usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
bedelli askerlik için para yatıranlar?
arkadaşlar aranızda parayı yatıran oldu mu?Biz öğrenci olduğumuz için tecilli görünüyoruz.Tecili bozdurmak için öncesinde bir şey yapmak gerekiyor mu?
yoksa e devletten başvuruyu yaptıktan sonra direkt bankaya parayı yatırıp askerlik şubesine mi gidiyoruz?


gönderen: dojeve - 10/10/2018 - 14:13
 Soru Hakkında Yazılan Cevaplar:
yorum yapan(tarih) yorum
makinaci651
(10/10/2018 - 14:31)
Süreci Yazıyorum Ben yatırdım. Öncelikle bedelli yapmaya karar verdiysen en baştan yoklama yaptır e devletten ondan sonra aile hekimine gidiyorsun ve Asker olabilir raporu alıyorsun hepsi bitince yoklaman askerlik şubesinden onaylanıyor bir kaç gün içerisinde ondan sonra parayı yatıracaksın aldığın dekontlarla askerlik şubesine gideceksin ilk yoklamanı kontrol edecekler ondan sonra dekontları verip iki tane belge imzalayıp şube komutanına imzalatıyorsun belgenin bir tanesi sende bir tanesi şubede kalıyor. Sonra Celp dönemi bekle yapacakların bitti deyip yolluyorlar süreç bu. Yoklama yaptırdığın an tecil bozulur ona göre karar ver
dojeve
(10/10/2018 - 14:55)
teşekkürler @makinacı651..yoklama yaptırıp aile hekiminden raporu aldıktan sonra askerlik şubesinin onayladığını ve parayı yatırabileceğim bilgisine nasıl ulaşıyorum.Onu da mı e devletten takip etmeliyim?

makinaci651
(10/10/2018 - 15:44)
e devlette yoklama süreç takibi var ordan ayrıca askerlik şubesi beni aramıştı yada askerlik şubesini kendinde arayıp sorabilirsin

Cevap Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.