usis - mkm
ÜÇÜNCÜ B?NYIL
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
ara dönem atölye stajı hakkında
Merhaba arkadaşlar, ikinci sınıfım yazın work and travel düşündüğüm için stajı ara dönemde yapmayı düşünüyorum. Bir kaç sorum olacak.

1-Atölye Stajını nerede yaptığım önemli mi? Yani bilindik yada büyük bir firma olması gerekir mi?

2-Staj için yer bulmak zor ara dönemde alan yer bulamadım . Nerden nasıl bulabilirim?

3-Staj konusunda ayrıntılı ve düzgün bilgi verecek hoca önerebilir misiniz?


gönderen: retinaa - 05/12/2017 - 09:50
 Soru Hakkında Yazılan Cevaplar:
yorum yapan(tarih) yorum
njke
(05/12/2017 - 12:11)
Genelde atölye stajları ya fabrikalarda yada İkitelli veya Dudullu gibi yerlerde ki (İstanbul için konuşuyorum) iş merkezlerinde atölyesi olan firmalarda yapılır. Çok büyük bir firmada yapma gibi zorunluluk hissetme çünkü önemli olan yaptığın yerde torna, freze, kaynak (varsa döküm) nedir, nasıl çalışır vs. görmek ve öğrenmek. İş merkezlerinde firmaları kapı kapı dolaşarak bile bulabilirsin staj yapılcak yeri, evine yakın olması iyi olur çünkü kış dönemi yolda sıkıntı çekebiliyorsun. Hoca olarak hemen hepsine gitsen yardımcı olurlar ama özellikle imalat hocalarına gidersen eminim daha faydalı bilgiler alabilirsin

edit: http://mkmalze.mkm.yildiz.edu.tr/staj/Staj_Yerleri.htm

burda da okula onaylı staj yerlerini bulabilirsin
pack
(06/12/2017 - 06:53)
Alptekin Hocayla (hocayı bilmiyorsan ytu racingten birine sor hatta okuldaki herhangi birine sorsan bile gösterir) konuş gerekirse staj yapacak yeri bile o bulur sana. Zamanında hocam sayesinde staj yapmıştım ben de.
pack
(06/12/2017 - 06:58)
Ayrıca atölye stajı için kasma küçük yerde yapsan olur, Özgeçmiş (CV) için mesleki alan 1 ve mesleki alan 2 stajlarını yaptığın yerler önemlidir. Oraları büyük bilindik yerlerde yapmaya çalış. Bu arada work and travel çok önemli, her şeyden öncesi ingilizce. Ayrıca work and travele gitmeden önce de ingilizce çalış ki oradayken burada öğrendiklerini tekrar edip pratik kazanasın. Aksı takdirde sadece basıt basıt cumlelerle konusursun. Istedıgın gıbı bır verım alamazsın o kadar.

Cevap Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.