usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
ısı dalı bitirme konusu onerisi
Merhaba
Bitirmeyi Ozden Agra dan aldim. Konu kısmını biraz bana birakti gibi, daha onceden isidan bitirme yapan birileri var mi ya da onerisi olan?
Simdiden teşekkürler


gönderen: cesuratmaca - 01/10/2018 - 06:41
 Soru Hakkında Yazılan Cevaplar:
yorum yapan(tarih) yorum
ksmerdm
(01/10/2018 - 08:55)
Ben olsam FLUENT üzerinde bir çalışma yapardım özellikle ısı transferi kısmıyla alakalı. Hem teorik bilgini güçlendirir hem de FLUENT öğrenmene aracı olur.
kskn
(03/10/2018 - 04:26)
Isı değiştirici tasarımı ve fluent analizi seni güzel geliştirir. Solid biliyorsan çizimi çok zorlamaz. İnternette videolu olarak ısı değiştiricisi analizleri var fluend cfd ve cfx te. Literatür araştırmasını da eklediğin de, tasarımda nelere dikkat etmen gerektiği, ve tasarımda yaptıklarının analizde nasıl etkiler doğuracağını makalelerden anlaman çok rahat olur. Tabi hocan kabul etmeyebilir biz ısı değiştirici tasarımını makine tasarım derslerinde veriyoruz diyebilir. Sen hem analiz yaparsın hemde gerekirse mantıklı olan 3 4 akışkanda farklı farklı denersin ve sonuçları irdelersin.Gerekirse tasarımda da 2 3 farklı model çizersin. U tipi , çapraz akışlı, aynı yönde akışlı vb. . Dediğim gibi biraz solid bilmen ve analiz mantığına da çok uzak değilsen işine yarar.Ve seni çok geliştirir.

Bu arada ben de tezimi Duriye hocadan almıştım. 2 kademeli kaskad sistemi tasarım hesaplamaları yapmıştım. Ama solidde çizim ve ansys de analiz falan yapmamıştım. Kolay gelsin
cesuratmaca
(03/10/2018 - 14:22)
Selamlar, değerli katkılarınız için teşekkürler üzerine düşüneceğim.
Ayrıca yök ün ve üniversitelerin online erişime açık tez merkezleri varmış oralardan konu örneklerini araştırmaya basladım, oldukça faydalı.
Cfd analizi oldukça katma değerli bunu da öğrenmeye çalışacağım.
BlackLeaF
(05/10/2018 - 00:52)
Yakıt pili

Hidrojen

Faz değiştiren malzemeler

bu konular üzerine de çalışabilirsin.

Cevap Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.