usis - mkm
ucuncubinyil.com
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
dal belgesi
Merhaba arkadaşlar

Dal belgesinin bir önemi var mı?

Faydasını gören oldu mu?


gönderen: Makine Tayfa - 01/01/2021 - 17:33
 Soru Hakkında Yazılan Cevaplar:
yorum yapan(tarih) yorum
muratid
(01/01/2021 - 21:52)
yanında bulunsun gene hak kazandıysan, fazlası göz çıkarmaz hesabı işte.
Physical Graffiti
(04/01/2021 - 09:16)
Ben hak ediyordum, okula almaya gittim. Her şey hazır... Tez danışmanının imzası lazımmış. Ben de bastım gittim bir daha da uğraşmadım. Üstüne üstelik dal belgesi almak istiyorum diye azar yemediğim kaldı. "ne yapacaksın ki onu" falan demeler...

Bölümün öğrenci işleri cidden öğrenci düşmanı, işini kötü yapan memurlardan oluşuyor, bizi o engelleyen duvarın arkasından dinliyorlar ya, kendilerini üstün sanıyorlar herhalde. Böcek gibi görüyor da olabilirler. Bu kibirin kaynağını hala bilemiyorum (işini iyi yapan iyi niyetli olanları tenzih ederim). Okulumu ne kadar sevsem de bu öğrenci düşmanı kişiler yüzünden okula olan bağlılığımı sorguluyorum bazen.

Eğer küçük sınıflardaysan. Dal belgesi için kasmasan da dersleri belirli dala yoğunlaştırmanı tavsiye ederim. Çok çok faydasını gördüm ben. Üstelik az da olsa yoğunlaştığım bir alanla mezun oldum.
KiyoMaru
(06/01/2021 - 07:58)
Sana öğrenci işleri laf etmiş bana bölüm başkanı laf etmişti, mühendis insan iş kolaylaştırır diye düşünüyorum işi zorlaştırmak zaten kolay. İnşaAllah benim bu genç yaşımda anladığımı yaşı geçmiş mühendis hocalarımız da anlar.
Konuya gelirsek benim işime yarıyor. İmalat esaslı firmalarda konudan bahsettiğim zaman konuşma tarzları değişiyor ve bir adım ilerde hissettiren cümleler duyuyorum. Bence hiç yoktan iyidirden bir tık ileride dal belgesi almak.
baryur
(08/01/2021 - 19:46)
Konusu açılmışken ben de bir şey sorayım, şartları sağlamak yeterli oluyor mu yoksa 2. sınıf başında dilekçe mi vermek gerekiyordu dal belgesi almak için ?
KiyoMaru
(08/01/2021 - 22:29)
Ben dilekçe filan vermedim 2.sınıfta.Şartları yerine getirdim evrakları verdim, 15 gün sonra aldım

Cevap Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.