usis - mkm
ucuncubinyil.com
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
yüksek lisans sonlu eleman dersleri?
Merhaba arkadaşlar.

Makine Mühendisliğinde Sonlu Elemanlar Yöntemi Uygulamaları

Makine Elemanlarının Sonlu Elemanlar Yöntemi İle Analizi

dersleri daha önce alan ve bir bilgisi olan var mı, bu dersler yararlı mıdır? Genel olarak ne yapıyorlar ANSYS programı üzerinden mi yoksa kağıt üzerinde sonlu eleman hesapları mı yapıyoruz?

Sorun şu, lisans eğitimim boyunca sonlu elemanları hakkında HİÇBİR ŞEY öğrenmedim. Kağıt üzerinde o matrisli hesapları falan yaptırıyorlar mı bu derste yoksa program dersi mi?


gönderen: Physical Graffiti - 08/10/2020 - 11:41
 Soru Hakkında Yazılan Cevaplar:
yorum yapan(tarih) yorum
roosevelt
(08/10/2020 - 13:52)
Merhaba, Birgül Hoca´nın verdiği derste hoca teorik giriş yapıp ardından ANSYS üzerinden uygulama çözüyordu. 1 adet ANSYS proje ödevi vermişti ve notlandırma bu ödev ve sunum göz ününe alınarak yapılmıştı (3 sene önce).
Physical Graffiti
(08/10/2020 - 14:06)
@roosevelt teşekkür ederim alıyorum bu dersi :D diğeri sanırım Sistem Dinamiği anabilim dalının dersiymiş onu bırakacağım galiba.
roosevelt
(08/10/2020 - 19:03)
Rica ederim. Tasarım, analiz alanında ilerlemek isteyenler için faydalı bir ders. Diğer ders hakkında bilgim yok Cihan hoca veriyordu sanıyorum.

Cevap Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.