usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
sonlu elemanlar ders notu
Arkadaşlar bu derse şu nottan çalış diyebileceğiniz iyi bir not var mı?Elimdeki notlar soru yönünden baya yetersiz.


gönderen: oytun11111 - 11/05/2020 - 23:39
 Soru Hakkında Yazılan Cevaplar:
yorum yapan(tarih) yorum
Vito Corleone
(12/05/2020 - 12:21)

Ben kitap önerebilirm;
Sami Karadeniz´in Türkçe´ye çevirdiği bir kitap var. Dışı mavi renk, yazarı da Belegundu ve Chandrupatla

İlla satın almana gerek yok kütüphanelerde bulunabiliyor ama nasıl elde edeceksin bilmiyorum. Öte yandan internetten indirebilir misin onu da bilmiyorum. Ben evimin yakınındaki bir kütüphanesinden alarak kullanıyordum.

Bu kitap yapısal analizci olmak isteyenlere biraz daha yatkın ve yöntemleri de buna göre bir yol çizmiş. Yani, Galerkin yöntemi başta olmak üzere yer yer toplam potansiyel enerji yöntemini kullanarak, bu yaklaşımlarla problemleri çözmektedir. Isı-prosesçi ya da akışkancı isen şahsen tavsiye etmem ama finite element bu sonuçta... Ama yine de uygulamalar yapısal ağırlıklı. Lisans dersi olan ve Cihan hocanın verdiği derse uygundur. Yalnız konuyu çok uzun anlatır ve Çengel gibi uzun uzun gereksiz uzatabilir, sana bazen sıkıcı gelebilir. Sabırla ve bazı fazla detaylarda boğulmadan hızlıca ilerlersen verim alabileceğin bir kitaptır.

oytun11111
(14/05/2020 - 22:28)
Aslında yönelmek istediğim alan temelde ısı-proses ama mühendisin çok yönlü olmasından zarar geleceğini düşünmüyorum.Tavsiyelerin için teşekkürler Vito.

Cevap Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.