usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
bmc power iş görüşmesi
giden arkadaş olduysa daha önce görüşme hakkında bilgi verebilir mi?


gönderen: KBLYMN - 07/07/2019 - 19:23
 Soru Hakkında Yazılan Cevaplar:
yorum yapan(tarih) yorum
the catcher
(09/07/2019 - 20:47)
Ben de merak ediyorum ne sordular arkadaslar? Nasil gecti görüşme?
Vito Corleone
(09/07/2019 - 21:47)

Öyle zor bir soru filan yok, Emine Hanım diye biri var İK´dan, sağ olsun insanın sinir sistemini zorlayıp abuk sabuk yorum yapıp küfür edip etmeyeceğimizi test ettiği için sakin kalmanız ilk mülakattan geçmenizi sağlayacak. Akabinde teknik mülakat olacak ki ders çalışan bir talebeyseniz onu da geçersiniz. Bir de İngilizce konuşma sınavı oluyordu zannedersem. Ama bunların hepsi aynı günde olmuyor.

(Özelden yazıp detay sormayın artık anlatmaktan gerçekten bunaldım, ders çalışıp adam gibi bilginiz varsa ve İngilizce yi de az buçuk konuşuyorsanız gerisi Emine Hanım denilen adli vakaya kalıyor ki bu hususta ne olur bilemem. Nasipse olur.)

BigLittle
(10/07/2019 - 01:17)
Çok yakın zamanda staj görüşmesine gittiğim firma...

En başta insan kaynakları müdürü ile ortalamamdan dolayı biraz olumsuz geçti buna rağmen mühendislerle geçen teknik mülakatlar çoğunlukla olumlu geçtiği için olumlu gözüyle bakıldı; sonrasında online olarak sayısal yetenek ingilizce sınavları yapıldı.Son olarak genel müdür ile görüştürülmek adına başka gün çağırıldım ve tekrar insan kaynakları müdürü ile olumlu görüşmenin ardından 2 saat 30 dakika bekletildikten sonra bugün görüştüremeyeceklerini söylediler ve birkaç gün sonra aramam üzerine olumsuz olduğunu öğrendiğim, garip ve genel olarak bekletmeyi çok seven firma..

Gidenlere sabır diliyorum
uyuzesek
(10/07/2019 - 01:45)
Arkadaşlar yazmış çokça ben de ekleme yapayım.
Yukarıda bahsi geçen ikcı ile bir görüşme yaparsın, kendisi muhtemelen seni dinlemez ve elinde telefonla başka şeylerle ilgilenir. Biraz İngilizce konuşursunuz. Sonra teknik mülakat yaparlar. CVnden başlarlar. Burada da tezimi İngilizce anlatmamı istediler. Pozisyona göre teknik soru sorarlar. Bana mukavemet ve malzeme sorusu sormuşlardı. Sonra İk müdürü. Standart sorular. Sonra genel müdür yardımcısı. ( bu arada ikcı sizi arar ve biz size test yollamış mıydık ya der, yollar) genel müdür yardımcısı olan beyefendiyle denk gelmezsiniz bi türlü. Yaklaşık 4 saat beklersiniz. Sonra çok sevgili ikcı biraz daha bekleyin der. Beklersiniz. Sonra gelip bugün işi çıktı arayacağız der. Başka zaman çağırırlar. Kapıda ik müdürü size hayırlı olsun bu formalite görüşme, alındınız der. Genel müdür yardımcısı içeride sizi ezmeye çalışır. Verdiğiniz cevaplardan hiç mi hiç tatmin olmaz ve sizi doğru düzgün dinlemez bile, çıkarsınız görüşmeden. Bir gün sonra ararlar başka adayla devam edeceğiz, sizi çalışmak istediğimiz bir adaydınız ancak ilgi alanlarınız farklı (?) diye. Tamam dersin. (Buraya kadar 2-3 ay)
Aradan 2-3 ay geçer bir işe girmişsindir, bahsi geçen ikcıdan telefon gelir. Bir aksilik yaşamıştık ama sizinle devam etmek istiyoruz kararımızı verdik diye.
Ben kabul etmedim tabi. Son görüşmede çok enteresan şeyler yaşadım. Pek görüşlerime uymadığını düşündüğüm için ve bu hiç profesyonel olmayan görüşmeler zincirinde çok yıprandığım için.

Benim sürecim böyleydi, belki daha pürüzsüz süreçler vardır. Kolay gelsin.
el patron
(10/07/2019 - 02:19)
Arkadaşlar new graduate and r&d engineer kariyer net ilanından mı dönüş aldınız ?
KBLYMN
(10/07/2019 - 12:23)
@el patron. evet. bilgi veren arkadaşlara teşekkürler.
pistonsegmanbiyeller
(11/07/2019 - 22:02)
Şimdi gördüm ama yazayım dedim. Ben de gittim görüşmeye. İK´cı işsizlik zamanıma çok takıldı. 2-3 defa sordu. Halbuki o arada katıldığım kurslar ve eğitimler mevcuttu. Bunları söyledim ancak tedirgin hissettim söylerken. İngilizcemi sordu iyi dedim ama konuşmadık. Teknik mülakat olacak mı diye sormasam mühendislerle görüştürmeyebilirdi beni bile. Kendime güvenemedim belki ondan böyle oldu. Başvurduğum pozisyonla ilgili size göre olmayabilir dedi ama bana bununla ilgili sunduğu argüman kelimeleri pozisyona yeterince uymuyordu. Emine Hanım kötü polisi oynadı diyebilirim. Katıldığım eğitimlerden birisi yaptıkları işlerle çok ilgili olmasına rağmen bilgileri yok gibiydi. Belki de benden duymak istediler.

Bana sordukları teknik sorular için bence okul dersi yeterli olmaz. Ya düşünmeniz ya da daha detaylı çalışmanız gerekli.


Vito Corleone
(12/07/2019 - 00:27)

Bakın dikkat ettiyseniz herkes İKcılardan şikayetçi. Özellikle Emine Hanım denen bu zat (aslında zart bile olamayacak bir osuruktan teyyare -bir hanımefendi hakkında böylesine bir cümle kurmaktan açık söylüyorum kendimden utanıyorum ama inanın fazlasını hak ediyor da siteden engellenirim diye küfür etmiyorum- diyebileceğim bu beyin yoksunu kadın) ya ciddi anlamda sorunları olan bir insan ya da başka bir evrende yaşıyoruz da bunlar hep bir simülasyon.

Hakikaten bu kadının bizi sınadığını filan sanmıyorum. O kadar askeri mülakatlarda veya intibak eğitimlerinde hep sınandım ama hepsinden sorunsuz geçtim. Ne problemli albaylar, ana avrat söven binbaşılar, sadist ruhlu başçavuşlar gördüm. Ama hepsi en nihayetinde insandı. Genelde (hatta yüzde 99) alttan alan birisiyim ama bu zavallı beyine sahip psikolojik ruh hastası olduğuna inandığım kadın bizi sınamıyor, ya dalga geçiyor ya da gerçekten böyle olduğundan kendini tatmin ediyor. Durum ne bilmiyorum, beni de ilgilendirmez ama BMC gibi bir firmada böylesine tiksinti duyulan bir insansı canlıyı(amip bile insana Emine hanımdan daha az zarar verir ki sinir sistemlerimizi yıpratmaz) neden çalıştırıyorlar anlamış değilim. Hep mühendisler ya da işçiler mi kovulacak, ah şu kadın bir kovulsa da böylesine stratejik bir firma daha kaliteli bir hal alsa.

antijensiz
(12/07/2019 - 18:44)
+1 vito
Ben de bu ik calisani ile gorusmustum zamaninda sonrada aramamislardi ne enteresandir.Teknik mulakat bile yapmamislardi hani.Neyse daha iyi bir yerde oldugumu dusunuyorum hayirlisi boyleymis.Velhasil BMC´de Emine Hanim oldukca kayiplari cok olur diye dusunuyorum.
flurgaburburhobbit
(14/07/2019 - 19:12)
Arkadaşlar size naçizane tavsiyem kendinizi olabildiğince geliştirmeye bakın farklı alanlarda. Kendinize güvendiğiniz sürece o görüşme sürecini rahat atlatırsınız ;)

Not: yıldız mezunu bmc power arge mühendisi
Edit: ayrıca Emine hakkındaki yorumlar kırdı geçirdi
BlackLeaF
(05/08/2019 - 00:43)
Hiç kimse beklemeyi hak etmiyor fakat, görüşmek için insanlar müsait olamayabiliyor.

Ne firma tek değil ne de mühendisler :) kimsenin kaybettiği yok açıkcası

Yukardaki arkadaşı merak ettim :D
BigLittle
(27/08/2019 - 08:10)
@BlackLeaF Hocam ben de senin gibi düşünüyorum normalde :D Ama rahatsız edecek derecede olmasını sağlayan durum; iki kere ik mülakatına girdim iki mülakat ortasında da 15 er dakikadan 3-4 kere bekledim; güvenlik bölümündeki genel müdür harici beklediğim zamanı saymıyorum, en son güvenlik personeli benim sabrıma şaşırdığını söylemişti :D

Cevap Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.