usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
erasmusa gidenler gelebilirler mi ?
Yaz döneminde ve memlekette olduğumdan erasmus işlerini halledemiyorum.Aslında halledilebilir fakat hangi evrakları getirmem gerektiğini yetkili merciler bir türlü tam olarak söylemiyor.Tam işler bitti dedikten sonra bile şu evrağınız eksik diyip tekrar gelmemizi gerektiren durumlar oluyor.Yani bu evraklar belli değil mi ? Her gittiğimizde neden hep bir evrak eksik oluyor? Tam olarak kaç evrak lazım onu deseler en başında onları hazırlayıp geliriz yani .Ben memleketimden kalkıp nasıl geleyim İstanbul´a yazık mı değil bunca yol parasına. Ya ben çok dert ediyorum bu konuyu ya da bu okul gerçekten dert ettirmek istiyor


gönderen: kuntakinte - 26/07/2017 - 11:37
 Konu Hakkında Yapılan Yorumlar:
yorum yapan(tarih) yorum
tuda
(26/07/2017 - 18:00)
Erasmus´ta evrak her zaman bir çile, fakat aslında her şey sitede bir yerlerde yazıyor, bizim okulun sitesi diğer okullara göre oldukça düzenli sayılabilir.

Bütün evraklar eu.yildiz´da var, hangileri gerekli kontrol etmek istersen, bütün belgelerin listesi, giden öğrenci denetim formunda olması gerek. Karşı okul´un istediği belgelerse karşı okul´un sitesinde yazar. İki okul´un istediklerini yerine getirmelisin. Bunu yaparken de bazen karşı taraf ya da yıldız tarafı imzalı belgeler ister, bu belgeleri kilometre taşı yapıp ona göre hareket etmelisin. Bol şans.
meka12
(29/07/2017 - 10:24)
Dostum, 2 dönem erasmus, 3 ay da erasmus stajı yapmış biri olarak söylemeliyim ki bu konuda biraz haksızsın.
AB ofisinin sitesi gayet düzenli, formlar kısmına tıkladığında karşına ilk çıkan form "Giden Öğrenci Denetim Formu" sadece hangi evraktan kaç tane gerekli, nereye verilmeli vs öğrencilerin kolaylığı için hazırlanmış bir form. Senin durumun özelinde bir bilgim yok tabi ki ama Beşiktaş´ta okuyo olmama rağmen her seferinde sadece 1 kere Davutpaşa´ya gidip, tüm formları teslim edip halletmiştim işlerimi.

http://www.eu.yildiz.edu.tr/sayfa/1/Formlar/239

Yorum Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.