usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
atölye stajı için önerileriniz?
Arkadaşlar atööye stajına başladım. Bir mühendis gezdirdi fabrikayı sonra koca gün oturdum. Sıkıcıydı oldukça.

Ne yapmalıyım ? Staj yönergesinde uygulama falan yapacağımızı demişler de bize elletmiyorlar ki hiçbir şeyi. Staj defterini nasıl dolduracağım? Fabrika krolisini , parça ölçülerini nasıl alıcam? 2 alan için nasıl 3 tane uugulama çizicem? Ne yapmalıyım yardım edin defteri doldurmak ve bir şeyler öğrenmek için.


gönderen: Physical Graffiti - 03/07/2018 - 16:40
 Soru Hakkında Yazılan Cevaplar:
yorum yapan(tarih) yorum
Jazztopher
(03/07/2018 - 18:06)
fabrikada ne yapıldıgını az çok biliyorsan uygulama kısmı kolay. zaten zilyon tane defter örnegi var a305te. herhangi bir parçayı çizip sonra güzelce açıklaman lazım imalat aşamasındaki adımlarını, parametrelerle. ben parametre yazmadıgım için düzeltmeye çagırılmıştım.

sıkılmaca kısmı için yapabilecegin fazla bir şey yok muhtemelen. boş kalıyorsan kendini başka konularda geliştir derim. yeni bir dilin temellerini ögren, morse code ögren, ilk yardım ögren :)
Physical Graffiti
(03/07/2018 - 18:36)
Teşekkür ederim. Staj benim kabusum şu birkaç haftadır. Yardımcı olabilecekleri bekliyorum. Nasıl verimli yapabilirim bu stajı?

Benimle beraber başlayanlara sordum hepsi koca gün oturmuş. Bir yakın arkadaşım da onlardan biri. Başına şu gelsi;"dışarı oturun biz söyleyeceğiz" demişler. 4 kişi dışarıda sabahtan akşama oturmuşlar.

Beni ise mühensis masaaına oturttu kendisi yoktu koca gün oturdum.
Jazztopher
(03/07/2018 - 21:33)
atölye stajında sana yaptıklarını anlatmaya kalksalar da sıkılırsın zaten. çogu anlatabilecekleri şeyi imal usulleri vb. derslerde de göreceksin, atölye stajı biraz boş bir iş o yüzden bence artık. ayak işi yaptırmasalar iyi, özellikle küçük yerler bazen stajyerleri o şekilde kullanıyor utanmadan. dedigim gibi sen kendini meşgul edecek şeyler bul, nasıl bittigini anlamazsın bitince.
Physical Graffiti
(03/07/2018 - 23:17)
Teşekkür ederim. Zaman geçirmeyi de halletsem staj defteri kabusu var. Defteri doldurmak için önceden nasıl önlem almalıyım? UygulMa falan yapacakmışım. Onlar fe i korkuttu beni. Obsesif birisiyim zaten , bunca eziyete rağmen red yiyeceğim diye korkuyorum.
Jazztopher
(03/07/2018 - 23:54)
uygulama kritik olan nokta zaten, geriye kalan kısımlara sadece göz gezdiriyorlardır muhtemelen. dedigim gibi a305te çok örnek var, hangi iki daldan staj yapıyorsan onlarla ilgili defter örnekleri indirip incele. atölyede torna mı var, çiz tornalanabilecek bir parça, imalat adımlarını yaz, torna dönme hızı vb. degerler yaz. yarım sayfa açıklama yapsan her uygulamaya yeter. tüm stajlarımda teslime 1-2 gün kala yazıp hallettim hepsini, ama yazacaklarımı önceden hazır etmiştim. atölye stajı yaptıgım yer ufak bir yerdi, eski defterleri verdiler direkt. meslekileri fordda yaptım, orada zaten mühendislere staj defteri için istenenleri gösterdigimde yardımcı oldular.

Cevap Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.