usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
bedelli askerlik ve 2. vizeler
Selam arkadaşlar ben okulun son 3 haftası askere gidiyorum yani geldiğimde final haftasının ortasına düşüyorum. Şimdi sorum 12. hafta yapılan vize/quiz gibi sınavları nasıl hallediyorlar bilen var mıdır. Dönem bitiyor finallerden sonra mı yapıyorlar bu 2. vizeleri. Teşekkür ederim.


gönderen: orhunkprn - 24/09/2019 - 20:06
 Soru Hakkında Yazılan Cevaplar:
yorum yapan(tarih) yorum
bluesbass
(24/09/2019 - 20:50)
Ben geçen baharda yaptım askerliği. Vize haftası biter bitmez gittim, 13. hafta başlamadan hemen önce döndüm. Döner dönmez hocalarla konuştum, giremediğim vize sadece Mat2 oldu ancak giremediğim 8 dersin quizleri(bazısı 1 quiz, bazısı 2-3 quiz) vardı. 14. hafta quizleri oldum, ödev teslimlerini hallettim ve quiz mazaretleri biter bitmez final haftası geldi.
Mazaret quizlerine girdiğimde kimisinde olmadığım zaman işlenen konudan sorumlu sayıldım, kimisinde geri geldikten sonraki konuları sorumlu saydılar, kimisinde ise tüm dönemden(olmadığım konular dahil) ve sonucunda 3 dersten kalarak dönemi 6 ders geçme ile tamamladım.

Sonuç olarak quiz, vize, finali direkt askerdeyken kaçırırsan mazarete sokuyorlar ama kaçırdığın konulardan sorumlu sayılabilirsin, bunlara hazırlıklı ol.

Celp tarihin 3 aşağı 5 yukarı bellidir, sadece birliğe tam katılma günün belli değildir. Hocalarla derhal konuş ve bilgilendir, hocalarının mutlaka haberi olsun. Senin durumunda belki senin mazaret vizeni gitmeden önce yaparlar belli mi olur! Ben dönemin ilk haftasından itibaren hocaları baya darlamıştım. Neredeyse tüm hocalar askere gideceğimi biliyordu ve döndüğümde ben daha birşey demeden hoşgeldin dediler.
orhunkprn
(24/09/2019 - 21:53)
sevk tarihim 30 kasım ( okulun 12. haftasının başı ) başlayıp, 20 aralıkta bitiyor. ( 14. haftanın sonu ). Dolayısıyla mazeret haftasında sınav olmam pek mümkün değil. Nasıl olacak bakalım. Teşekkür ederim.

cmx rebel
(01/10/2019 - 10:17)
2. vizeler zaten artık çoğu derste yok dostum. 1. vize ve kısa sınavlar yapılıyor dönem içinde. ben de geçen sene tam 1. vize haftası gittim ve finallerden 1 hafta önce dönüp mazeretlere ve hemen ardından finallere girdim. Final haftası kaçırdığın sınav olursa onun telafi sınavı olur mutlaka. bölüme ve mutlaka ibrahim hocaya danış durumunu

Cevap Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.