usis - mkm
ucuncubinyil.com
AnasayfaDers Bilgi BankasıDers NotlarıSohbetİletişim
kullanıcı adı:     şifre:    Beni Hatırla       
şaka gibi mezuniyet
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle iyi tatiller,

Bitirme tezimi bütünleme sınavında verdiğim için derece hakkım bir sonraki arkadaşa aktarılmış. Her zaman ki gibi komik bir nedenle 5 senelik çalışmam derece ile sonuçlandırılsaydı benim için hiçbir önemi olmayan bir kağıt parçası ailemi biraz daha mutlu edebilirdi. Bu sistemi bizler geliştireceğiz, bizden sonraki arkadaşlarımızın böyle saçmalıklara maruz kalmamaları ve bizi iyi anmaları adına dekanlığa bir mail atmanızı rica edicem. Konu ile ilgili tüzük taraması ve görüşmeler yapılmıştır. Altı boş değildir. Sadece bu nedenden dolayı olduğu kesindir. Tüm mezun olan arkadaşlara iş hayatında başarılar diliyorum, devam eden arkadaşlara bol projeli, bol araştırmalı, bol eğlenceli dönemler diliyorum, Beşiktaşın ve güzel Kampüsümüzün tadını çıkarın, Şuan iş hayatındayım Yıldızlı olmak diye birşey olduğunu da lütfen unutmayın ve gururlanın.


gönderen: alylmzdsk - 29/07/2020 - 10:41
 Konu Hakkında Yapılan Yorumlar:
yorum yapan(tarih) yorum
muhendisinhasi
(04/08/2020 - 14:36)
Ki bitişik ali yılmaz, ailen adına üzüldüm. Diğer başarılarınla daha da mutlu olmaları dileğiyle. İş hayatında başarılar
istanbulgülü
(04/08/2020 - 17:21)
Bence de ‘ki’ bir tık bitişik yazılmalıydı çok değil ama sadece bir tık. Başka kağıt parçalarıyla mutlu olman dileğiyle. İyi tatiller.
muhendisinhasi
(04/08/2020 - 17:29)
Ben bu arada hala tck´yı kurcalıyorum böyle bir rezilliğin sorumlusu her kimse, her kim senin bitirme tezini büte bırakman dolayısıyla haksız kazanç elde etmiş, verilen terminde sen edememişken tezini teslim edip senin hakkını yiyerek bundan rant sağlamışsa onların adaletin karşısında hesap vermesi için elimden geleni yapacağım. Bana bu konuda güvenebilirsin ali yılmazcığım.
The Godfather
(05/08/2020 - 21:14)
bu tck lık adli bir iş değil. idari bir iş. yönetmelikleri inceleyin, eğer bu uygulama net bir şekilde yönetmelikte belirtilmediyse, acilen kaliteli bir avukata danışın yürütmeyi durdurma kararı aldırın. hukuki danışmanlık alın.
makinaci651
(05/08/2020 - 21:42)
Tüzük denilen hukuki kavram 2017 yılı Anayasa değişikliğiyle tarihe karıştı. Stratejinizi değiştirin mevcut durumu güzelce anlatan bir dilekçe yazıp Postayla okula yollayın afallasınlar.Ondan sonra haliyle yaşadığınız bu durum karşısında sıkışmış durumda olacak olan bölüm sizin dilekçenize resmi dayanaklara dayanan bir dilekçe veremeyecektir.Bu yolu kullanın bir dilekçe daha döşenin bu sefer dekanlığa gönderin deyinki bölüm başkanlığı dilekçe kanuna muhalefet ediyor ya mevcut durumu düzeltin ve bunu belgeleyen fotokopiyi bana gönderin yada ben mahkemeye gideceğim deyin korksunlar şöyle. Hakkınızı yedirmeyin
alylmzdsk
(10/08/2020 - 19:04)
Yorumlar için teşekkür ederim. Dereceye giren öğrencilerin seçimi ile ilgili bir yayın var ve orada bu durum dile getirilmiş. Sadece komik bulduğum bir nedenle böyle yapmalarını yanlış buldum. Eğer bu konularla ilgileniyorsanız veya ilgilenen arkadaşlar var ise bizden sonraki arkadaşlar adına beraber bir dilekçe yazalım bu durum düzeltilsin. Bu arada diğer arkadaşlarıda tebrik ederim onları bu durumla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Kimsenin hakkını yemem kimseyede hakkımı yedirmem. Bu konu hakkında benimle dasik.aliyilmaz@gmail.com den ulaşabilirsiniz. Başarılı bir öğretim yılı diliyorum.
makinaci651
(10/08/2020 - 23:59)
Sanırım Hukuki bir makaleden yola çıkarak haksız olduğunuzu düşünmüşsünüz.Veya haksızlığa uğradınızı düşünüp araştırma yaparken ilgili hukuki yayınını okumuşsunuz Ama her yazılana da inanmayın ne okudunuz tam bilmiyorum ama her okulun kendi lisans yönetmeliği veya bunlarla alakalı senato kararları vardır. ve bunlara dayanılarak sıralamanız hesaplanmıştır. Burada hata olmadığını düşünüyorum.Zaten herşeyi okulun kendi sistemi hesaplıyor. Bölümdeki görevliler sadece altına kaşe vurup imzalıyordur. Kaldı ki gerçekten haklıysanız dediğiniz gibi bir dilekçe yazıp 4982 sayılı bilgi edinme kanunu kapsamında Bölüm sıralamalarınız hesaplanırken hangi kıstaslar esas alındığını resmen sorarsanız size bir şekilde anlatacaklardır.Tatmin olmazsanız İdare mahkemesine dava açıp rektörlüğü dava edebilirsiniz mahkemeden bilirkişi talep edebilirsiniz hak kaybı olup olmadığı o şekilde ortaya çıkabilir.
İkinci olarak dilekçe ile kurumlara çok bir iş yaptıramazsınız bu konu hakkında büyük bir yanılgı içinde olduğunuzu düşünmekteyim.Verdiğiniz dilekçe sayısı kadar etkili olamazsınız. Bence uzman bir avukat ile görüşüp en azından işlerin nasıl yürüdüğünü öğrenmeniz gerektiğini düşünüyorum. (Tabi bu benim yorumum) aksi durumda fark ettirmeden çok hakkınızı yerler haberiniz olmaz. :))
Son olarak gelecekte okuyacak arkadaşlar için yazacağımız dilekçenin konusu ne olacak hangi kanun maddesinin hangi sayısının hangi bendine dayanıp ne talep edeceğiz buraları açarsanız yorumunuzda belirttiğiniz dilekçeyi ben yazabilirim.

alylmzdsk
(14/08/2020 - 21:26)
Dediğin gibi mevzuatta bu durum yazıyor.

http://www.kalite.yildiz.edu.tr/category.php?id=28

Burada yasal olarak bir mağduriyetten bahsedemeyiz sanırım. Aklı başında bir insan bu yönetmelikteki son dönem de lisans hayatım boyunce 1 dersi büte ( tezim hakkında tai den dönüş olmadığı için ) bıraktığı için bu hakkının elinden alınmasını mantıklara ve vicdanlara bırakıyorum. Benim için konu kapandı. Vakit ayırdığın için teşekkür ederim. Böyle bir şeyi üniversiteme yakıştırmadığım için bu başlığı açtım. Toplumumuz da malesef toplum bilinci tam oluşmadığı için kendi başına gelene kadar ... neyse. Yeni kazanan arkadaşlara da hoş geldiniz diyelim. Güzel bir lisans dönemi geçirmenizi diliyorum. :)
makinaci651
(15/08/2020 - 14:56)
Rica ederim.Bu konuya benzeyen durumlar hakkında çok şey yazmak isterim hatta elimde öyle belgeler varki savcılığa ulaştırsam sağlam soruşturma geçirecek insanlar var. Ama uğraşmak istemiyorum. Bence (Her ne kadar emekleriniz zayi edilmişse de)yönetim hatası deyip geçin. İnşallah hayatınızda karşılaşacağınız en büyük problem bahsettiğiniz durum olur.Çalışma hayatınızda başarılar
Saygılar....
alylmzdsk
(26/08/2020 - 07:16)
Teşekkür ederim hocam. söylediklerinizde haklısınız. umarım öyle olur. başarılar. selamlar

Yorum Ekle

 
a305teyim.com © 2007 - forzamakine tarafından hazırlanmıştır.
a305teyim.com YTÜ makine mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanmış olup, burada yazılan hiçbir içerikten sorumlu tutulamaz. yazılan her yorum kişinin kendisine aittir.
a305teyim.com üyelerinin kişisel verilerini saklı tutar, başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşmaz ancak gerektiğinde yasal mercilerin istemesi üzerine bu bilgiler aleyhinize kullanılabilir.