usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
ders kitapları
merhabalar bu sene hazırlığı bitirdim ve makine mühendisliği 1. sınıfa başlıyorum inşallah. karantina süreci ve okulların online olmasıyla beraber boşluğa düşmüş vaziyetteyim.ufaktan derslere başlamak istiyorum çünkü günler çok boş geçiyor. çalışmak hem bana meşgale olmuş olur hem de derslere ön hazırlık olur diye düşünüyorum. okulda ders işlenilen kitaplar bolognada yazan kitaplar mı oluyor genelde ona göre pdf bulup biraz servis derslerine çalışmak istiyorum. şimdiden yanıtlayanlara teşekkür ederim.


gönderen: ekincimuhlis - 09/09/2020 - 13:34
 Soru Hakkında Yazılan Cevaplar:
yorum yapan(tarih) yorum
makinemimakinamı
(09/09/2020 - 15:31)
öncelikle hayırlı olsun. evet genelde bologna´da yazan kitaplar kullanılıyor. ama servis derslerinin kitapları - aslında hiçbir dersin kitabı - bu bölümde sıfırdan başlanıp bitirilecek gibi değil. sana tavsiyem matematik bazlı dersler için altta paylaşacağım siteyi kullanmandır. özellikle mat 1-2 ve diferansiyelde çok işime yaramıştı. hatta sayısal yöntemler ve lineer videoları da var yanlışım yoksa. onun dışında pınar albayrak´ın ders notları da iyidir. tecrübelerimi yazmaya çalıştım. buralardan çalıştım olmadı diye gelirsen sorumluluk kabul etmem. :d

http://www.bumatematikozelders.com
ekincimuhlis
(09/09/2020 - 18:13)
yazdığınız her şey için çok teşekkür ederim. söylediklerini yapıp başarısız olma şansım yok sanırım:) tecrübelerinden yararlanmak isterim.
saymyname
(10/09/2020 - 01:06)
hayırlı olsun hocam. üstteki arkadaşın tavsiyelerine aynen katılıyorum.
mat için pınar albayrak´ın avesis sayfasından notlara ulaşabilirsiniz. üstüne çıkmışları çözerseniz muhtemelen sıkıntısız geçersiniz.
diff ve lineer için buders iyidir ancak hızı 1.5-2´de izlemenizi tavsiye ederim zira biraz yavaş anlatıyor.
fizik için walter lewin var. tayfun demirtürk´ten de çok yararlanmıştım. ancak ingilizcen varsa lewin´i tavsiye ederim.
başarılar diliyorum :)

makinemimakinamı
(10/09/2020 - 16:26)
@ekincimuhlis istediğin zaman yazabilirsin. başarılar şimdiden.

Cevap Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.