usis - mkm

AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
4. sınıflara soru
merhabalar, arkadaşlar 4. sınıftan ders alıp alttanda dersleri bulunan arkadaşlar ders seçimlerinizi nasıl yaptınız. biliyorsunuz yeni yönetmelikte önce alttakileri almak gerekiyor. sizde seçim yaparken öncelikle sözgelimi 3. sınıf dersini almalısınız diye bir uyarı geldimi sistemden. yoksa böyle bir durum yok mu. 4 sınıflar ders seçimleri sırasındaki problemlerini yazarsa sevinirim. hem diğer arkadaşlar da konudan istifade eder. zira hayati bir durum


gönderen: Casper - 10/09/2019 - 13:43
 Soru Hakkında Yazılan Cevaplar:
yorum yapan(tarih) yorum
gamby
(10/09/2019 - 15:12)
hiçbir zorunluluk vermedi sistem.
Zambakula
(10/09/2019 - 18:47)
Okulun attığı maile göre yazılımsal bir aksaklıktan ötürü bu yönetmelik uygulanamamis hatta alınan bütün dersler iptal edilecek diye mail gelmiş bana. Tam metin de şöyle:
Sevgili öğrencilerimiz,

Bu eğitim-öğretim yılında ilk defa yürürlüğe giren "Ders Kayıt ve Seçim Esaslarının"

<Öğrenciler, öncelikle bulundukları sınıfın alt sınıflarındaki alıp başarısız oldukları ve daha önce hiç almadıkları dersleri almak zorundadır.>

maddesinin uygulanmasında yazılımsal bir aksaklık yaşanmıştır. Bu nedenle USIS otomasyon sistemi 10-11 Eylül 2019 tarihlerinde öğrenci erişime kapatılacak ve şimdiye kadar alınan tüm dersler (4. sınıf ve 3. sınıf öğrencilerinin) iptal edilecektir. Tüm öğrenciler aşağıda verilen yeni randevu takvimine göre yeniden ders seçimi yapacaklardır. Bu ders seçiminde yukarıda madde <Öğrenciler, öncelikle bulundukları sınıfın alt sınıflarındaki alıp başarısız oldukları ve daha önce hiç almadıkları zorunlu dersleri almak zorundadır.> şeklinde uygulanacaktır."


Cevap Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.