usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
sıemens nx
Arkadaşlar Siemens Nx kursu tavsiye edebilecek olan var mı ?


Not: Katı cisim modelleme hakkında bilgim ve program yetim sıfır. Başlangıç seviyeden başlıyıcam.


gönderen: PANDİCORN - 02/01/2019 - 10:10
 Soru Hakkında Yazılan Cevaplar:
yorum yapan(tarih) yorum
RHINO
(02/01/2019 - 12:58)
Öncelikle Merhaba Kurslar oldukça pahalıdır. Eğer anlaşırsak ben seni sıfırdan alıp ortalamanın oldukça üstü bir seviyeye çıkarabilirim. Bunun için ortalamanın altında bir fiyat isterim. Düşünürsen 05383323059
GiveMeFuel
(03/01/2019 - 08:08)
udemy com sana yardimci olabilir. uygun fiyatli oldukca geniş kurslar var. faydali oluyor
PANDİCORN
(03/01/2019 - 12:48)
Sana da Merhaba RHINO Birkaç kurstan da bilgi alıp seninle iletişime geçicem. Numaranı kaydettim
PANDİCORN
(03/01/2019 - 12:51)
Öncelikle cevabın için çok teşekkür ederim :) udemy.com anladığım kadarıyla online bir kurs. Video eğitimleri var. Muhakkak o da iyidir fakat ben böyle reel olarak kurslara katılmak. Hoca ile birebir iletişim halinde olmak istiyorum. Açıkçası birde ekme fırsatım, bugün yorgunum yarın bakayım genişliğim olmasın istiyorum. Bu şekilde önerebileceğin bir kurs var mı ???
GiveMeFuel
(04/01/2019 - 01:40)
Reel kurslar sana aynı şeyleri anlatıp kat kat fazla paranı alacak. Ayrıca reel kursa bu kursa bu kışta, yağmurda gitmen daha zor olacağından ekme durumun daha fazla olacak. Belli bir olgunluğa sahibiz bence artık, günde belli zamanımı buna ayırmam gerekiyor diye motive ederek devam edebilirsin. Çünkü ben de udemy’den öğrendim nx’i ve nx kullanan iyi bir şirkette mekanik tasarım bölümünde 5 aydır çalışıyorum. Bir eksiklik hissetmedim yani :)
PANDİCORN
(04/01/2019 - 01:53)
Peki daha önce herhangi bir katı cisim modelleme programı biliyor muydun ? Sıfırdan öğrenmem gerekecek benim, bu nedenle ne kadar zorlanırım kestiremiyorum ?
moccaco
(04/01/2019 - 04:00)
Abi ben de senin gibi çekiniyordum.Önce kursta solid öğrendim.Genel hatları ile nerede ne yapacağını kestirebilirsen zaten diğer detaylara ulaşman bir tık uzağında.Burada tek püf nokta senin nerede ne yapacağını kestirebilmen.Bir yerden sonra refleks oluyor zaten.
Daha sonra yine kursta NX öğrenmek istedim fakat kursu yürüten hocadan memnun kalmadım ve 3 hafta sonra bıraktım.Solid bilgilerimle bir şeyler deniyorum bu aralar.Bu tarz programlarda mekaniği anlamak en önemli şeydir.Diğer her detaya dediğim gibi bir tık mesafeden erişebilirsin.
siyah_beyaz
(04/01/2019 - 08:40)
Öncelikle burada da sık sık reklam veren üçüncübinyıl kursuna gittim internette youtube da vs olan eğitimlerden farksız.Param çok diyosan o ayrı
PANDİCORN
(04/01/2019 - 13:37)
Sevgili moccaco öncelikle içtenlikle yazmış olduğun güzel yorum için teşekkür ederim Bende evde en azından YTÜ video eğitim aracılığıyla ufak bir başlangıç yapıp gidisatimi öyle belirleme kararı aldım siz sevgili arkadaşlarımın bilgilendirici yorumları sayesinde. Ayrıca bir konuya da değinmek istiyorum. 5 sene geçirdim bu üniversitesi de bu problemi hiç dile getirmedim içimde kaldı Tabiki nadide bölümümüz de kadın erkek oranının yaklaşık olarak 11/256 olduğunu bilerek sizlere de kızmak istemiyorum. Ama şu sitede beş senede kaç tane başlık açtıysam ya yoruma ya mesaja gelen bütün yazıların başlığı: abi, hacı, dostum, birader, kardeş,...

Arkadaşlar kadınlar da makine okuyor
PANDİCORN
(04/01/2019 - 13:39)
Siyah-Beyaz Yeni mezunum, kendime yatırım yapmaya çalışıyorum ama içi boş vaatlere savunacak param yok tabiki. Bu yorumu yapman çok iyi oldu. Çünkü görüştüm bu kursla. Fiyatı yüksek gelmişti tabiki ama içinin de anlattıkları kadar dolu olmadığını bilmek önemli bir detay
moccaco
(04/01/2019 - 14:12)
Genel bi hitap şekli olmuş o artık onun önüne geçilemez :D.Ben de bu arada üçüncü binyılı yarıda bıraktım.Programın temelinden ziyade al geç mantığı öğretilmek istendi,sınav final derken bıraktım pişman da değilim.
PANDİCORN
(05/01/2019 - 01:05)
O zaman ben evde çalışmaya başlamalıyım artık 😊
GiveMeFuel
(05/01/2019 - 06:01)
@PANDICORN evet, nx´ten önce solidworks öğrenmiştim ama onu da youtube üzerinden öğrendim ve solidworks´ü de profesyonel olarak kullanmam için gerekli seviyeye gelmiştim. Tabi ki önceden farklı bir katı modelleme bilmenin faydası oluyor fakat çok büyük bir zorluk yaratmıyor önceden bilmemen. Kurstaki hocanın ses tonunun, konuyu ele alışının nasıl olduğunu bilmeden kayıt oluyorsun. Bahsettiğim sistemde sana eğitimi satın almadan ufak bir demo izletme imkanı sunuyor ve ona göre karar verebiliyorsun hangi kursu satın alabileceğine. Sana önerim videoyu izledikten sonra öğrendiğin komutlarla elinden geldiğince örnek model yapman. Etrafında, masanda duran nesneleri katı modele aktarmaya çalışman. Bu sayede hangi seviyede olduğunun farkında varıyorsun, hangi komutlara ihtiyacın olduğunu biliyorsun. Bir süre sonra günlük yaşamında bir cisme baktığın zaman meslek hastalığı gibi ilk başta bunu hangi komutlarla çizerdim acaba demeye başlıyorsun zaten. Tabiki şahsi fikrimdir ama 3 basamaklı fiyatları kursa vermektense bahsettiğim sistemde 30tl gibi bir fiyata aynı salt bilgiyi elde edebilmek daha avantajlı geliyor bana.
PANDİCORN
(05/01/2019 - 12:26)
Gerçekten teşekkür ederim detaylı yorumun için. Senin gibi düşünen birçok kişiden böyle yorumlar aldıktan sonra video eğitim ile evde kendim denemeye karar verdim bende. Udemy ye de mutlaka bakicam.

Cevap Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.