usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
uzaktan eğitim ücreti
Arkadaşlar ben geçen sene mezun oldum kütüphane ve uzeme toplamda 300 400 lira borcum vardı vermedim diplomayı da almadım ihtiyacım olmadı. Faiz işliyor mu o borca bilen var mı?


gönderen: ofmakine - 07/06/2019 - 16:20
 Soru Hakkında Yazılan Cevaplar:
yorum yapan(tarih) yorum
guerra
(07/06/2019 - 21:15)
kütüphanenin üst sınırı var işlemez, uzem borcunuda internet üzerinden öğrenebilirsin

Gecikme Cezaları:

Her bir yayın için ; ilk 30 gün boyunca günlük 1 TL, 30 günden sonra ise günlük 2 TL olarak uygulanır. 90 günden sonra iade edilmeyen yayınlar kayıp hükmüne geçer. Kütüphanemizde uygulanan ceza üst sınırı her bir yayın için 150 TL’ dir.

Kaybetme Cezaları:

150 TL üst ceza sınırı bedeli + Kitabın aynısının sağlanması ya da güncel temin bedeli (son baskı) ve buna ek olarak,

Türkçe kitaplar için 40 TL
Yabancı dilde kitaplar için 70 TL kaybetme cezası alınır.

Önemli Hatırlatma :

Kütüphane yönergesinde belirtilen Madde 12 - k bendinde yer alan ifadeye göre “Üyelere, Kütüphane Otomasyon Sistemi tarafından, ödünç aldığı bilgi kaynaklarının iade tarihine 5 gün kala otomatik olarak uyarı e‐postası gönderilir. Ancak kütüphaneden ödünç alınan bilgi kaynaklarının iade tarihlerinin takibi üyeye aittir. Gönderilen e‐postaların üyeye ulaşmamış olması, gecikmeden kaynaklanan yaptırımların uygulanmaması için neden olarak kabul edilmez.” üyelerimizin üzerindeki kitapların takibini yapmak kendi sorumluluklarındadır.

Kütüphane web sayfasından oturum açarak, ya da mobil cep kütüphanem uygulamasını indirerek anlık bildirimler alabilir, kitapların anlık takibini yapabilir, iade tarihini görebilir, ayırtma yapma ya da süre uzatma vb. işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Gecikme cezasına düşerek mağduriyet yaşamamanız için konu ile ilgili olarak hassasiyetinizi bekler, iyi çalışmalar dileriz.

Saygılarımızla,Cevap Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.