istiyormuş ama olamamış sende inşallah çalışacağın alanda çok başarılı bir insan olursun.
iturkmen131
(05/10/2017 - 00:11)
Vito yapma kardeşim 2012 den beri seni tanıyan nadir insanlardan biri olarak, seni sevenleri üzme diyerek yoluma devam ediyorum. kimseyi salak yerine koyma
bakaramakara
(05/10/2017 - 02:03)
Iyi kurgulanmış bir yazı, hayal gücümüz için pek bir şey bırakmamamıssın, fazla betimlemişsin. Yani sağını solunu fazla doldurmussun. Bunun da anlamı su ya sıkıyosun ya da anlattıgın olay genel hatlarıyla dogru ama duygusal değişimlerin ve yaşadığın şeyler hakkında abartarak yalan söylüyosun.
Her halükarda insanlar sana inanmaz ve büyük bir kesimin gözünde kolpa damgası yersin.
Vito Corleone
(05/10/2017 - 05:51)
Olay boyle oldu birader inanmak zorunda degilsin
maxwell
(05/10/2017 - 06:39)
herkes doğrusunu ve senin nasıl yalan söylediğini biliyor zaten. tabii ki de inanmıyoruz senin sıkmalarına.
alttandersalanjojuk
(05/10/2017 - 08:52)
Benim okula girdiğim sene ;ki bayağı bir eskidir 240 kişilik kontenjan vardı.Bu 240 kişinin kaçının hayali makine mühendisi olmaktı sence?Büyümek lazım canım kardeşim çocuk kalmış senin ruhun...Hepimizin hayalleri vardı bazılarımız gerçekleştirdi bazılarımız gerçekleştiremedi bazılarımız ise hala peşinde koşuyor...Yanlış anlaşılmasın koşun peşinde ama ağlamayın artık.Bir de "ben bunu yaparken siz bunu yapıyordunuz" gibi kıyaslamalar nedir Allah aşkına sanane ve banane abi...Bu kafa yapısı ilerde ötekileştiren damgalayan kafadır.Paylaş duygularını eyvallah ama otobiyografini yazıp okulda dağıtmadığın kaldı bir be güzel kardeşim...Aşırıya kaçan samimiyet samimiyetsizlik yaratıyor aklında bulunsun...
Vito Corleone
(05/10/2017 - 08:54)
Allahallaaa kardesim siz ruh hastasi misiniz. Inanmazsaniz inanmayin. Isterseniz yav he he deyip geçin
KBLYMN
(05/10/2017 - 09:03)
Tıp istiyordum olmadı makinaa makinaaaaa
alttandersalanjojuk
(05/10/2017 - 09:07)
Bir paylaşım yapıyorsun ki bu paylaşım detayları ile senin hayat hikayen;bende vakit ayırıp okuyorum inanmıyorum da demiyorum saygı ile bir fikir beyan ediyorum ama ruh hastası oluyorum peki kardeşim...Özelini bu kadar açan sen ruh hastası olan ben... komple biz çıkalım a305 ten siz kankalarla takılın ne dersin?
makinaci651
(05/10/2017 - 11:56)
Bence yapilan paylasim duygularin tesiri altinda yazilmis marinellonun onunde surekli TSK muhabbeti yapan arkadas vitoysa dediklerinde samimi oldugunu dusunuyorum hayalleri icinde allahtan kendisine hayirlisini vermesini dilerim
Vito Corleone
(05/10/2017 - 16:17)
Saolasin gardaşim
laylonstaj
(05/10/2017 - 16:28)
Ben hala klavye kahramanı olduğunu düşünüyorum ve hatta @talisca nın düşüncesine de katılıp egoist olduğunu düşünüyorum.
Vito Corleone
(06/10/2017 - 09:06)
Sen beni bul, ben sana butun potansiyelimi gostericem
5nbirk
(06/10/2017 - 10:25)
Kendisini a305´te yazdıkları kadarıyla tanırım.
Çok konuşur, çok konuştuğu için boş yapar.
İlgi hep üstünde olsun ister.
Her şeyi bildiğini sanmak en büyük hobisidir.
ksevim25
(09/10/2017 - 14:07)
Vito kim yaa
daniel
(11/10/2017 - 07:17)
Çok boş konuşan , forumlarda okuduklarını gerçekmiş gibi algılayıp hayatına uyarlarak kendi fantastik hayat hikayelerini kurgulayan ve sık sık sitenin orasında burasında kolpalarına rastlayabileceğiniz boş beleş bir şahsiyettir. Mezun bir kardeşiniz olarak size tavsiyem bu adamın yorumlarını ciddiye almayın
epicfailer
(13/10/2017 - 17:46)
Simdilerde daha uygun adımda bile yuruyemeyen sözde subaylar yetistiren harp okulu adındaki okulda 2 3 ay geçirmiş ve kendini komutan ilan etmiş bir insan yazısı.

Yorum Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.